Crème de cassis

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

23. dec 2010 9:13

Hja, božični prazniki in vse kar spada zraven, ga ni ne Božička in ne Dedka Mraza in ne Befane in ne Reyes Magos, ki bi komurkoli prinesli smisel za humor in sposobnost smejati se lastnim nespretnostim. Če tega niso prinesle rojenice, se zadeva pač ni zgodila.

 

Rimmy, vse kaže, da danes ne bomo šli na JZ Slovenije, ne rabiš nič avtiča pedenat......

Vendelina jr.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

23. dec 2010 9:14

[citat=--rosie--][citat=--rimljanka--]

Getreal, ti ga še na dom dostavimo?



Tale odgovor se mi res zdi zajedljiv.
Od moderatorja bi pričakovala prijaznost, v skrajnem primeru pa, da ostane tiho, ne pa da spodbuja nestrpnost na forumu.

rosie[/citat]

Moderatorja, preberi dobro, kdo je odgovoril.

rimljanka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

23. dec 2010 9:20

Drugače je pa tako, querida Getreal, če nimaš echt créme de casis, se da narediti obvoznico tako, da ribezov sirup razredčiš s svetlim rumom in potem to mešanico uporabljaš pri kuhi.

However, če se človek loti preizkušanja slovesnega recepta in nima sestavin in jih še išče po netu (če bi se peljala do Lj. Rudnika in nazaj, bi že vse to dobila v hitrejšem času), si po navadi nakoplje dodatne težave.

Bolj nobl pire se pa naredi tako, da daš notri a) nekaj rožmarina (ne preveč) b) vmešaš koščke suhega paradižnika, b) notri vmešaš mlete mandlje in pinjole

Hope this helps.

Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

23. dec 2010 9:38

V pire dodaš malo sveže naribane zelene.

 

Ali pa, kar sem nedavno odkrila, pa je tako preprosto - naredi pire iz graška in ga zmešaš s krompirjevim in je tako lepo zelen pire ...

 

Mamamia

mamamia

neznan uporabnik

23. dec 2010 10:20

Al pa naročiš catering in problem rešen

 

HECAM SE!!!!!!!!

 

Pa madonca, če sta se Božiček in Dedek Mraz spoprijateljila, ni hudič, da se ne bomo iz tega kaj naučili?

 

Rimljanka, prezgodnje vstajanje, sploh če ni tapravga zajtrka, zna biti tečno

japaja

Getreal  

član od: 30.12.2009

sporočila: 5

27. dec 2010 14:23

No, res se opravičujem, vidim, da sem povzročila pravo malo dilemo - to ni bil moj namen. Res sem še malo nova tukaj, ne želim povzročat nobenih zdrah, hotela sem samo par informacij in niti najmanj nisem želela biti s tem nesramana. Hvala vsem, ki ste mi pomagale - še sploh tile krompirjevi recepti zvenijo perfektno! :) Mislim, da bo moja novoletna večerja super uspela! Še enkrat hvala! :) Getreal

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti