O parkiranju na prostorih, rezerviranih za invalide

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

16. dec 2010 10:47

Tatjana je napisal/a:
Ovčka, nekaj časa sem razmišljala, če naj sploh komentiram tvoj zapis, pa ga bom vseeno.

Kaj nisi hotela najprej sama parkirati tja?! V čem si potem ti boljša? Da ne govorim, kdo bolj potrebuje knjigo o bontonu...

Tatjana

A si se mogoče vprašala, če pa mogoče ona sama ali mož ne potrebuje takega mesta??

rrr

ovčka  

član od: 1.6.2007

sporočila: 174

16. dec 2010 10:57

Tatjana in RRR, sem na vozičku in nikjer drugje ni bilo prostora niti za mišji repek. ovčka

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

16. dec 2010 11:14

Doživel sem že da je nekdo parkiral čez dve parkirišči za invalide :)

Pa tudi to, da si je dal nekdo delat invalidski znak, da ne bo imel problemov z ljudmi in redarji.

 

 

Commis débarrasseur

neznan uporabnik

16. dec 2010 11:25

Čewprav sem tudi sama (roko na srce) že kdaj parkirala na prostoru za invalide (in imela vedno en vraževeren preblisk ob tem), tistega znaka o invalidnosti nikoli ne bi upala zblefirat. Da me slučajno bog ne štrafa!!

 

(želeli ste, izvolite press)

japaja

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

16. dec 2010 11:32

tejkica je napisal/a:

Skoraj vedno nakupujem v Sparu, ki imam dokaj velik parkirni prostor, kjer se skoraj vedno dobi prosto mesto in kot vsako parkirišče ima tudi ta tri rezervirana za invalide, pa lahko rečem, da še enkrat nisem videla tam parkiranega avtomobila z nalepko za invalide. Seveda ne rečem, da invalidi teh parkirišč nikoli ne uporabljajo, ampak očitno zelo redko. In ob sobotah ali ko je odpta tržnica prostega prostora res ne dobiš, samevajo samo parkirišča za invalide in takrat priznam, da tudi kdaj parkiram tam. To sem naredila tudi prejšno soboto, nobenega prostora, za invalide pa vsa prazna. Ko sem prišla nazaj, sem imela na steklu listek, kako si dznem invalidu odvzeti prostor! Halo, le komu sem ga odvzela, bilo me ni pol ure, ko sem prišla in ko sem odšla so bila vsa tri parkirišča prazna. Tako kot povsod po mestu, kjer je rezervian prostor za invalide in taksije, ti prostori ponavadi samevajo, ko so drugi povečini zasedeni. Da se ne bi narobe razumeli, vsekakor nisem proti tem prostorom, samo mislim, da se pa marsikdaj dela prevelik cirkus okoli tega.

tejkica
Ostajam z odprtimi usti.... Podobno so razmišljali primerki, ki so nam v središču mesta redno zaparkirali dovoz na dvorišče, ker pač nikjer ni bilo prostora, razen na pločniku nasproti našega dovoza. Vsak, ki sem ga opozorila, je imel na jeziku, da saj samo za 10 minut, kar v večini seveda ni bilo res, se jih je pa v celem dnevu zvrstila cela vojska, tako da marsikdaj nismo mogli ven in noter in sem bila pred vsakim nujnim opravkom živčna, ali bom prišla ven in včasih za vsak slučaj avto že prej prestavila na ulico. Ta mesta so tam zato, da jih tisti, ki jih nujno potrebuje, uporabi, ko jih pač potrebuje. Ker on ne more parkirati drugje. Ti pa lahko. Samo mogoče 100 m stran. strelka

Tatjana  

član od: 10.4.2002

sporočila: 301

16. dec 2010 11:47

Ovčka oprosti, nisem vedela da si na vozičku. Iz tvojega posta sem razbrala samo to, da sta oba hitela na edini parkirni prostor. Sedaj lahko razumem tvojo reakcijo. Tatjana

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

16. dec 2010 12:13

O tem bi se res dalo pisat.Moj mož je invalid in ima nalepko.Mnogi so si v preteklosti tako nalepko fotokopirali,da so potem lahko nemoteno parkirali na za invalide določenih mestih.Ta nalepka velja samo s potrdilom o invalidnosti,če le ta ni vidna na zunaj.Sama opažam,da je mogoče ponekod res preveč teh mest in potem samevajo. Majdina

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

16. dec 2010 13:11

Saj bi se tudi o tem dalo pisat, ko levi parkira na črto, pa desni parkira na črto potem pa se ti stlači vmes K

onija  

član od: 21.11.2004

sporočila: 99

16. dec 2010 13:26

se pridružujem strelki. WTF! Zaradi mene je lahko 10 praznih mest za invalide in vse ostalo polno, ko NI ŠANS, DA PARKIRAM TAM GOR!  Včeraj sem pri nas pred Šparom vidla REŠILCA parkiranega na mestu za invalide. No, ja ...

onija

tejkica  

član od: 10.3.2008

sporočila: 151

16. dec 2010 13:26



Ostajam z odprtimi usti....

Podobno so razmišljali primerki, ki so nam v središču mesta redno zaparkirali dovoz na dvorišče, ker pač nikjer ni bilo prostora, razen na pločniku nasproti našega dovoza. Vsak, ki sem ga opozorila, je imel na jeziku, da saj samo za 10 minut, kar v večini seveda ni bilo res, se jih je pa v celem dnevu zvrstila cela vojska, tako da marsikdaj nismo mogli ven in noter in sem bila pred vsakim nujnim opravkom živčna, ali bom prišla ven in včasih za vsak slučaj avto že prej prestavila na ulico.

Ta mesta so tam zato, da jih tisti, ki jih nujno potrebuje, uporabi, ko jih pač potrebuje. Ker on ne more parkirati drugje. Ti pa lahko. Samo mogoče 100 m stran.

strelka[/citat]

 

Ti kar, samo, da ti kaj ne pade vanje. Če si dobro prebrala, nikjer ne piše, da sem koga zaprkirala (še nikoli nikogar nisem). Parkirala sem, ko so ob polnem parkirišču samevala vsa tri parkirišča za invalide in ki so bila ob mojem prihodu še vedno prazna. Poznam kulturo voznika in obzir do invalidov, samo roko na srce, marsikdaj se kje pretirava (parkirišča), kje drugje, ko bi bili pomoči bolj potrebni  pa zanemarja.

 

tejkica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti