Slavnostna vecerja

maurina  

član od: 20.10.2003

sporočila: 58

14. nov 2003 8:23

Jaz sem imela podoben problem v soboto. Plosc imam sicer 5, ampak jih je tudi tezko obvladati naenkrat. Potem pa pecica. Ze res, da je ventilacijska, ampak ce jedi zahtevata vsaka svojo temperaturo ... Rezultat je bil, da je bilo meso premalo peceno, ker se je morala prej speci pita itd. Ja, bi bilo treba tocno rperacunat cajte. Ali pa en kup stvari pripraviti ze predhodno. jasna

Janja  

član od: 10.10.2001

sporočila: 244

14. nov 2003 12:11

Meni veliko pomaga, če si stvari, ki jih je potrebno lupiti, rezati in sekljati, pripravim že pol dneva prej in jih potem samo noter mečem. Če imam kot toplo predjed testenine, skuham omako že en dan prej in potem samo skuham testenine, hladne stvari lahko itak prej narediš, sladico tudi. Je pa res, da ko vse to delaš sam, potrebuješ en dan za priprave in en dan za kuharijo. Janja

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

14. nov 2003 12:31

Ob branju tega foruma se mi je porodila ideja, ki bi jo sicer lahko naslovila tudi samo na ga. Marinko, ki ureja recepte za v bazo, pa vendar, ker recepte prispevate forumovci, naj bo moje razmišljanje naslovljeno vsem. Namreč ob receptih je navadno navedena država izvora. Ker smo se prav pri tej temi srečali z nerazumevanjem izraza "vol au vent" predlagam, da bi, tam kjer se to da oziroma ve, v bazi poleg porekla recepta vpisali tudi izvirno ime. Lp, Irena

maurina  

član od: 20.10.2003

sporočila: 58

14. nov 2003 12:55

Janja, strinjam se. Se dobro, da mi je zelo aktivno pomagal moz. Drugace pa je bilo nekaj neskladnsoti med tem, da se je obisk napovedal dopoldne, mojimi zeljami, kaj bi rada ponudila, in cajtom, ki je bil na razpolago. No, saj se je vse dobro izteko, ampak to je bil pravi maraton - tako da sem bila pri vecerji posteno utrujena Drugic bo treba malo drugace. Lp jasna

maurina  

član od: 20.10.2003

sporočila: 58

14. nov 2003 12:59

Glede receptov v bazi - vcasih bi bilo prakticno, ce bi med osnovnimi podatki navedli vsaj priblizen cas, ki je potreben za pripravo hrane. Lp, jasna

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

15. nov 2003 18:25

Jasna, malo osebnega poguma bo moral imeti, ce bi se kdo od tvojih gostov razpisal tukaj na Forumu, kako mu je bilo vse skupaj vsec. Saj je lahko anonimen! Osebno mislim, da ti je vse uspelo, ampak kritika (pozitivna) bi bila dobrodosla! Lep pozdrav vsem, Henri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti