Vegi klobase

slovinkita  

član od: 6.3.2006

sporočila: 248

29. dec 2010 21:46

ibiza je napisal/a:

Kar se nadeva tiče, s sojinimi kosmiči bi se pomoje čisto korektno izšlo. Seveda, problem je pa ovitek - kar je meni znano, so vsi živalskega izvora, tudi umetni.

peter
Kolikor je meni znano, vegetarijanske "klobase" nimajo ovitka. Niti tiste, ki sem jih jedla narejene v Sloveniji, niti tiste, ki jih prodajajo narejene na Švedskem. Okrog božiča so celo na veliko oglaševali vegetarjanski smörgåsbord (švedska miza), z vege mesnimi kroglicami, vege prinskorv, vege šunko... http://www.tasteline.com/halsa/Vegetariskt/Vegetariskt No, point je, da se nihče ne prepira o tem, a je beseda klobasa priviligirana samo za mesojedce, se raje posvečajo kidanju snega. Fajn nas je zamelo pa še -13°C imamo trenutno! Lp, Sara slovinkita

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

29. dec 2010 21:53

Nehajte klobasat, zašpilte klobaso in - dober tek! Pa naj je vegi al pa ne!

lp

cervus

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

29. dec 2010 22:28

Cila je napisal/a:

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Nekatere hrenovke in verjetno tudi kake druge klobasice, so že v davnih časih polnili v "plastična" čreva.

 



Vanja

 

Če se ne motim, je ta "plastika" prav tako živalskega izvora - enako, kot kapsule z zdravili. Si ne bi predstavljala, če ne bi o tem tekla debata v času panike pred boleznijo norih krav.

 



Cila

 

Evo, pa sem se nekaj naučila!

 

Sem pa skoraj prepričana, da pri nas prodajajo vegetarijanske v  nekih "črevah", plastičnih ali drugačnih, mi je itak vseeno iz česa so.  Bom pa za hec povprašala.

Vanja

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

30. dec 2010 6:53

V veselje vegetarijancev lahko mojo trditev dopolnim s podatkom, ki sem ga našla med ponudniki umetnih črev:  Umetna čreva iz strjenih beljakovin ali celuloznih materialov.    Se pravi, da morajo le poiskati pravi izdelek.

Cila

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

30. dec 2010 8:07

No zzak jaz nisem vegi (res pa je, da ne jem vsega mesa, tudi mesnih klobas ne...). Pa tud nihče ni niti malo trdil svojega niti bil agresiven (ali pa sem spregledala), so pa nekateri pa ne mislim v tem forumu, res zoprni s tem. Am... no sej sploh ne vem kaj sem hotla povedat.... v glavnem gospodična išče recepte.

katti

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

30. dec 2010 8:13

No, Cila, hvala za informacijo. Nisem vedel, da so lahko iz celuloze. Za klobase brez ovitka pa potrebuješ najbrž ali poseben stroj ali poseben dodatek v maso, da skupaj drži.

Slovinkita, zakaj se mi zdi, da ne govorimo o Sloveniji?

peter

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

30. dec 2010 8:25

No, Cila, hvala za informacijo. Nisem vedel, da so lahko iz celuloze. Za klobase brez ovitka pa potrebuješ najbrž ali poseben stroj ali poseben dodatek v maso, da skupaj drži.

Slovinkita, zakaj se mi zdi, da ne govorimo o Sloveniji?

peter

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

30. dec 2010 8:41

Še vedno trdim, da pravovoren vegetarijanec nikoli ne razmišlja o klobasah. Klobasa je kraljica mesenih izdelkov in če nekdo samo razmišlja o njej potem zagotovo ni pravi vegi, vegan, vegetraijanec in vse ostale izpeljanke tega statusa. Mislim, da ni bil nihče nesramen, žaljiv ali kako druagče nestrpen; izražena so bila pač različna mnenja in to je vse. Še vedno čakam na odgovor zakaj si vegetarijanec želi klobaso. hedonist

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

30. dec 2010 8:48

@katti; saj nisem govoril za ta post, ampak nasploh. Ravno zadnjič mi je pravila kolegica da se najboljša prijateljica iz otroštva ne druži več z njo, ker ni hotela tudi sama sprejet tega načina življenja. In kadarkoli s komerkoli debatiram o tem, nanese debata na očitanje nas mesojedcev, pa naj se gre za zdrav način prehranjevanja, za dobro živali, ali še kakega tretjega razloga.

Commis débarrasseur

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

30. dec 2010 9:14

hedonist je napisal/a:

Še vedno čakam na odgovor zakaj si vegetarijanec želi klobaso.

hedonist

Ma, hedonist, saj so ti lepo gor napisali: zarad oblike

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti