Najbolj preproste sladice

tunna  

član od: 11.9.2010

sporočila: 288

15. dec 2010 16:09

ja, saj poskušam nekako, ampak ponavadi vedno hitim (ne vem zakaj ) in se mi vsi mehanizmi, ki si jih preventivno pripravim, da bi se izognila "bolečinam", nekako sfižijo, tako da na koncu hitro zvijem pa malo stisnem zobe vsaj pri meni ta faktor dela peko rolade malo bolj problematično, ampak saj, kot pravim, malo potrpim in stisnem zobe, da bi pa zaradi tega kaj manj pekla rolade, to pa ne tunna http://titabota.blogspot.com/

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

15. dec 2010 17:18

mamamia,

tole tvoje s palačinkami sem že večkrat zasledil. To je zgolj stvar psihologije ( jaz to ne znam, mi ne rata...... ), stvar zastavi drugače: če skor vsak to zna, tudi jaz znam, saj ni kakšna tibetanska filozofija. Naredi zmes za polačinke, naj zmes počaka vsaj pol ure, vzemi teflonizirano ponev ( morda je boljše, da teflon ni okraspan ), segrej mal olja v ponvi, naj bo za prvič mal bolj segreto, skor da se kadi, s zajemalko daj na sred mal mase za palačinke, s krožnimi gibi ponve razdeli zmes po celi ploskvipusti par sekund naj se peče, poskusi potresti ponev, da se palačinka odlima, morda še mal peci, , čee ne odlima, morda se prijela nekje na robu, z vilico je odlimaj, če imaš nizko napo, pojdi ven iz območja nape ( ni treba na balkon ) in je orni v luftu, če ne uspe nič hudega, naslednja bo in se boš za zmeraj naučila, popeci mal še drugo stran in voilla, že znaš pečt palačinke. Pred vsako palačinko dodam mal olja na ponev, nekateri dajo v zmes mal olja in ( menda ) pečejo brez olja.

Naj ponev ni pretežka ( zaradi obračanja v luftu ) in na indukciji je zelo težko, vsaj za mene.

ežoj

_tmickena_  

član od: 20.6.2006

sporočila: 293

15. dec 2010 17:26

Floresita jst grem pa kar v korak s tabo hehe... ne sej ne hec. Samo v sladicah pa res še nisem, razen določenih, ki se ne morejo sfižit te pa so: Muffini, cheesecake (sem delala od a do ž variant pa vedno uspe), korenčkovo pecivo je tudi lahko za narest in pa zame supertop recept pecivo za požrešne sosede, ki ga imaš tudi na kulinariki! mmmmm... hja lahko bi se lotla počasi še česa.. no v nedeljo si bom dala duška ;) Pa lp! _tmickena_

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

15. dec 2010 18:59

rolada narejena na spodaj opisan način je tako preprosta, da jo pri nas naredi 14 letnica brez težav. recept sem dobila pri Goljatu na tečaju. pa še samo ena posoda je umazana. za pekač od pečice vzameš 4 jajca - ločiš beljake in rumenjake + 80g sladkorja + 100g moke. beljake začneš stepati z mikserjem, ko je napol stepeno, dodaš sladkor in stepaš toliko časa, da dobimo trd sneg. Nato v to posodo dodaš rumenjake in spet nekaj minut mešaš, da naraste. Nato po vrhu (v porcijah) preseješ moko in ročno vmešeš. testo je puhasto (ne teče) in ga razmašeš na peki papir in pečeš na 210°C 7-8 min in nič več. Taka rolada se zvija tudi hladna. Da rolada poči pa je krivo to, da jo preveč izsušimo zaradi predolge peke. napolniš pa jo s kremo: 2 sladki smetani stepeš in dodaš 250 g maskarponeja + sadje http://www.mojalbum.com/tajda

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

15. dec 2010 19:27

Evo ena rolada, ki se skoraj ne more sfižiti (pravim skoraj, ker - saj veš: če se dovolj trudiš, se da uničiti čisto vse): 7 jajc, 7 žlic sladkorja in ščepec soli penasto stepi (z mešalnikom na največji hitrosti, da pošteno naraste). Nato vmešaš 7 žlic mletih orehov, vliješ na pekač obložen s peki papirjem in spečeš (traja kakih 10 minut, če daš v vroč pekač na cca. 180oC). Zvrneš na krpo, zviješ in počakaš, da se ohladi (zdaj pozimi gre sploh hitro na balkonu ali okenski polici). Nato na debelo premažeš s kislo smetano, spet zviješ in uživaš. Sicer eni pravijo, da mora odstati kako uro ali kakšen dan, ampak pri nas ne premoremo takšnega potrpljenja, ponavadi izgine takoj. Le pogum! Sicer je pa baza polna super enostavnih receptov, pri kakem pecivu na suho ali Urškinih rezinah (skoraj) ne moreš zgrešiti. Lep večer, Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. dec 2010 8:29

ežoj: stvar zastavi drugače: če skor vsak to zna, tudi jaz znam ...

 

jaz sem pa zastavila tako: če skor vsak to zna, pa jaz tega res ne bom delala. Naj drugi naredijo zame, hehe

 

Ja, ežoj, verjetno bo res v glavi

mamamia

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

16. dec 2010 8:56

Odlična in preprosta je tudi babičina dobrota iz baze.

In kokosove kocke v vseh variantah.





peter

Sporočilo je spremenil(a) ibiza dne 16.dec 2010 08:56

sweety  

član od: 27.3.2006

sporočila: 265

16. dec 2010 21:52

 

,,no,da se še moja malenkost malo vmeša

..glede rolade,jaz je nikoli ne zvijam vroče,to sem se v službi naučila...spečem biskvit,ga dam s pekača in pustim da se ohladi,,tak biskvit zvijem in dam po potrebi tud v skrinjo,ker se mi ne da zmeraj pečt,pa si pač naredim zalogo v skrinjitak biskvit je dober tud za rezine itd,,pa veliko uspehov pri peki

 

sweety

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti