Umetni sneg in umetna jelka

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

tema odprta - 21. dec 2010 22:02 | ogledi: 9.832 | odgovori: 18

Pri naravni jelki mi je zelo všeč, ker jo je možno posprejati z "umetnim snegom" .... to sem poskusila tudi z umetno jelko, ampak se mi ta sneg sploh ni prejel in se je skozi sipal   .... ima kdo kakšno idejo kako "pobeliti" umetno jelko?

katjushka

ATNES  

član od: 25.3.2008

sporočila: 198

21. dec 2010 22:34

Vata, bel spray ali srebrnkast (barva)

ATNES

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

21. dec 2010 23:24

Vata mi nekako ne "sede", z belim sprejem pa sem že poskusila, pa se je sipal .... tega sem omenila že prej ... mogoče je bil problem v kvaliteti spreja .... bi morala poskusiti z drugo znamko?

katjushka

janko1  

član od: 3.11.2010

sporočila: 468

22. dec 2010 11:52

Problem je v spreju, ker izgleda da se na naravne materiale dobro prime , na umetne pa ne in se lušči in odpada. Probaj z kakšnim belim sprejem za popravilo avtomobila. Res da smrdi ob nanašanju in da ni ekološki, pa saj tudi umetna jelka ni. janko1

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

22. dec 2010 12:01

Mene pa pravzaprav čudi, kako uporabljaš umetno jelko, umeten sneg, ko si, kolikor vidim, zelo "eko, bio",......

rimljanka

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

22. dec 2010 14:14

Ravno zato, se meni zdi. JelKe pa pač ne uživaš, da bi morala biti bio. Mi smo imeli leta umetno jelko, ki smo jo po praznikih lepo pospravili do naslednjega leta. Letos sem pa kupila drevo v loncu, ki ga bom spomladi posadila v naravo! Nanj bom obesila samo velike kugle! In malo svetlečih vejic. Pa bo!

naor

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

22. dec 2010 14:27

Nikoli v življenju nisem imel in ne bom imel umetne novoletne jelke. To se mi zdi višek perverzije , da ob poplavi najrazličnejše plastike postaviš še plastično smrekco. Zmotno je mišljenje, da se z svežimi jelakmi dela škoda v naravi. Ob taki trditvi se nasmehne vsak gozdar in tisti ki pozna stroko. Smrekic je v naravi vedno mnogo preveč in bi vsekakor ne zrasle vse do svoje polne višine. Enostavno zato, ker bi bile druga drugi napoti. zato jih je potrebno redčiti kar pomeni, da se jih povsem mirno in koristno poseka tudi za novoletne dreveščka. Mnogo več od tega jih morajo lastniki gozdov enostvano zmetati proč. Zdaj po poglejmo še drugo plat. Ste se kdaj vprašali, koliko strupenega materiala je potrebno za izdelavo ene umetne jelke ? Koliko goriva in koliko strupenih plinov spustimo v atmosfero pri izdelavi tega kičastega surogata ? Zadeva je torej jasna: Ogromno manjša škoda je, če v naše domove postavimo naravn novoletno jelko. Pa še to ! Ko postavimo smrekico v dnevno sobo ali kak drug prostor jo napolni z čudovitem vonjem po sveži smrekovini. Tega ne doživimo, če postavimo plastično. Zelena barva naravne jelke je pač naravna in čudovito lepa, pri umetnih pa je bodisi preveč zelena , da bode v oči ali pa povsem bleda. Skratka, umetna smreka nikoli ne more naodmestiti naravne. Edina prednost je , da jo uporabna več let in da ji ne odpadajo iglice. Če je to odločujoče pri vaši odločitvi pa kupite umetno, boh pomagi, jaz bom ostal zvest naravni. lp hedonist

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

22. dec 2010 14:38

rimljanka je napisal/a:

Mene pa pravzaprav čudi, kako uporabljaš umetno jelko, umeten sneg, ko si, kolikor vidim, zelo "eko, bio",......



rimljanka

 

.... rimljanka, ta jelka je še iz časov, ko sem bila še malo manj eko, bio .... se pravi, da jo imamo že nekje 10+ let ... tako sem s tem pustila pri življenju tudi toliko jelk, kar pa tudi nekaj šteje .... pa namen imam se tega držati tudi v prihodnje, ker sem z našo umetno jelko čisto zadovoljna .... Poleg tega pa mi je všeč tudi zato, ker ne sipa iglic, glede na to, da jo imam rada postavljeno čim dlje ... se pa strinjam, da se glede na izgled ne more primerjati z naravno pa tudi če je posipana z umetnim snegom ....

 

naor, tudi jaz sem iskala takšno jelko v loncu, pa sem naletela na same "opuljene" in polomljene, zmatrane od transporta .... tako, da iščem še naprej .... 

katjushka

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

22. dec 2010 14:44

Če je že smrečica umetna, naj bo vsaj sneg pravi! Dokler ga ne pobere, se ga še da na dvorišču dobiti za lopato ali dve. Zanesljivo prinaša pridih narave v vaš dom. LP Boris booris

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

22. dec 2010 15:15

hedonist je napisal/a:
Nikoli v življenju nisem imel in ne bom imel umetne novoletne jelke. To se mi zdi višek perverzije , da ob poplavi najrazličnejše plastike postaviš še plastično smrekco. Zmotno je mišljenje, da se z svežimi jelakmi dela škoda v naravi. Ob taki trditvi se nasmehne vsak gozdar in tisti ki pozna stroko. Smrekic je v naravi vedno mnogo preveč in bi vsekakor ne zrasle vse do svoje polne višine. Enostavno zato, ker bi bile druga drugi napoti. zato jih je potrebno redčiti kar pomeni, da se jih povsem mirno in koristno poseka tudi za novoletne dreveščka. Mnogo več od tega jih morajo lastniki gozdov enostvano zmetati proč. Zdaj po poglejmo še drugo plat. Ste se kdaj vprašali, koliko strupenega materiala je potrebno za izdelavo ene umetne jelke ? Koliko goriva in koliko strupenih plinov spustimo v atmosfero pri izdelavi tega kičastega surogata ? Zadeva je torej jasna: Ogromno manjša škoda je, če v naše domove postavimo naravn novoletno jelko.  
Pa še to ! Ko postavimo smrekico v dnevno sobo ali kak drug prostor jo napolni z čudovitem vonjem po sveži smrekovini. Tega ne doživimo, če postavimo plastično. Zelena barva naravne jelke je pač naravna in čudovito lepa, pri umetnih pa je bodisi preveč zelena , da bode v oči ali pa povsem bleda. Skratka, umetna smreka nikoli ne more naodmestiti naravne. Edina prednost je , da jo uporabna več let in da ji ne odpadajo iglice. Če je to odločujoče pri vaši odločitvi pa kupite umetno, boh pomagi, jaz bom ostal zvest naravni.



lp

hedonist

 

Se popolnoma strinjam s tabo, ampak kot sem že zgoraj napisala, jo imamo že precej let in smo se jo že nekako navadili ... ne bi pa šla v nakup nove .....

 

Kar se pa vonja tiče, pa to rešujemo z eteričnimi olji smreke in bora ...

katjushka

gerna  

član od: 26.11.2007

sporočila: 228

23. dec 2010 14:06

Hedonist se popolnoma strinjam s tabo . Vonj sveže smreke ali bora v kombinaciji z mahom je pa tudi nepogrešljiva božična dišava, ki jo žal nobeno eterično olje ne nadomesti! L.P. gerna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti