Finger food??

lidija84  

član od: 21.3.2009

sporočila: 20

tema odprta - 28. dec 2010 21:04 | ogledi: 9.151 | odgovori: 15

Pozdravljene,

januarja bomo praznovali 2.rojstni dan in ker bomo v hiši (ne zunaj) bomo imeli tudi malo omejeno gibanje okoli mize.Pa me zanima,če je glede na to,da bo bolj omejeno gibanje okoli mize (po večini bomo kr sedeli) primerno ponuditi finger food?In kaj bi ponudile za finger food za 15 ljudi.

lidija84

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

28. dec 2010 21:06

Raclette mogoče?

Commis débarrasseur

lidija84  

član od: 21.3.2009

sporočila: 20

28. dec 2010 21:12

Pa nimam posode za to :) lidija84

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

28. dec 2010 23:42

No, raclete pa res ni finger food.

 

 

 

Jaz bi naredila nekaj različič hladnih in morda nekaj toplih jedi, pa naj si vsak vzame, kar mu tekne.

 

 

 

Na primer:

 

suhe slive in marelice zaviješ v pršut. Rezine pršuta in malo opečenih bučk namažeš s kakim skutnim namazom z zelišči, v vsakega zapičiš zobotrebec in nanj olivo ali grozdno jagodo ter košček sira. Pa tole morda:

http://www.kulinarika.net/recepti/5963/predjedi/sadno-z

 

V posodico daš mešanico prepraženih sezamovih semen in majarona, soli in popra, v skodelico zraven daš olivno olje, v košarico pa koščke kruha- tega daš najprej v olivno olje, potem potunkaš v oroiganovo mešico s sezamom in to je to

Naredi kup obloženih kruhkov

 

Iz ribjih filejev in začimb narediš teto in spečeš dan prej hristljave ribje polpetke i nih postrežeš na narezanem manu

 

Narediš mini pice z razičnimi nadevi

 

štirioglate rezine šunke nadevaš s francosko solato in naredi rolice

 

in še veliko drugega se najde

 

Mamamia

 

mamamia

krasjana73  

član od: 21.2.2009

sporočila: 236

29. dec 2010 7:40

mamamia je napisala: Iz ribjih filejev in začimb narediš teto in spečeš dan prej hristljave ribje polpetke i nih postrežeš na narezanem manu Sem se kar naučila tvoje tipkanje dešifrirat, tega pa ne zmorem. Sestavine se mi zdijo njami.Da je teto v resnici testo sem pogruntala. Kaj pa je narezan manu? Hvala za pomoč. krasjana73

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

29. dec 2010 8:11

mamamia je napisal/a:

No, raclete pa res ni finger food.

 

 

 

Nikjer nisem napisal da je, podal sem predlog ki bi tudi prišel v poštev, naložiš mizo z hrano, vsakemu eno napikalo in se imajo fajn.

Če lahko seveda predlagam?

Commis débarrasseur

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. dec 2010 9:40

krasjana73 je napisal/a:
mamamia je napisala:
Iz ribjih filejev in začimb narediš teto in spečeš dan prej hristljave ribje polpetke i nih postrežeš na narezanem manu
Sem se kar naučila tvoje tipkanje dešifrirat, tega pa ne zmorem.
Sestavine se mi zdijo njami.Da je teto v resnici testo sem pogruntala. Kaj pa je narezan manu?
Hvala za pomoč.

krasjana73

 

Ja, imam prste hitrejše od pameti....

Na mangu bi moralo pisati. Mango narežeš na čisto tanke trakce in to daš na krožnik, ribje tortice ali poleptke ali kako jim že rečemo pa naložiš gor. Sploh če anrediš malo bolj pikantne se svežina manga lepo poda zraven.

 

 

Commis débarrasseur,

jaz sem lidijino vprašanje razumela kot željo, da pripravi nekaj v stilu finger fooda, da gostje torej ne sedijo pri mizi in jedo. Za raclette je pa priporočljivo sedenje pri mizi.

Če si se počutil užaljenega zaradi mojega stavka, se ti seveda opravičujem.

Mamamia

 

mamamia

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

29. dec 2010 9:47

Jaz sem pa razumel stavek tako, da bodo bolj kot ne natrpano sedeli za mizo in ne bo veliko prostora za strežbo, vstajanje...in zato sem predlagal raclette, kjer že prej vse pripraviš in postaviš na mizo, pogrinjkov pa tudi ne rabiš če je družba bolj domača :)

Commis débarrasseur

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

29. dec 2010 9:49

Lidija84, poglej ZS. Lp, M

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. dec 2010 10:02

zzak1977 je napisal/a:

Jaz sem pa razumel stavek tako, da bodo bolj kot ne natrpano sedeli za mizo in ne bo veliko prostora za strežbo, vstajanje...in zato sem predlagal raclette, kjer že prej vse pripraviš in postaviš na mizo, pogrinjkov pa tudi ne rabiš če je družba bolj domača :)



Commis débarrasseur

 

Jezus, seveda si ti bolj prav prebral kot jaz . Meni je ffinger food padel v oči. Tako da bi jaz tvojemu raclette dodala še fondi ...

Mamamia

mamamia

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

29. dec 2010 10:04

Fondi tudi ja, predlagal sem pa zato ker se velikokrat ne spomnimo takih reči, pa čeprav nam mogoče ležijo kje zadaj v omarici,  ali kleti. In znajo biti sem ter tja precej zabavne.

Commis débarrasseur

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti