Pečena rebrca na zeljni posteljici

žana  

član od: 28.10.2005

sporočila: 40

tema odprta - 23. dec 2010 11:13 | ogledi: 10.020 | odgovori: 4

Za božično večerjo bi rada spekla rebrca z kislim zeljem v pečici. Prav recepta za to jed nisem zasledila nikjer, bi vas rada prosila za kakšen namig o tem ali se zelje prej skuha in rebrca pripravijo kot običajno? Hvala vam že vnaprej za vsak nasvet...

žana

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

23. dec 2010 11:46

http://www.kulinarika.net/recepti/5866/mesne-jedi/podva Tukaj imaš mnogo koristnih nasvetov, jed sama pa je odlična. Jaz najprej spečem meso (prase, puran, stara kokoš, začinim malo bolj po divje, brinove jagode ne smejo manjkati, zalivam z vinom ali pivom, maščobe ne dodajam in nič ne solim, ker je kislo zelje ponavadi precej slano) skoraj do konca v pokriti jenski posodi, nato pa v maščobo od pečenke naložim dve ali tri sesekljane čebule, potresem z žlico rdeče paprike, dodam plast zelja, na vrh pa vrnem pečenko in spečem do konca v odkriti posodi. Zelja dam kak kilogram in ga ne perem. Zraven gredo odlično kruhovi ali skutni cmoki. lp, proxima

žana  

član od: 28.10.2005

sporočila: 40

23. dec 2010 13:49

Hvala Proxima! Zanima me še nekaj in sicer meso med peko nič ne zalivamo ali ga? LP,Žana žana

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

23. dec 2010 14:05

Jaz ga pečem v pokriti jenski posodi in vmes enkrat ali dvakrat prilijem curek vina ali temnega piva.

sensia  

član od: 17.4.2009

sporočila: 98

23. dec 2010 16:44

Jaz delam podobno kot proxima.Se pravi meso začinim bolj po divje včasih, ga po navadi dam za kako uro v kvašo.Pečt ga dam pa direkt na zelje.Količino zelja podvoji zaradi tega ker se kr močno vpeče.Kadar imaš pa res velik in debel kos mesa je pa fanj, da ga prej malo popečeš in šele nato daš zelje pod njega.Ko se ti bo zdelo, da se mora meso še 10-15 min peč ti priporočam, da mesa, če želiš lepo zapečeno, več ne obračaš,ker od zeljne kisline kr malo posvetli.Pečem v navadnem pekaču in velikokrat na vmes pečenko zalivam z vinom ali temno pivičko. sensia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti