Ocvrti sir

IČA  

član od: 9.1.2006

sporočila: 232

7. nov 2006 8:31

Kateri sir je najbolj primeren za pohanje in katero omako postrežete zraven. Sama kupim Jošt pa se mi tudi dogaja, da steče. IČA

lila  

član od: 31.8.2001

sporočila: 78

7. nov 2006 9:03

Nepomembno je kateri sir uporabiš, važno je, da je 2x paniran, na robovih še 1x, da ne delaš z vilicami in da ga potem pustiš nekaj časa na rešetki, da se obloga presuši. Šele potem v olje in kot je rekel gajcek, po pol minute obvezno obrnit in nadaljevati pečenje na drugi strani. Ponavadi jaz spaniram kar celo struco sira ko je v akciji naenkrat in ga paniranega zamrznem in jemljem iz skrinje po potrebi. Tako pripravljen mi nikoli ne steče. Iča, poleg pohanega sira, obvezno Tatarska omaka. Lili

priv  

član od: 7.11.2006

sporočila: 266

7. nov 2006 9:38

Tudi jaz najraje uporabljam sir Jošt in dvakrat paniram. Vedno uspe in zrvane še malo ponfrija in tatrsko omako in imamo čuudovito kosilo in zelo kalorično ( na žalost ).. Petra priv

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

7. nov 2006 9:52

Pomembna je tudi debelina rezine. Vrsta sira se mi ne zdi pomembna. Jaz tudi najraje zraven jem tatarsko, dostikrat pa si skuham razno zelenjavo, da ni jed prevelika bomba.

breda  

član od: 28.7.2003

sporočila: 113

7. nov 2006 10:29

lila, ali ocvreš zamrznjenega ali ga odtališ prej?Hvala

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti