Pečenka divjega prašiča

viva76  

član od: 2.12.2010

sporočila: 1

tema odprta - 14. dec 2010 19:06 | ogledi: 80.758 | odgovori: 33

Pozdravljeni,

prosila bi pomoč. Kko naredim pečenko divjega prašiča?

Hvala

viva76

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. dec 2010 19:57

Meso natri z oljem, poprom, strtimi brinovimi jagodami, šetrajem, timijanom, lahko vse to zmešaš s kakšno pripravjeno začimbno mešanico. Zavij v prozorno folijo in pusti čez noč.

Meso potem opečeš na štedilniku, v maščobi, da je malo zapečeno z vseh strani. Premestiš ga v pekač. Jaz bi meso pekla na 60-do 70 stopinjah tri do štiri ure, morda še kakšno uro več (sem namreč od nedavnega navdušenec nad počasno peko v pečici, še najbolj pusta govedina je tako ratala mehka in sočna pečenka). Vmes obačno zaliješ z malčno vodo in malo vina, lahko dodaš tudi nekaj klinčkov. Seveda vsake toliko pečenko zaliješ s sokom, ki nastaja pri pečenju.

Po dveh urah pečenja daj v pekač zrezano čebulo, česen, korenje, koren peteršilja, dodaj začimbe - obvezno brinove jagode, šetraj, majaron,timijan, sol, poper. malo koriandra in pimenta tudi lahko dodaš, ščepec mlete rdeče paprike.

Meso lahko po predvideni polovici pečenja tudi pokriješ s folijo.

Ko pečico ugasneš, naj se meso v njej umiri, gatorejpusti vsaj deset, 15 minut. Vzemi gaiz pekačain shranina toplem. Zelenjavo in sok od pečenja zmiksaj in daj v posodo ter na štedilniku dokončaj: dodaj ošček masla, po potrebi še začiniš s soljo in kakšnim zeliščem, doliješ lahko še malo vina, to je vse stvar okusa.

Meso lahko narežeš na kose in ga daš v omako, lahko ga daš na servirni pladen v celem in omako postrežeš v posebno skodelici.

 

Zraven bi postregla hruško, kuhano v vinu in z brusnično marmelado v hruški, ali pa pečena jabolka - ta lahko pečeš kar v pekaču ob mesu. Tudi skutni cmok, sploh pa rolada iz palačink je odlična priloga k taki pečenki.

Mamamia

mamamia

viva76  

član od: 2.12.2010

sporočila: 1

14. dec 2010 20:42

Mamamia, iskrena hvala za odgovor. Že ob branju je dišalo po odlični pečenki lp, viva76

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

15. dec 2010 9:13

Sem mislil še jaz dodati kak pameten nasvet pa je Mamamia to opravila izčrpno in ni kaj dodati. razn tega, da je pečenka divjega prašiča za moj okus najbolj okusna od vse divjačine. Pa še to : enkrat se mi je mudilo s kuho pa sem dal v pečico kar zmrznjem kos divjega prašiča. Samo malo sem ga posolil in potresel z začimbno mešanico za divjačino. Verjeli ali ne bila je daleč najboljša pečenka kar sem jih kdaj spekel. Očitno je bila tudi žival tista prava ne premlada ne prestara. Tako da Viva skoraj nimaš kaj faliti, pečenka bo super. lp hedonist

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

16. dec 2010 10:56

Ej kje pa kupite oziroma nabavite dobre kose divjačine? swarovski

laik  

član od: 10.10.2008

sporočila: 156

16. dec 2010 11:59

če ni v skrinji domačega ulova (družinski član je lovec) pa Gozdič (Slovenske Konjice) laik

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. dec 2010 16:34

Pa še eno podjetje v Sloveniji je, ki se ukvarja z divjačino, mislim, da je z goriškega konca, njihove izdelke imajo v Tušu, med zamrznjenim programom. Meso je zelo dobro. Mamamia

mamamia

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

16. dec 2010 16:43

In eno iz Škofje Loke, sem prejle gledala zamrznjen program v Sparu.

rimljanka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. dec 2010 17:18

ma to sem jaz mislila, Nimrod, samo ne vem zakaj sem mislila, da je z goriškega konca. Menda zato, ker sem na goriškem bila na eni predstavitvi divjačine?

Mamamia

mamamia

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

17. dec 2010 10:20

Sam divjačino nabavljam pri domačih lovcih. Me pokličejo, ko imajo kaj pametnega. Še ena firma je v Sloveniji ,ki ima divjačino, tudi eksotično (krokodil, noj, antilopa, bizonovina) Vigros iz Puconcev. lp hedonist

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

17. dec 2010 12:10

hedonist je napisal/a:
Sam divjačino nabavljam pri domačih lovcih. Me pokličejo, ko imajo kaj pametnega..
lp

hedonist

Jim daš še mojo številko, prosim?

lp

mzm

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti