Ruske jedi

_tmickena_  

član od: 20.6.2006

sporočila: 293

21. dec 2010 22:04

JCtorta je napisal/a:
v rusiji imajo tako tradicijo da na novoletni večer se zbere cela družina in imajo veliko veliko večerjo. Ker sama prihajam iz ruske družina lahko delim nekaj receptov, če želite imeti nekaj drugega za božično ali novoletno večerjo.
Ruski jedilnik sestavlja veliko solat ( na načine, ki jih slovenija ne pozna, in so zelo zelo okusni), ribe ( ampak ne pečene :D) seveda ne sme manjkati ruski kaviar....
Posebne jedi pa so tiste, ki jih v sloveniji ne poznajo.
To so čebureki (mesna stvar z testom, za podrobne informacije napišite!), pelmeni ( tudi z malo mesa), torta rižik ( ni iz riža) in še veliko veliko več...
Če vas kateri izmed receptov zanima me kar vprašajte.


PS: seveda sem polovico stvari pozabila povedati, ampak čez nekaj časa bodo že gor! :D

JCtorta
Dobrodošla še z moje strani! Upam da boš kakšne skrivnosti delila potem tudi z nami;) Če pa že posebej ponujaš kakšno info, me pa mogoče zanimajo predvsem solate inu ribe! Joj kako bi rada sedela za vašo mizo! (šeeeee nekaj novega vaaaau :D) Lp in fajn se s-mejte ;) _tmickena_

pucca  

član od: 24.9.2007

sporočila: 36

22. dec 2010 10:36

g. ežoj, zašarmiran je že dovolj zašarmiran in lahko gre tudi malo na dieto :D to knjigo bi si rada omislila bolj zase oz. jo bom g. zašarmiranemu naročila, itak ima na koncu on največ od mojega kuhanja :) preden pa ga napodim iskat po ruskih straneh, me zanima, ali se da to knjigo dobiti tudi v kateri od bližnjih knjigarn (SLO, ITA, A) ali v kakšni mednarodni spletni prodajalni/knjigarni? hvala za odgovore! pucca

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

22. dec 2010 17:23

pucca,
zakaj ne bereš ZS ( zasebnih sporočil )?

ežoj

pucca  

član od: 24.9.2007

sporočila: 36

22. dec 2010 19:08

g. ežoj, dame imamo tudi v mladih letih probleme z vidom sem vam že poslala ZS :) pucca

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

22. dec 2010 20:41

ja moja babica je bila tudi rusinja iz kobilanke-zato bi tudi mene zanimali recpti

lp

anibas

temba  

član od: 7.10.2006

sporočila: 92

23. dec 2010 21:43

Pozdravljena! Kakšen fin recept za pirožke bi bil prav dobrodošel. Pa za vinegret tudi ! Upam, da boš kmalu lahko kaj napisala. Pozdrav, Temba temba

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti