Piškotna podlaga za torto

KristinaG  

član od: 23.8.2005

sporočila: 87

28. maj 2011 21:09

No pa sem naredila tortico s piškotno podlago. Vzela sem 350 g (mletih) polnozrnatih maslenih piškotov (Hofer), 60 g stopljenega masla in 3 zvrhane žlice pasirane skute. Sem kar z roko zamesila maso, ter jo v okroglem pekaču za torto pekla na peki papirju cca15-20 min na 175 stopinj Celzija. Ko je bila podlaga pečena sem jo kar vročo prelila s stopljeno jedilno čokolado (cca. 2 rebri). Moram povedati, da se podlaga nič ne drobi in se jo lepo reže. Hvala za nasvete!  Pa lep preostanek vikenda!

KristinaG

štumfika  

član od: 6.11.2011

sporočila: 45

16. nov 2012 11:35

Vesnuska in ostali, bi se namesto Philadelphije lahko uporabil mascarpone?

štumfika

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

16. nov 2012 11:42

Seveda bi šlo  - vendar pa je mascarpone veliko bolj masten od kermnih sirov (ima več maščobe kot smetana).  

Sonja

štumfika  

član od: 6.11.2011

sporočila: 45

16. nov 2012 12:29

Hvala za odgovor  Moram samo še razmerje pogruntat. pa mešat najbrž ne smem preveč zaradi mascarponeja?

štumfika

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

16. nov 2012 13:16

Meni je nedavno tega ratala super podlaga iz bebi piškotov in masla - torej ne albert ali petit beurre ali kaj podobnega ampak oni tamehki biskvitni. Bila je super, ravno prav čvrsta, lepo se je rezala in nič drobila. Potlačila sem jo pa tako, no nekaj srednjega, sem jo kar malce povaljala po pekaču z majhnim kozarčkom. Bilo je menda 250 gr. piškotov, ki sem jih vrgla v multipraktik in uh...150 gramov masla menda, ki sem ga v mikrovalovki pogrela in dodala k piškotom. Recepta nimam pri roki, pa še tako trapasto sem ga sprintala, da je brez naslova, je pa neke vrste cheesecake brez pečenja.

Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

16. nov 2012 19:13

Polaga iz piškotov se naredi in uporabi predvsem zato, da je hrustljavo testo krasno nasprotje kremnemu pitinemu nadevu. Recimo, nadev za cheesecake je čisto pretežek za biskvitno testo, pa še vse teksture so v tem primeru enake, nič ni hrustljavega.

Daleč najboljši za to uporabo so Walker piškoti, ki so precej dragi za moje pojme. Ker je priprava zelo enostavna, priporočam tale recept. http://www.kulinarika.net/recepti/13322/sladice/anglesk

Jaz jih delam po nekem receptu, po katerem dodaš na cirka 350g moke 100g kokosa, jaz dodam še kapljico ali dve naravne kokosove arome, kar naredi cheesecake še boljši, kot je.  

Vanja

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

16. nov 2012 19:17

mmm jih je pa škoda za pod cheesecake. te so kar tako za hrustatv:D

jaz včasih podlogo posebi še zapečem da je hrustljava. more pa biti kar nekaj masla. ne preveč šparat.

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

16. nov 2012 19:46

Ja te stvari so zelo odvisne od okusa. Meni krhka testa sicer odgovarjajo, vendar me pri podlagi za cheesecake moti, da se včasih drobi,zato dam v podlago raje kremni sir. Vem, da to ni več original, ampak meni je super tako. Sicer zdaj dam bistveno manj kremnega sira(maksimalno 50g na 200g piškotov), kot sem ga dala ko sem delala prvič, zato da ostane bolj suho, se pa vseeno ne drobi. Najboljše je s sladko smetano ali pa mascarponejem, a tega rabiš tako malo, da se mi ga ne splača odpirat samo za podlago.

Takšna podlaga je zbito-suha, ni žvečljiva, se pa ne drobi. Dati je pa potrebno toliko kremnega sira, da se zgolj ustvarijo grudice, potem to vtisnemo na dno pekača.

 

Vesnuska

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

16. nov 2012 19:51

bannanna je napisal/a:

mmm jih je pa škoda za pod cheesecake. te so kar tako za hrustatv:D

 



 

Še posebej, če najdeš butične (od: Boutique) izvedbe, kjer je pol kukija potunkanega v kako dobro čokolado.

 

Vesnuška, piškotno testo je meni čisto OK, ker ga je manj kot pol centimetra in dejasnko samo drži nadev. Niti pod razno pa  ne jem krhkega testa, kot je recimo v tisti Piti za vsak okus.

Vanja

čoki  

član od: 25.1.2013

sporočila: 90

29. avg 2013 11:02

Mislite, da bi lahko naredila piškotno dno (piškoti+maslo) za spodnjo plast torte?

Naredila sem že en biskvit, pa sem se v zadnjem trenutku odločila, da bi naredila torto (vanilijeva krema in lešniki).

 

čoki

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti