Ponev ceramic ok

Frfra  

član od: 9.12.2007

sporočila: 5

29. dec 2010 12:18

Tudi jaz sem kupila eno tako ponev. Pred parimi meseci so jih imeli v Mercatorju v akciji. So neke italijanske, ne spomnim se imena, take ne čisto bele, krem barve. Jaz lahko rečem, da je super! Nič se ne spraska. Enostavno se čisti. Res, da jo ne dajem v pomivalca ampak jo preprosto splakenm pod vodo, malo ceta, če se pa kaj prime gor, pa tudi malo z grobo gobico popraskam. Skratka včasih nisem prav nežna, ampak na ponvi se nič ne pozna. Je res skoraj kot teflon, se nič ne prime gor le spraska se ne. Meni je super in še bom kupila kakšno, če jo najdem. Frfra

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

29. dec 2010 13:15

ribaracarak je napisal/a:

Perpetua, bi te lahko prosila, da vseeno pogledaš, katera znamka je?

rrr
Je znamke moneta: http://www.moneta.it/ita/ceramica_01.asp V čem je boljša od rostfrei-ja? Najlepše se je videlo, ko smo nekajkrat hkrati pripravljali enako hrano v obeh ponvah - krompir je bil v keramični ponvi neprimerno lepše pečen, ribe in zelenjava prav tako. Sploh se ne spomnim, da bi se v njej kdaj kaj prijelo, česar za rostfrei ne morem trdit... zato tudi čiščenje ni problematično. Čeprav se mi te z neravnim dnom sumljivo slišijo, morda ne gre za isto zadevo.. perpetua

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

29. dec 2010 13:27

Po mojem je keramična prevleka najnovejše marketinško razsvetljenje kar za tisto, čemur smo nedavno rekli emajl. lp, proxima

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

29. dec 2010 14:29

Proxima, že mogoče, ampak v emajliranih posodah se je hrana prijela dna, tu pa niti slučajno.

 

rrr

branka171

sporočila: 218

29. dec 2010 20:05

Zdravo,sama imam ponev iz Hoferja za 20€ in sem zelo zadovoljna z njo. Nič se ne prime, uporabljam res minimalno olja, pri praženju zelenjave ali peki jajčk pa nič. Malo se je bilo treba navadit, da dlje časa zadrži vročino, zato je potrebno malo prej kot pri teflonki zmanjšat plin, ne sme doživet temperaturnega šoka( otroci so znali prej ponev dati takoj v lijak ) Pere se brez problema nič ne praskamo . Upam da jih bodo imeli še kdaj, saj mi je ena kar malo premalo, teflonke so pa že pri Saubermacherju. branka171

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti