Vegi klobase

banana130  

član od: 22.12.2009

sporočila: 228

30. dec 2010 13:14

Ma kaj ste še zmeraj pri klobasah, apetiti so pa močni.

banana130

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

30. dec 2010 13:25

Zato pa imamo kranjsko klobaso zasciteno  http://www.uradni-list.si/1/content?id=85561 

Ce je prava klobasa samo mesena, kaj so pa potem kasnate klobase, krvavice, bele klobase, koznice, itd? Je res tako velika razlika med temi in tistimi pri katerih se meso zelo na dalec sprehodi? Kje potegnit mejo?

Saj razumem Zzakovo pripombo in res bi bilo enostavnejse ce bi pod enim imenom prepoznali samo eno stvar tako je pa vcasih bolj "konfuzno" kot npr. listnato in vleceno testo, potica - strudel - strukelj, itd...

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

30. dec 2010 15:14

Saj se ne gre toliko o sami klobasi in kaj to je, ampak o tem zakaj "vegi" sploh razmišlja o klobasi. Če že v svojih osnovnih načelih beži stran od vseh stvari, ki so povezane z mesom.

Commis débarrasseur

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

30. dec 2010 20:28

Mogoče samo pogrešajo-mo nekaj za na hitro skuhat.

katti

nina _  

član od: 31.10.2008

sporočila: 156

1. jan 2011 12:42

Ljudje si svoje prehranske sheme izoblikujemo glede na različne kriterije. Ni vse v okusu. Mnogi s(m)o postali vege zaradi ljubezni do živali, ne zato, ker bi nam okus mesa bil mrzek. Nekaterim zato paše pojesti vege klobaso (in vse ostale mesne verzije), drugi smo zadovoljni z "naravno" zelenjavno ponudbo. Hvala bogu, da obstajajo različni nadomestki, ki zadovoljijo vse okuse, brez da bi človek pri tem ogrozil svoja načela. Vsi različni, vsi enaki. PS: Klobase v drugih pomenih pa tudi za vegice niso izgubile čara; kolikor vem, meso tudi nima posebnega vpliva na vokalne sposobnosti. Nič se bat . nina _

banana130  

član od: 22.12.2009

sporočila: 228

1. jan 2011 13:09

Meni je všeč, da smo ljudje različni. Niti na kraj pameti mi ne pride, da bi se sploh spraševala zakaj eni jedo nekaj in drugi ne. Važno je da jemo kar nam paše in da je hrana kar se da okusna in kvalitetna.

Danes po moje pa vsem paše malo bolj vege.

banana130

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti