Piščančji file na božični način

neznan uporabnik

20. dec 2010 15:59

Ja seveda bo , pa še mrk za nameček..

Sori, Mišzmoke, nič osebno proti tebi, a zdi se mi, da tega recepta sama nisi sprobala (vsaj s piščančjim belim mesom ne).

Seveda naj se človek odloči sam. A tako kot mu ti priporočaš, mu jaz odsvetujem. Saj to ni prepovedano, a ne?

Aja! No, bom pa takole: Robbus, ne priporočam ti piđčančjih filejev s kašo. Mišzmoke pri tej moji propombi nima nič zraven.

Ti tudi pri opombah lepo piše, da se račka lahko nadomesti s puranom ali prašičem. temnejše meso torej.

Čeprav sem v eni ruski gostilni jedla neko zloženko iz zelja, pese, ribe, rozin in še neko meso je bilo, mislim da prašič, pa nisem ziher.

Tko da vzamem besedo nazaj, treba je bit odprt za eksperimente. No, na Silvestrovo ali ob Božiču pa jaz glih ne b eksperimentirala.

 

Mišzmoke, lp tudi tebi in še enega za povrh: LP!

 

 

japaja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

20. dec 2010 16:41

No, s sladkimi zadevami, sploh sušenimi marelicami in rozinami, gre piščančje meso zelo lepo skupaj, za tistega pač, ki ima rad mešanico teh okusov.

 

Na primer tale arabska jed:

http://www.kulinarika.net/recepti/9649/mesne-jedi/pisca

 

Mamamia

mamamia

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

20. dec 2010 16:48

A j...ga, imamo različne okuse. Piščančja prsa, v zelo, zelo podobni paci (namesto ingverja žajbelj, hojin med) so pri nas vsaj 2x na leto, vmes pa še kakšen sv. file, ki mimogrede, ni temno meso. Piščanec in sladko, v kombinaciji kislega, mmm...

, upam, da robbus ne bo na koncu "pohal" piščanca...

Japaja, vračam  in doddajam  (pa brez , prosim)

 

 

mzm

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

20. dec 2010 16:57

Sicer pa prsa kakršnakoli že, še vedno so samo prsa. :)

Commis débarrasseur

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

20. dec 2010 17:02

, samo?!

lp :))

mzm

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

20. dec 2010 17:04

Avtor recepta v skladu s copyleft filozofijo dovoljuje spreminjanje recepta po lastnih željah in prepričanjih, vključno z opombami. (Droben nasvet: za mariniranje piščeta raje uporabite belo vino, ker bo sicer barva jedi nekoliko neugledna). "The most important thing in life is to keep an open mind, kot je dejal Hannibal the Cannibal (preden je odprl glavo Paulu Krendlerju). lp, proxima

neznan uporabnik

20. dec 2010 17:18

Res je, Robbus je izrazil željo po "enem takem netipičnem" receptu, torej kar pogumno, ne morš falit

 

japaja

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

20. dec 2010 17:52

Zrezek (bolje bi bil puranji) potolcite, da dobite čimbolj tankega. Posolite in popoprajte. Namažite z tartufato, potresite z naribanim feta sirom(ali kakšen drugi) in po dodajte zelenjavo (priporočam popečeni zeleni beluši ali popečena bučka narezana na palčke, lahko tudi popečene gobice na rezine). Zavijete v ruladice , potresite z timijanom in popecite na hitro na ponvi. Popečene roladice zavijte v rezine pršute. Roladice predenite v pomaščen pekač, dodajte sok iz ponve in belo vino in pecite cca 15 min. Pečene ruladice razrežite na rezine, v omako pa dodajte še malo tartufate in sladke smetane. Zraven vam priporočam krompir. Na olivnem olju segrejte vejico rožmarina, odstranite in dodajte v kosih na pol kuhan krompir, posolite po okusu. Popecite do zlato rumene barve. Ta recept izvira iz oddaje Kdo je kuhar- pripravljal pa ga je profesionalni kuhar. Jaz sem ga preizkusila z svinjsko ribico in je uspel. Morda bo všeč tudi vam. Pri nas je požel pohvalo in bo za novoletno večerjo. Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 20.dec 2010 17:54

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

20. dec 2010 18:37

Včeraj je Nigella pekla cele piščančke (verjetno bi šlo tudi s prsmi) z božičnimi začimbami (cimet, mleta paprika, ...) kar v pečici ... izgledalo je enostavno, hitro in okusno, kljub temu, da sem vege  .... recepta si žal nisem zabeležila .... mogoče biga lahko kdo našel na spletu ....

katjushka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti