Počen in neraven tortni biskvit

levinja_21  

član od: 3.1.2010

sporočila: 22

29. dec 2010 15:51

Hvala vsem za odgovore in informacije!! :)) Evo, torta pečena, in res sm jo mela v pečici na 150 stopinj, pa še zelo hiter je bil biskvit fertig (kar presentlijivo hitro :D)... Kar se pa kuharskih kjig tiče - sicer se nikoli ne držim navodil kuharc, ko pa pečem torto (ki je bila včeraj moja druga) sm se pa držala navodil in moram rečt, da kljub temu da sm upoštevala vse sestavine, nisem mogla biskvit narezat na 3 plasti. Ne vem po kaki logiki je napisana tista knjiga, ker je nemogoče razrezat biskvit na 3 plasti, še razmišljala sem če nebi spekla še eno maso da bi imela 2 plasti... :)) Sicer pa hvala lepa še enkrat!! :)) levinja_21

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. dec 2010 18:01

Vaja dela mojstra.

Za osnovni uk je potrebnih kakih 20 uspešnih tort.

Vendelina jr.

tunna  

član od: 11.9.2010

sporočila: 288

29. dec 2010 18:18

no, 20 je malo pretiravanje ... meni je uspelo po kakšnih petih. tako kot za vse druge reči, je tudi pri peki tort potreben talent in smisel za to. smisel za torte in kako sam biskvit "deluje", ali pa tehnični smisel za pečico, vsakemu svoje. tunna http://titabota.blogspot.com/

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. dec 2010 20:18

Ježešna, obvaruj me vesolje pred umi, ki razumejo vse dobesedno.

 

Vendelina jr.

tunna  

član od: 11.9.2010

sporočila: 288

29. dec 2010 20:38

omadona, naj vesolje raje obvaruje nas pred takimi, ki dejstva, kot so številke, na forumih o nasvetih in napotkih, uporabljajo v sarkastične namene ... pa brez zamere (sarkazem ali ne, to je sedaj vprašanje). tunna http://titabota.blogspot.com/

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. dec 2010 20:49

Hja, kvadrat in kocka se ne moreta pogovarjati, ker ima kvadrat eno dimenzijo manj. Tko je shvatio, shvatio. je.

Vendelina jr.

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

30. dec 2010 9:40

levinja_21 je napisal/a:
....kljub temu da sm upoštevala vse sestavine, nisem mogla biskvit narezat na 3 plasti. Ne vem po kaki logiki je napisana tista knjiga, ker je nemogoče razrezat biskvit na 3 plasti, še razmišljala sem če nebi spekla še eno maso da bi imela 2 plasti... :))

  isti recept, isti pekac, ista pecica, dve kuharici - pri eni je nastal enoplasten biskvit, druga ga je komot razrezala na tri plasti - pa ni stos ampak moja izkusnja (ampak vam ne povem katera sem bila.....)

Ne vem tocno po katerem receptu si delala, pri biskvitu je res pomembno da so jajca dobro stepena (ce jih locujes) res kremasto in penasto stepes rumenjake s sladkorjem, pri beljakih pa pazi da so se sijoci. Ne bos verjela ampak beljake se lahko prevec stepe. Ce delas s celimi jajci jih pa moras stepat res dolgo (sigurno vec kot 5 minut). 

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

30. dec 2010 10:15

Ob upoštevanju rebeccinih nasvetov je pomembno tudi, da je končna masa res homogena, dobro premešana, sicer nekje naraste bolj (kjer je sneg bolj koncentriran). Tudi sočnost je potem različna.

Cela jajca je pa potrebno s sladkorjem miksati toliko časa, da bostane masa zelo zelo bledo rumena, oziroma umazano bela. Potem tudi pri dodajanju ostalih surovin ni potrebna tako izjemna nežnost, saj masa ne upade tako hitro, kot pri snegu.

peter

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti