Mrežna pečenka;)

jakecc  

član od: 27.12.2010

sporočila: 2

tema odprta - 27. dec 2010 10:29 | ogledi: 14.354 | odgovori: 6

zdravo to morm napisat učeri smo za kosilo jedl mrežno pečenko pa krompir in kot ponavadi sm spet uzev v trgovini največjo pečenko,tako da je ustov še en konček ki sm si ga pustu za večerjo.ko sm zvečer v pečici grel pečenko mi je prislo na misel kaj ko bi malo eksprementiral in sem v posodico zmešal med,malo olivnega olja,origana in ˇvegeteˇ ter to zliv čez pečenko kot glazuro da se je malo zapeklo,pekev sem jo ene 4 minute.kot prilogo pa sem na krožnik dodal suhe mandelje in vrjamete ali ne to je blo tako dobro da sploh ne morm opisat kakšen božanski okus je to vse skupaj.naslednič bom kar celo pečenko poliv z medom za prilogo dal mandelje in feta sir mislim da bo to top kombinacija.priporočam vsakomur oziroma če ima kdo še kakšen bolši recept naj mi pove.

LP

jakecc

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

27. dec 2010 11:31

Včeraj sem videla nekaj podobnega za medeno šunko, le da je bil medu primešan alkohol. Drugače pa sem že večkrat pekla piščanca, ki sem ga proti koncu namazala z mešanico meda in kisa in nastala je božanska hrustljava skorjica.

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8695

27. dec 2010 12:19

Jakecc, dobrodošel na Kulinariki.

Kaj ni škoda lepega nasveta, da si ga potunkal v tako "hojladri" pisavo. Mogla sem vsak stavek 3x prebrat, da sem razbrala, kaj si hotel napisat.  

Pozdravček!

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

27. dec 2010 15:21

Mislm, jakecc, tu mač, kwa je to dobr puvedan, sam še vejce dej notr da bo folk iz prve štekou....

 

Drugače je pa šunka (oziroma njej podobne izvedbeI v kombinaciji z medom (najbolje, če je akacijev) in baziliko precej pogosta izvedba v sredozemski kuhinji.

Vendelina jr.

jakecc  

član od: 27.12.2010

sporočila: 2

27. dec 2010 18:08

ja sj se bom navadu tud vejce uporabljat=) ja sm že slišu za medeno šunko,zej me zanima kaj bi tu dodal kot prilogo? LP pa DOBER TEK jakecc

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

28. dec 2010 10:26

Jakecc, hvala za recept, sem že starejša kuharica, evo pa nisem vedela, da med paše na pečenko.

 

naor

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. dec 2010 14:53

Španci dajejo zraven krompir, ki mu dodajajo bodisi zelenjavo, bodisi smetano... Bojda je pramati te krompirjaste jedi neka krompirjasta enolončnica galicijskih ribičev....

To gre tako: krompir narežeš na kolute - cca 5 mm debele, daš v krop za kakih 5 minut. Potem krompir odcediš in ga daš v pooljeno ognjevarno posodo. Soliš (ne preveč), dodaš papriko v prahu (horgoška rdeća je čisto okej približek), dodađ na tenke rezine narezano rdećo in zeleno papriko, posuješ z mletimi pinjolami....in daš to zadevo v pečico, kjer se nasledne 4 ure peče na nizki temperaturi (80 stopinj), zadnjih pet minut pred serviranjem daš pa na malo višjo temperaturo, da se krompirček malo rjavo zapeče, pa ni treba pri tem pretiravati.

Vzameš in pečice, malo premešaš (še bolje, če ce pokrije s pokrovom in vse skupaj pretrese (samo je treba paziti, da se človek ne opeče) - in to je to. Enostavno in zmagovalno.

 

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti