Kokos od likerja mi je ostal in nastalo je novo pecivo

sweety  

član od: 27.3.2006

sporočila: 265

tema odprta - 21. dec 2010 20:34 | ogledi: 9.684 | odgovori: 7

 

Ker sem danes naredila kokosov liker iz 2x količin,je bil temu primeren tud ostanek kokosa.Ker pa mi je vsake stvari škoda vstran metat in ker rafaelo kroglice pri prejšnjem kuhanju niso iz tega posušenega kokosa uspele,sem tuhtala in natuhtala novo pecivoSicer ni nič posebnega,pa še peče se sedaj,ker je pa že videt super in ker kuhinja diši po kokosu,mislim da bo zdevica kr finaIn kaj sem naredila?Nekaj jajc,malo mleka,olja,pecilnega,ogromno kokosove moke(ostankov od likerja),malo ostre moke,,pa še kandiran kokos sem not dala(slučajno sem ga imela doma)in sedaj se peče 2x v škatlastem modelu  in en majhen šarkeljJutri pa polijem s čokolado in gre v zamrzovalnik do božiča in novega leta



sweety

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

22. dec 2010 7:54

In lahko boš nov recept objavila na KulSlo, saj če mene vprašaš, ravno iz takih čiračar ratajo njami dobrote.

Loni Makaroni

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

22. dec 2010 9:53

Sweety,

 

Ja, dokazano, da je res, kar pravi Lobi. Moji letošnji najboljši piškoti so nastali po sistemu čira čara, oziroma kot je že enkrat Vendelina priporočala: vse iz shrambe in hladilnika, kar se da uporabit za pecivo, daj na pult, in mešaj ...

Letos sem posebej ponosna na moje kardamomove kolačke z rožno vodo, zelo so mi uspeli tudi čoko-pomarančni piškoti.

Mamamia

mamamia

sweety  

član od: 27.3.2006

sporočila: 265

22. dec 2010 13:42

 

,,res je,,,čiračara kolač hihih,,moram povedat da je res uspel,,je sočen,,,izrednega okusa po kokosu,,pa se koscki kokosa kandiranega dajo super okus torej sem resila kokos ki bi drugace romal v smeti,,,pa se kak euro tud,,me pa zanimajo kolacki,,pomarncno cokoladni,,,dobra kombinacija,,jaz delam tak tud kozarcne kremice..njam,,njam,,,,lepe praznike vama zelim....

sweety

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

22. dec 2010 14:28

Čoko-pomarančni piškoti:

delala sem jih iz 400 g moke (ostre), 250 g masla, malo pecilnega praška, 150 g sladkorja, dveh rumenjakov, nekaj žlic sveže stisnjenega pomarančnega soka in celega paketka pomarančnih lupinic in pomarančne arome, malo sladke smetane in nekaj žlica kakava v prahu. Po prej omenjenem sistemu - vse na pultu in mešaš, da nastane pravšnje testo...

 

Malo je počivalo na hladnem. Piškote sem pekla na 180 stopinjah kakih osem minut. Gladne sem najprej okrasila s črtami iz temne čokoalde, potem še s črtami iz bele. Ker mi je te še ostalo, sem ji dodala nekaj svežega pomarančnega soka in še s tem prelila kolačke.

Mljac.

 

mamamia

mamamia

sweety  

član od: 27.3.2006

sporočila: 265

23. dec 2010 0:10

hvala mamamia...bomo probali,,,njami,,,jaz sn dans delala refoskov liker,,ker nisem imela pomarance,,sem dala noter kr mandarininine krhlje,,,svetovno,,glede na to,da sem naredila se kokos liker,,pa sledi se vanilijev liker,,bomo letos praznike bolj prepili kot prejedli hihihihhi

sweety

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

23. dec 2010 8:36

sweety je napisal/a:

hvala mamamia...bomo probali,,,njami,,,jaz sn dans delala refoskov liker,,ker nisem imela pomarance,,sem dala noter kr mandarininine krhlje,,,svetovno,,glede na to,da sem naredila se kokos liker,,pa sledi se vanilijev liker,,bomo letos praznike bolj prepili kot prejedli hihihihhi



sweety

 

A vi tudi?

Mamamia

mamamia

sweety  

član od: 27.3.2006

sporočila: 265

28. dec 2010 15:09

)))

mamamia je napisal/a:

sweety je napisal/a:

hvala mamamia...bomo probali,,,njami,,,jaz sn dans delala refoskov liker,,ker nisem imela pomarance,,sem dala noter kr mandarininine krhlje,,,svetovno,,glede na to,da sem naredila se kokos liker,,pa sledi se vanilijev liker,,bomo letos praznike bolj prepili kot prejedli hihihihhi



sweety

 

A vi tudi?

Mamamia



mamamia

 

ja,,hihiih,,sem mislila veliko spect,,pa zdravje ni dopuscalo...liker pa se hitro skuha

sweety

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti