Pleskanje kuhinje, jedilnice in dnevne sobe v enem

lionel  

član od: 20.12.2010

sporočila: 1

tema odprta - 20. dec 2010 10:23 | ogledi: 16.025 | odgovori: 20

Pozdravljeni

Ker verjamem, da vas je tukaj kar nekaj strokovnjakov se obračam malo na vas. Prosim vas za ideje kako bi prepleskali dnevno sobo, kuhinjo in jedilnico, vse je v enem in je kar velik prostor. Kuhinja je bukev, s kombinacijo čokoladno rjave, sedežna v temno rjavi barvi, parket, miza in stoli bukev. Prepleskali bomo v vanili ali svetlo rjavo (kaj bi vi predlagali?), popestrili pa s kakšnimi črtami ali ... nimam pojma...user posted image . Ne vem ali bi rjave, oranžne ali citro zelene barve? Bi za regalom temnejšo barvo in za sedežno ali samo kako črto?

Če se komu da res lepo prosim za nasvete ali celo kake slikice

Lepe pozdravčke

lionel

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

20. dec 2010 10:28

Precej osebna odločitev, če ti ne veš v čem bi se dobro počutila, mi še manj. Če pa že, pa pošlji vsaj slike in bo lahko kdo predlagal kaj bi bilo njemu všeč. Lahko se pa obrneš na kakšnega arhitekta notranjih prostorov ali pleskarska podjetja.

Commis débarrasseur

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

20. dec 2010 10:38

Po mojem si nihče ne predstavlja, kako zgleda ta tvoj prostor. Ampak kakor koli že- po opisu sodeč imaš že precej temne barve, po mojem rjava za steno sploh ne pride v poštev, ker ti bo optično zmanjšala prostor. Jaz sem osebno za čim manj mešanja po stenah. Vanilija se mi zdi zelo lepa in topla, od ostalih barv pa samo kakšna črta...

V končni fazi pa lahko še enkrat prepleskate, če vam ne bo všeč...

čoko

mischela  

član od: 18.11.2010

sporočila: 18

20. dec 2010 12:23

najprej poglej kakšne odtenke imaš dodatke v tem prostoru (tepih, okrasni lončki za rože, blazine na sedežni, barva tapiserije stolov), da si ne delaš dodatnih stroškov potem glede tega. glede na to kakšne barve imaš pohištvo bi bilo res najbolje pobarvati z vanilijo, potem pa lahko dodaš, tako kot si napisal, steno kjer je regal v zeleno barvo (jupol trend - oliva) pa še kakšno črto ( nad elementi) v tem odtenku v kuhinji, tam kjer imaš "jedilni del" pa pobarvaj steno v zeleno samo za širino mize in tako boš optično ločil vsak del. lahko bi pa tudi cel prostor do polovice pobarval v oranžno, nato naredi tanjšo (1,5 cm) belo črto, nato debelejšo rjavo 8cm(odtenek sedežne) nato spet eno belo in nato spet eno rjavo 5 cm, gornja polovica stene pa lahko ostane bela ali pa tem kjer sem napisala belo barvo lahko pobarvaš z vanilijo (oboje paše).sicer je pa to vse težko reči, če človek ne vidi prostora. če boš sam pleskal ti želim obilo veselja in mirnih živcev. mischela

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

21. dec 2010 10:58

Pred kratkim je moj brat prepleskal po korakih celotno hišo in izbral modne nianse.Kuhinjo ima prav tako skupaj z jedilnico in dnevno sobo. Odločili so se, da je kuhinja svetlejše zelena , jedilnica prav tako, dnevna soba pa je bila mešanica barve kuhinje in temnejšega zelenega odtenka odtenka barve in sicer stena kjer je regal za tv. Meni se zdi takšna kombinacija zelo lepa. Moram pa poudariti, da ima sedežno v zelenem odtenku in se nekako sklada celotna kombinacija. Jaz bi vam svetovala kuhinjo v vanilijevem odtenku (naj bo topla barva), jedilnica prav tako, dnevno sobo pa kombinirajte z odtenkom vanilije in še temnejšim odtenkom vanilije. Po želji le eno ali dve steni- vsekakor pa tisto, kjer je regal. Ker nimam predstave kako je postavljena jedilnica z dnevno sobo se lahko odločite za temnejšo steno tudi v jedilnici.

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

3. jan 2012 15:38

O, si spet v akciji, TeaN?

lp

mzm

TeaN  

član od: 19.12.2011

sporočila: 8

3. jan 2012 15:44

mišzmoke je napisal/a:

O, si spet v akciji, TeaN?

lp



mzm

Pomagam, kjer se da ;)

TeaN

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

3. jan 2012 16:18

Zelo dobre nasvete najdeš tudi tukaj (treba je malo prebrskat):

http://freshome.com/ 

Lahko pa tudi vtipkaš v googla: wall tatoos in dobiš ogromno povezav na trenutno zelo popularne tatuje za stene, ki so zelo lepi, če jih domiselno umestiš v prostor... Mislim, da se v Ikei dobijo tudi takšni, ki se nalepijo na steno in jih lahko čez čas tudi odstraniš.

 

TeaN  

član od: 19.12.2011

sporočila: 8

4. jan 2012 14:11

Ja sej samo je vse v angleščini :( Tisti link ki je admin očitno zbrisal pa je v slovenščini in je res full dober ...

TeaN

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti