Najbolj preproste sladice

Floresita  

član od: 15.11.2010

sporočila: 3

tema odprta - 15. dec 2010 13:46 | ogledi: 53.157 | odgovori: 18

Pozdravljeni! :)

Nedavno sem dobila voljo za pečenje sladic. Sem začetnica, in bi rada začela z bolj enostavnimi.

Prosim, če mi lahko kdo kaj svetuje al pošlje kakšen link.

Najlepša hvala... Lep Pozdrav

Floresita

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

15. dec 2010 13:59

Floresita, posamezniki imamo različne predstave, kaj je enostavna priprava sladic. Predlagam ti, da premisliš, kaj je tebi všeč, na primer bolj mokro ali bolj suho pecivo, potem pa čitaj recepte. Loti se tistega, za katerega se ti zdi, da so navodila dovolj jasna in ima seveda samo 1 utež, kar se zahtevnosti priprave tiče. Če ima recept še zelo dobro oceno, boš težko zgrešila.

Korajžno in dobrodošla med nami.

 

 

 

Vanja

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

15. dec 2010 14:17

Čisto takole mi sta mi najprej prišla na misel da recepta: kokosovi kolački brez moke (te je menda naredil en 11-letni fantek)http://www.kulinarika.net/recepti/6523/sladice/kokosovi in ponarejena gibanica http://www.kulinarika.net/recepti/8293/sladice/gibanica Sicer pa kot pravi Vanja, moraš se najprej odločiti, katero pecivo ti je najbolj všeč, potem pa glej recepte in njihovo zahtevnostno stopnjo. Veliko užitkov pri peki. Mi smo itak že čisto zasvojeni . Sweetie

Floresita  

član od: 15.11.2010

sporočila: 3

15. dec 2010 14:20

Sweetie in Vanja najlepša hvala, in prav imata. Meni osebno je sicer bolj pri srcu bolj mokro .. :)) Pecivo seveda ;) hehe.. Ponarejeno gibanico in kokosove kolačke bom poskusila... Kolačke že danes.. :)) Hvala za nasvete.. Ja Sweetie verjamem, da ste zasvojeni.. Sem 10000% da bom tudi jaz, saj ze cele noci premisljujem, kaj bi lahko spekla... :)) hehe Floresita

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

15. dec 2010 14:26

Floresita, kar pogumno, kjer so vam dovolj jasna navodila, počasi na delo. Tudi nam, ki imamo veliko kilometrine v peki sladic in co. se še vedno kaj ponesreči. Bi lagala, če bi trdila nasprotno. p.s.: če se pa kje ne razumete navodil oz. ste v dvomih pa kar vprašat, ena bo že odgovorila, kako narediti, da bo prav. http://www.mojalbum.com/jagikroki/torte

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

15. dec 2010 14:32

ko sem zacenjala s peko, mi je bil velik bavbav kvaseno testo, ampak z vajo sem se tudi tega naucila in mi je sedaj cisto enostaven  

kaj bi ti jaz predlagala - jogurtovo pecivo in mafni- pri teh moras paziti le na to, da ne mesas sestavin predolgo, nic ne bo narobe ce se kaka grudica moke se kje skriva.

 

 

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

15. dec 2010 14:55

Floresita, dobro nam došla, vidim, da si relativno nova ( a si morda izskočila iz kakšne mehiške nadaljevanke ).

Sicer ne vem s kakšnim namenom misliš delat kaj kaj sladkega. Če se misliš sam posladkat, nekaj res enostavnih sladic: skuhaš testenine za juho ( včasih so gnezda ) skuhano je v petih minutah, stopič maslo, mal drobtin gor, kuhane testenine, mal prepražiš ( premešaš ) sladkaš po okusu, lahko čez mleti orehi, kakšna čokolada, potem so palačinke najbolj enostavna sladica, s takimi in drugačnimi premazi, do bolj sofisticiranih, s skuto, naloženo v pekač, preliti s smetano/skuto/jajce ( seveda posladkano po okusu, začinjeno vanila/cimet, po okusu ), potem tenek biskvit, ki ga s tenkim kozarcem narežeš na lunice in poštupaš s mletim sladkorjem, podoben še mal tanjši biskvit, zvit v rulado, s različnimi nadevi ( lahko le marmelada................ nekaj za izhodišče je, kar brskaj po naših receptih, poskušaj, sprašuj, v kratkem času boš že velik vedla.

ežoj

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

15. dec 2010 15:30

ežoj, lepo prosim, ne mi govorit, da so palačinke preprosta sladica ... --, meni namreč še nikdar niso uspele.

 

Rolada se mi zdi kar priemrna za začetek.

 

Aja, Floresita, dobrodošla med nami.

 

Če imaš rada bolj mokre zadeve - a lahko ugibam, če s tem misliš kremaste in sadne sladice? - potem bo šlo lepo s testom za rolado, pa da ne zavojaš rolade ga prerežeš na pol in daš med dve plasti kakšno sadje s smetano, po vrhu pa preliješ s čokolado. Ali pa daš še malo smetane in sadja, saj je vseeno.

 

kaj pa tole?

http://www.kulinarika.net/recepti/10208/sladice/zdrobov

-zelo enostavno za prirpavo, je zelo sočno pecivo

 

pa tole:

http://www.kulinarika.net/recepti/10085/sladice/zdrobov

 

Pozdrav, mamamia

 

 

 

mamamia

tunna  

član od: 11.9.2010

sporočila: 288

15. dec 2010 15:46

meni se ne palačinke ne rolada ne zdita primerni sladici za začetnike ... jaz osebno sem imela veliko težav z rolado, če zdaj jih imam kdaj, ker je vroče testo zviti v rolo kar podvig (sploh pri meni, ker imam zelo občutljive roke na vročino). jaz bi svetovala kaj, kjer ni potrebno ne rezati ne zvijati ne nič podobnega - torej kakšne rezine, pri katerih se biskvit speče v pekaču in potem se čez prelije kakšna krema ali kaj podobnega - npr. bemel (je v bazi) ali kaj drugega podobnega. morda tudi kakšen pehtranov biskvit ali pa maffini. lp tunna http://titabota.blogspot.com/

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

15. dec 2010 15:54

meni se ne palačinke ne rolada ne zdita primerni sladici za začetnike ... jaz osebno sem imela veliko težav z rolado, če zdaj jih imam kdaj, ker je vroče testo zviti v rolo kar podvig (sploh pri meni, ker imam zelo občutljive roke na vročino)

 

Če imaš roke občutljive na vročino - a ne zvijaš rolade s krpo ali tisto tanko silikonsko folijo, ki jo daš na pekač, da ga sploh ni potrebno namastiti? S krpo ali s to folijo se izogneš vsakemu stiku z vročim testom.

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti