Piškotna podlaga za torto

BLACKY30  

član od: 5.10.2008

sporočila: 246

tema odprta - 25. dec 2010 17:10 | ogledi: 66.517 | odgovori: 23

Dan.

vesele praznike najprej.

Če bo slučajno kdo na kulinariki, me zanima, kakšne so vaše izkušnje s podlogo za torto iz piškotov. Včeraj sem naredila marelično torto. bila je super, so mi pa gosti malo skritizirali podlago, ki je bila iz piškotov in masla, češ da je pretrda. sem mislila, da jo bojo marelice iz kompota malo razmočile, pa niso,. res sem jo pa kar fajn potlačila na dno, ker sem se bala, da ne bo skupaj stala. Mene osebno niti ni tako motilo, samo zanima me, če imate kak trik, da le ni tako trdo.

hvala

BLACKY30

asimetra  

član od: 2.1.2008

sporočila: 173

26. dec 2010 10:16

pecilni prašek si dodala? LP asimetra

MancaS  

član od: 28.9.2007

sporočila: 107

26. dec 2010 11:17

Jaz vedno dodam piškotom in maslu še malo mleka (kakšne pol dl do 1dl, odvisno od količine piškotov). Iz samih piškotov in masla mi je bila podlaga vedno presuha in se je drobila, ne glede na to, kako sočna krema je bila na njej. Tako da sem začela potem dodajati mleko - kar tako, malo na približno in mi je veliko bolj všeč. MancaS

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

26. dec 2010 17:59

Če bi bila jaz v gosteh pri tebi, bi tudi najbrž skritizirala. Po mojem se kako minutko več zamudiš, če spečeš dno kar sama, da o okusu sploh ne govorim. Se mi zdi čisto brez potrebe dodajati v kekse kjer je gotovo maščobe na pretek, še dodatno maslo. Vse potem še gneteš in se trudiš, da bo vse lepo stalo, efekta pa ni. Vsaj zame ne takega, kot bi si ga želela. Sicer so okusi res različni, ampak jaz imam raje manj pa dobro, kot pa da je kar nekaj. Raje ne jem. Upam, da ne boš zamerila, ker sem tako odkrito, nič kaj diplomatsko povedala svoje mnenje. lp Vesna

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

26. dec 2010 18:18

Blacky30, jaz se ne bi preveč sekirala. Ne vem sicer, kako torto si delala oz. če je bila torta ali je bila pita. Nekatere pite, sem spada tudi cheesecake, skutina pogača, limetina pita, ipd. pač zahtevajo malo trše testo. Pravim poznavalcem mora ostati piškotna podlaga trda oz. hrustljava, kar je v krasnem nasprotju s kremastim nadevom.

Vprašanje je samo, ali si delala torto, ali pito.

 

Vanja

BLACKY30  

član od: 5.10.2008

sporočila: 246

26. dec 2010 20:58

Hvala vsem za odgovore. Reca -nič zamere, zato sem pa vprašala. Delala sem sanjsko jogurtovo torto z marelicami. Mi se je zdela že na pogled osvežilna. Speči podlogo meni res ni problem, samo ko prvič nekaj pečem, se držim recepta. Ker je pa č tako napisano, sem tako naredila. Sem že poleti par receptov s tako podlogo zasledila, pa se nekako nisem mogla odločit, da bi jo sprobala. Saj kritike niso bile prehude, so že navajeni, da mi vse po pravici povejo, ker rada potem stvari izboljšam, da je drugič bolje. Meni osebno je bilo čisto ok, ker je lepo hrskala skorjica. Še enkrat hvala za odgovore pa lepe praznike vsem BLACKY30

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

27. dec 2010 11:30

Sama imam trdo podlago rada in jo navadno prelijem še s čokolado, da ostane čvrsta in je fila ne razmoči.

Loni Makaroni

KristinaG  

član od: 23.8.2005

sporočila: 87

27. maj 2011 22:04

Eno vprašanje... A se bo pečena piškotna podlaga za torto kaj boljše/lepše rezala (torej manj drobila), če poleg masla dodam piškotom še 1 jajce?? Ima katera izkušnje?  Hvala za pomoč!

KristinaG

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8684

27. maj 2011 22:13

A se to kdo heca glede pecilnega praška za v piškotno testo? Zdrobljeni piškoti in maslo se ne pečejo.

KristinaG, zato tudi ni potrebe dodajat jajce. 

Piškotno testo sem 2-3 x delala, pa mi se ni dopadlo, zato vztrajam na biskvitni podlagi. 

 

Pozdravček!

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

27. maj 2011 22:16

Meni tudi niso všeč takšne podlage. Še posebej me moti da so tako mastne...

Sama naredim podlago iz 150g mletih piškotov in 85g svežega sira(npr. Philadelphia Light). Če delam kaj čokoladnega, včasih dodam če 50g drobno nasekljane čokolade. Podlago lahko uporabimo kar takšno, se pravi surovo(npr. v Žametni limonini torti), če pa imamo drugačen recept jo pa lahko trudi spečemo(npr. Čokoladni cheesecake).Takšna podlaga je čvrsta, vendar ne trda in se zelo lepo reže. Takšna količina podlage zadostuje za tortico premera 18cm. 

Vesnuska

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti