Božična večerja

ATNES  

član od: 25.3.2008

sporočila: 198

14. dec 2010 14:00

Vam kar malo zavidam, saj pri nas ne bo takšnih praznikov kot pri nekaterih v zgornjih postih. Jaz sem v službi 25., moj dragi pa 26. in to oba cel dan. Pa vsaj nimam problemov s kuhanjem..

ATNES

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

14. dec 2010 14:47

Če mene vprašate bi bila takoj za zasneženo brunarico, vsak bi nekaj pomagal, sneg in romantika bi naredila svoje. Ampak kaj čmo. Tega letos ne bo... Ne bom pa pozabila novega leta na novoletnem jadranju. Čudovito in še enkrat nepozabno. Fantje so se potrudili, da so prinesli borovo vejo in ker nismo imeli okraskov smo naredili iz vrečke za smeti pentlje, iz čokoladne folije smo zavili storže. Po mizi smo razporedili svečke, večerja pa je bila sestavljena iz predjedi - ajdova kaša z jurčki in smetano , glavna jed (že nekaj dni mariniran žrebiček v gorčici in olju, ki smo ga vozili s seboj) in skutin štrukelj na hitro, solata mlada špinača, rukola in motovilec, za sladico pa kar smo imeli. Pa kup šampanjcev ....Važna je bila dobra volja in družba. Za piko na i pa smo še dočakali sneženje na Kornatih....Naslednji dan pa 15 stopinj na Saliju.... Naslabše pa je biti v službi....Že celo leto delaš, potem pa še takrat, ko si želiš biti z družino... Tu pa odpadejo kulinarična sanjarjenja. Jaz vsem vam želim čimveč uživanja in bodite lepe in spočite med najdražjimi.

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

14. dec 2010 15:09

Meni pa ob zadnjih letih prav paše da delam ob teh norijah ki spadajo zraven praznikov, letos decembra sem bil samo enkrat v trgovini. Upam da ne bo treba več. In da čimprej mine vse skupaj.

Očitno sem precej  srečen, da sem lahko z bližnjimi čez celo leto, ali si pa pač naredimo tako.

Commis débarrasseur

studentka20  

član od: 7.9.2005

sporočila: 16

20. dec 2010 16:29

Pri nas je pa tako...za večerjo se potrudim sama, jedilnik pa mi vsako leto spiše profesionalni kuhar :) seveda, da je malo bolj zakomplicirano....tista kompliciranost mi daje občutek, da sem se ta večer zares potrudila (doslej uspešno, če smem dodati ;) in mi je v veselje, ko po večerji igramo družabne igre s polnimi trebuščki in nasmehi na obrazih. Nato kava, odpiranje daril, ki nas čakajo pod smrečico, veselje in sladica (ko se večerja malo poleže) ....Potem pa tradicionalen pohod do bližnje cerkve in polnočnica.... Tak čudovit večer in popoldan..Pa čeprav sem mogoče najbolj utrujena-se mi zdi, da je tega vredno... :) lepe praznike vam želim....uživajte in sprostite se :) Studentka20 studentka20

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

20. dec 2010 22:30

Tudi pri nas je bilo tako kot pri Trixi. Sedaj pa načnemo domač pršut, tatarca domačega zelo dobrega ki ga pripravo od hčeringa partnerja mama topli kruhki, maslo kaj kislega in to je to. Skuham pa še juho in če kdo želi bolj pozno še kaj toplega pa si jo pogreje.

Imamo se zelo lepo. Lep večer vsem.

irena66

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

21. dec 2010 14:56

Pri nas je padla odločitev, da bo: Mala kremna juha iz belega fižola (prosto po Marmalade), zajec z zelišči, verjetno špecli in veliko zelenjave iz pečice. Za desert: Varianta Pavlove torte drugače, s čokolado in lešniki.

Izbira:

 

Vanja

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

21. dec 2010 15:27

Tudi pri nas ne kompliciramo z večerjo. Kaj na hitro pripravljenega, kuhana šunka in francoska solata, zadnja leta bifteki na hitro popečeni, krompirček, zelena solata. Nič posebej za sladico, saj so potice in piškoti. Ponavadi nimamo časa za kuho, saj dokončujemo smrekco in jaslice , ker to nikakor ne uspemo prej napravit. Bistvo svetega večera pri nas je druženje, molitev, pesem in obisk polnočnice (zadnja leta tudi že prej kot ob polnoči ). Ko sem bila še majhna, smo v naši družini praznovali sveti večer samo ob čaju in pecivu . zvezdica55

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

21. dec 2010 20:31

Jaz pa potrebujem pomoč; kakšna priloga bi sodila k pečenim rakovim repkom? Rakovi repki bodo na palčki za ražnjiče.

Jelenckova

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

21. dec 2010 20:57

Jelenckova je napisal/a:

Jaz pa potrebujem pomoč; kakšna priloga bi sodila k pečenim rakovim repkom? Rakovi repki bodo na palčki za ražnjiče.



Jelenckova

 

Tole se odlično poda k repkom:

http://www.kulinarika.net/recepti/9662/predjedi/tabuli-

 

Ali pa narediš kako solato, prosto po Jelenčkovi iz kuskusa in počistiš hladilnik.

 

 

Vanja

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

21. dec 2010 21:27

Vanja, ti si za . Hvala ti! Sem tudi sama razmišljala v tej smeri.

Jelenckova

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti