Ruske jedi

JCtorta  

član od: 21.12.2010

sporočila: 4

tema odprta - 21. dec 2010 9:36 | ogledi: 9.567 | odgovori: 17

v rusiji imajo tako tradicijo da na novoletni večer se zbere cela družina in imajo veliko veliko večerjo. Ker sama prihajam iz ruske družina lahko delim nekaj receptov, če želite imeti nekaj drugega za božično ali novoletno večerjo.

Ruski jedilnik sestavlja veliko solat ( na načine, ki jih slovenija ne pozna, in so zelo zelo okusni), ribe ( ampak ne pečene :D) seveda ne sme manjkati ruski kaviar....

Posebne jedi pa so tiste, ki jih v sloveniji ne poznajo.

To so čebureki (mesna stvar z testom, za podrobne informacije napišite!), pelmeni ( tudi z malo mesa), torta rižik ( ni iz riža) in še veliko veliko več...

Če vas kateri izmed receptov zanima me kar vprašajte.

PS: seveda sem polovico stvari pozabila povedati, ampak čez nekaj časa bodo že gor! :D

JCtorta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

21. dec 2010 9:51

Z vesljem bi bralal recepte za ruske jedi. Sem letos dobila tudi kuharsko knjigo o ruskih jedeh, ampak takole, iz prve roke, kot ponujaš, bi me seveda še bolj zanimalo.

Lep pozdrav, pa dobrodošla med nami na kulinariki, mamamia

mamamia

Bojan  

član od: 29.8.2001

sporočila: 585

21. dec 2010 9:52

JCtorta, vsekakor bi bilo najboljše, da bi recepte oddala v bazo, to je po normalni poti. ( http://www.kulinarika.net/formularji/pisitenamrecept.as )

Takole v forumih ali po ZSporočilih se stvari porazgubijo in pozabijo.

Pozdrav

Bojan Administrator

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

21. dec 2010 9:58

JCtorta dobrodošla:

Podobno, kot so že povedali, bi tudi jaz dodal: naredi ( pa še zraven poslikaj ) pa pošlji, bomo z užitkom brali in tudi poskusili.

ežoj

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

21. dec 2010 10:19

Ja, daj jih v bazo, ne v forum, ker to se potem izgubi. Če daš pa v bazo, si damo pa tiste ta zanimive v svoje beležke.

Ežoj, podnapise prosim:)

Jelenckova

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

21. dec 2010 10:33

Prva: Velika kulinarična knjiga, pot k moškemu  srcu, saj si to mislila, kajne, Jelenčkova?

rimljanka

JCtorta  

član od: 21.12.2010

sporočila: 4

21. dec 2010 11:03

brez skrbi bom vse napisala v bazo in obvezno bom vse poslikala :D JCtorta

beatrice  

član od: 18.11.2009

sporočila: 137

21. dec 2010 11:24

Draga JC torta! Privjet! (nimam cirilice) Dobrodošla! Jaz sem pravi (malce) ruskogovoreči rusofil. V Rusiji so me jedi zelo navdušile, čeprav sem sicer izjemno izbirčne sorte. Tvoji recepti bodo zelo dobrodošli. Zadnje čase moj kabel lovi celo en ruskij kanal,na katerem imajo tudi kuharske oddaje. Pogumno nam napiši recepte in pofotkaj jedi! Lepo bodi! beatrice

pucca  

član od: 24.9.2007

sporočila: 36

21. dec 2010 12:02

JCtorta привет! Zelo vesela bi bila, če bi z nami delila kakšen recept za solate (pri nas jih pojemo veliko in kakšna nova zamisel za praznike bi bila več kot dobrodošla). g. ežoj, zanima me ta velika Bolšaja kulinarnaja kniga - malo sem pobrskala po internetu in videla, da je to precej konkretna knjiga (glede na število strani), rada bi pa vedela ali so v knjigi večinoma recepti ruskih jedi ali recepti od vsepovsod, s katerimi pač ženske lahko zašarmiramo moške? :) Lep pozdrav! pucca

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

21. dec 2010 15:48

pucca, knjiga je res " konkretna ", 690 strani, v glavnem ruska kuhinja, seveda z nekaj tujimi recepti ( holandski sos, švedski jabolčni sos, šop-kebab po bolgarsko, kalifornijski burger...............).

knjiga se začne s solatami in prvih 126 strani so le solate: solate iz svežih sestavin, kuhanih, mariniranih, iz sadja, solate kokteli,  solate iz sira, mesne, ribje, iz ribjih konzerv, iz divjerastočih rastlin......

Sam me zanima: a šele misliš moškega zašarmirat ali pa že zašarmiranega še bolj zašarmirat.........

ežoj

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

21. dec 2010 16:06

rimljanka je napisal/a:

Prva: Velika kulinarična knjiga, pot k moškemu  srcu, saj si to mislila, kajne, Jelenčkova?



rimljanka

 

Jp, jp:) A to bo ežoj kateri podaril?

Jelenckova

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti