Ocvrti sir

neznan uporabnik

tema odprta - 3. nov 2003 12:57 | ogledi: 7.824 | odgovori: 15

Nikakor mi ne uspe narediti ocvrtega sira tako, da mi ne bi kaj sira steklo v olje za cvrenje. Poskušala sem že vse mogoče (bolj vroče olje, manj vroče olje, različne vrste sira, dvakrat panirano), vendar se mi večkrat ponesreči, kot pa uspe.

Mogoče mi kdo lahko pomaga s svojimi izkušnjami.

Zelo nerodno je, ko želiš pripraviti hiter in dober obrok, pa sploh ne veš, kaj bo prišlo ven.

Za pomoč najlepša hvala.LP

bita

sinja  

član od: 24.8.2003

sporočila: 66

3. nov 2003 13:33

Poskusite sir prej zamrzniti za nekaj časa. Branka

maricaduso  

član od: 21.3.2003

sporočila: 78

3. nov 2003 15:14

Moja izkušnja: rezine sira zmočim, potem paniram najprej v moki (ostri), jajcu, še enkrat moki, jajcu in nato v drobtinah. Fino je, če stoji paniran sir še malo v hladilniku, makar čez noč. Potem pa cvrtje v zelo vročem olju na hitro. Lp

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

3. nov 2003 18:30

Jaz vedno paniram sir Jošt, vedno 2x v moko, jajce, drobtine in ga nikoli ne ocvrem v fritezi ampak v ponev nalijem olje in sir popečem po obeh straneh, redko se mi zgodi da bi sir stekel. Lep pozdrav! Anja

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

4. nov 2003 11:51

Sir bi naj bil debel nekje 1 do 1,5 cm. Jaz tudi vedno 2x paniram in še 1x dam samo ožje stranice (v bistvu robove) v jajce in drobtine. Vedno mi uspe. Moji mami, se je parkrat zgodilo, da je sir stekel (so ostale panirane luknje), dokler ni ugotovila, da je to bilo zato, ker je narezala sir preveč na tanko. Lep dan! Silva

dagger  

član od: 31.10.2003

sporočila: 23

4. nov 2003 13:40

Predno paniram sir ga vedno zmočim pod mrzlo vodo.Nato pa takoj v posodo z moko,jajci in drobtine.Ponovim postopek v jajcih ter drobtinah,najbolj so delikatni robovi sira,zato je treba biti previden pri paniranju.Olje mora biti zelo vroč.Veliko sreče in DOBER TEK. S

neznan uporabnik

4. nov 2003 14:01

Kar nekaj idej ste mi dali, za kar se vam zahvaljujem. Ob prvi priliki jih bom preizkusila. Lep pozdrav! bita

hana039  

član od: 3.6.2002

sporočila: 87

4. nov 2003 19:14

Mene je krasen ocvrti sir naučila snaha - sir debeline 1cm namočim v mleko, potem v moko, jajce in drobtine, pa še enkrat v jajce in drobtine. Nikoli ne delam z vilicami, vedno samo z roko ali pa leseno žlico. Potem pa ocvrem v vroči fritezi, pa je vedno mnjam...LP TAnja

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

5. nov 2003 13:34

Moja babica pravi: paniraj dvakrat in NA HITRO ocvri. Sir steče, če ga cvremo predolgo pri prenizki temperaturi. LP,

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

5. nov 2003 21:11

Da ne bi doktorirali..Moj sin (šesnajst) vedno "poha" sir in se sploh ne sekira, katere znamke je. Na hitro ga spanira in ocvre. Baje je to "zakon" .

gajcek  

član od: 6.9.2006

sporočila: 33

6. nov 2006 22:45

Ni važno, kateri sir je in kolikokrat je spaniran, važno je, da ga obrnemo po pol minute, ko ga damo v vroče olje (da zakrkne), na drugi strani pa ga pečemo, dokler ni pečen. gajcek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti