Puranja pečenk narejena dan prej

miška1  

član od: 11.7.2007

sporočila: 31

tema odprta - 26. dec 2010 15:40 | ogledi: 9.815 | odgovori: 12

Ker sem za silvestrski večir do 18h v službi me je zanimalo ali lahko puranjo pečenko nadevano z mletim meseom pripravim dan prej in potem samo pogrejem v pečici. Bo sploh to kar bi morala biti?

miška1

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

26. dec 2010 16:37

Jaz bi ti predlagala, da jo spečeš na silvestrovo, pač ko prideš iz službe, (oziroma če imaš koga doma, da ti pečico že prej vžge), pripraviš pa jo lahko dan prej. Jaz to prakticiram samo ko mi ostane meso in ga potem pojemo še naslednji dan, vendar ni to to. Tudi omaka (vsaj meni se tako zdi in mojim) ni več taprava (v smislu okusa). Lp mina20

miška1  

član od: 11.7.2007

sporočila: 31

26. dec 2010 16:39

saj tudi meni se zdi da drugi dan ne bo isto miška1

anga  

član od: 27.12.2010

sporočila: 10

27. dec 2010 19:51

Predlagam, da TAKOJ , ko prideš domov naštimaš pečico na fulll, in v zelo vročo, 250 stopinj daš pečenko, po minuti, dveh znižaš in zadeva bo okusno pripravljena. Nikakor pa je ne peči na pol vnaprej, ker vse beljakovine ne bodo zakrknile in puranje meso pač ni namenjeno vnaprejšnji pripravi. Medtem, ko se peče, lahko, soalto kako osvežilno s feta sirom, koruzo, paradižnikom, fižolom, olivami in jogurov preliv, pa komot pripraviš prej. Lahko pa 31.12. enostavno in ostaneš doma, pa v miru pripraviš večerjo. pa-pa... anga Sporočilo je spremenil(a) anga dne 27.dec 2010 19:55

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

27. dec 2010 21:49

anga je napisal/a:
Lahko pa 31.12. enostavno in ostaneš doma, pa v miru pripraviš večerjo. pa-pa...
To bi bilo res zelo neočitno. perpetua

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

27. dec 2010 22:13

Zjutraj, preden se odpraviš v službo, daj ptiča v hladno pečico in jo nastavi na 80-90 stopinj, prilij vino in juho, oziroma tekočino po izbiri in pečenko pokrij z alu folijo. Ko se vrneš, zvišaj temperaturo na 120 - 150 stopinj, da se bo meso dobro prepeklo, na koncu pa za kakšne četrt ure peči odkritega na največji temperaturi ali pod grilom, da bo skorjica lepo porjavela.

Ne bo pa tudi čisto nič hudega, če ga spečeš do polovice prejšnji dan in ga naslednji dan dokončaš.

nola

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

28. dec 2010 8:18

Meni ni v redu meso ki je pogreto. Jaz bi upošteval nolin prvi nasvet, čeprav ne vem če je puran primeren za počasno pečenje, ampak še vedno bolje kot da se ohladi vmes.

Commis débarrasseur

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

28. dec 2010 8:47

Načelno jo lahko spečeš že dva dni prej, nihče ti ne brani. Vendar pa se postavlja vprašanje kakšna bo na večer, ko jo boš postregla. Praviš, da je to pečenka nadeva z nekim nadevom. Sklepam da gre za belo meso oziroma puranji file in v njega zavit nadev. File je že sam po sebi zelo pust in si ne znam predstavljati kako pust bi šele bil, če bi ga jedel dan kasneje. Po moje bi bilo to podobno eni navadni žagovini tako da jaz ne bi tega počel. Tudi nikoli ne pogrevam mesa in to zato, ker mi nobena pogreta stvar razen zelja, pa golaža,pa tistih jedi, ki se pač morajo pogrevati, ne zdi dobra ,še manj okusna. Moj nasvet- puranjo pečenko speci na Silvestrski večer, to meso je hitro pečeno in boš to komot pripravila. Sveže je le sveže in vsi tvoji ti bodo hvaležni in zagotovo si boš s tem zalužila kakšen silvestrski poljub ! lp hedonist

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

28. dec 2010 8:55

Sem za nolin nasvet, ker vse večje pečenke tudi sama pečem na ta način. Sem govedino na primer že dala peči zvečer, preden sem šla spat, pustila na 70 stopinjah, in je bila zjutraj gotova, samo malenkosti sem končala pred opoldanskim kosilom. Počasno pečenje se zanesljivo obnese.

 

Če te ja pa vseeno strah pečenja na daljavo brez nadzora:  spečeš jo dan prej, ko prideš domov narežeš, daš v pekač, preliješ s sokom, ki je nastal pri pečenju, seveda mu dodaš malo vina ali vode, pokriješ s folijo in daš v pečico za kake pol ure, tačas pripraviš vse drugo. Boš videla, pečenka bo čiszo v redu in sočna, saj  bo meso med počasnim segrevanjem vpilo sok in bo vse štimalo.

Tudi to smo namreč že počeli in je bilo meso sočno, omako pa sem tudi zraven postregla v posebni posodici.

Mamamia

mamamia

anga  

član od: 27.12.2010

sporočila: 10

28. dec 2010 9:07

nola je napisal/a:

Zjutraj, preden se odpraviš v službo, daj ptiča v hladno pečico in jo nastavi na 80-90 stopinj, prilij vino in juho, oziroma tekočino po izbiri in pečenko pokrij z alu folijo. Ko se vrneš, zvišaj temperaturo na 120 - 150 stopinj, da se bo meso dobro prepeklo, na koncu pa za kakšne četrt ure peči odkritega na največji temperaturi ali pod grilom, da bo skorjica lepo porjavela.

Ne bo pa tudi čisto nič hudega, če ga spečeš do polovice prejšnji dan in ga naslednji dan dokončaš.

nola
Puran ni namenjen počasni peki, to velja predvsem za rdeče meso!!! anga

anga  

član od: 27.12.2010

sporočila: 10

28. dec 2010 9:08

perpetua je napisal/a:
anga je napisal/a:
Lahko pa 31.12. enostavno in ostaneš doma, pa v miru pripraviš večerjo. pa-pa...
To bi bilo res zelo neočitno. perpetua
Bi pa zaradi silvesterske večerje glava manj bolela. anga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti