Crème de cassis

Getreal  

član od: 30.12.2009

sporočila: 5

tema odprta - 21. dec 2010 23:00 | ogledi: 9.568 | odgovori: 16

zdravo!

Zanima me če kdo ve, kje se lahko v Sloveniji dobi crème de cassis. A je to velika redkost, ali je stvar še kar pogosta in jo lahko najdem v vsakem malo bolje založenem šparu?

Hvala za pomoč! :)

Getreal

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

22. dec 2010 8:48

A misliš na ribezov liker? V vsakem bolje založenem supermarketu, v Sparu verjetno tudi, v Leclercu ga imajo zagotovo.

Mamamia

mamamia

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

22. dec 2010 17:56

V Leclercu ga imajo od večih proizvajalcev, cela polica same creme de cassis, sem rabila 10 minut, da sem se odločila za enega Ninja24

Getreal  

član od: 30.12.2009

sporočila: 5

22. dec 2010 21:23

Ooo super punce! Se mi je kar zdelo, da če bo kje, bo v Leclercu :) Drugače ga bom potrebovala za račja prsa v ribezovi omaki, pa recept vsebuje tudi to čudo :) A se kej spomnite cen? Ker jaz sem včeraj še malo brskala in sem videla, da se liker da naročit tudi po internetu http://www.kostja.si/zgane-pijace-destilati/likerj Aja pa če ima kdo kakšno idejo za prilogo? Zaenkrat sem mislila naredit kar malo bolj "up level" pire krompir.. hvala za odgovore in lp Getreal Sporočilo je spremenil(a) Getreal dne 22.dec 2010 21:43

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

22. dec 2010 21:25

Getreal, ti ga še na dom dostavimo?

rimljanka

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

22. dec 2010 21:45

Bravo, Rimljanka, sem se nasmejala do Barbra

Getreal  

član od: 30.12.2009

sporočila: 5

22. dec 2010 21:47

No, rimljanka saj ni nobene potrebe po nesramnosti.. pač nisem iz Ljubljane (več) živim v enem zabačenem selu na primorskem in ne morem skakat samo zaradi likerja v leclerc, pa bi se rada malo pozanimala. V primeru, da sem cenovno na istem, kot če ga naročim po pošti z navedene spletne strani, si ga bom (da, res je) blagovolila dostaviti na dom. Samo navezujem pogovor. Oprosti, če sem te s tem kakorkoli prizadela. Vsekakor to ni bil moj namen, še manj pa si želim kratiti tvoj dragoceni čas. lp Getreal Sporočilo je spremenil(a) Getreal dne 22.dec 2010 22:14

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

23. dec 2010 5:02

Veš, Getreal, za moj okus zabačenih sel (karkoli že to je) zame ni, vsaj v Sloveniji ne, očitno pošta pri vas deluje, ali pa DHL,....

Če bi ti že na začetku napisala, kaj boš delala.... No, jaz bi si v tvojem primeru naredila liker sama. Sok črnega ribeza (ima en primorski proizvajalec dobrega, tega najbrž tudi pri vas dobiš), sladkorni sirup, nevtralno žganje. Najmanj dela, malo časa in najbržda povsem dober približek. Za tiste nekja žlic, ki jih recept zahteva...

Če si ti moj zapis razumela kot nesramnost, konec koncev ti od nas pričakuješ, da ti poiščemo liker, ko izveš, da ga imajo, te zanima cena...... Vidiš, to bi tudi lahko bila nesramnost, kajne?

Kot vidiš, sem si vzela čas zate in tvojo zagato, težko torej, da je bil moj prejšnji zapis nesramen. Samo namig je bil, da bi se dalo bolj jasno povprašati na začetku in bi imela ti bistveno prej bistveno bolj kakovostne in popolne informacije. Najbrž bi ti že Ninja24 postregla tudi s cenovnimi okvirji.

 

rimljanka

cheleste  

član od: 9.8.2007

sporočila: 238

23. dec 2010 5:46

joj,joj... pa taki prijazni prazniki so tu... cheleste Sporočilo je spremenil(a) cheleste dne 23.dec 2010 05:48

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

23. dec 2010 7:17

Men se pa ni nobeno vprašanje od Getreal zdelo nesramno! Pač človek vpraša in če veš odgovor ga napišeš, čene pa preprosto pustiš pri miru. In punca je še nova na forumu...je takoj verjetno dobila dober vtis... Daj rimljanka ne bodi tako malenkostna ;) Teka

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

23. dec 2010 7:30

[citat=--rimljanka--]

Getreal, ti ga še na dom dostavimo?

Tale odgovor se mi res zdi zajedljiv. Od moderatorja bi pričakovala prijaznost, v skrajnem primeru pa, da ostane tiho, ne pa da spodbuja nestrpnost na forumu. rosie

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti