Prodam golobje meso

Nikita  

član od: 21.6.2004

sporočila: 284

tema odprta - 11. dec 2010 15:50 | ogledi: 10.204 | odgovori: 14

Sprejemam naročila za očiščene golobe. Možna dostava v Zasavju in na relaciji do Ljubljane.

Nikita

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

12. dec 2010 12:13

Ali ti to resno ali kot zajeb+++.

LP, Saša

Mir in dobro!

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

12. dec 2010 14:00

Zakaj pa bi bila zajeb...Sicer ne vem kje jih Nikita goji, ali lovi. Kot otrok sem jih velikokrat jedla ko jih je oče pripravil v smetanovi omaki, ali pa dušene v čebuli z malo rožmarinčka. Poleg pa je mama naredila krompirjeve svalke v obliki lune, oz.rogljička, ocvrte v olju. Tisti golobi so se prehranjevali z zrnjem ki se je razsulo okrog silozov Mlinotesta, okus pa je bil najbolj podoben fazanu.

Ja,mogoče se bo kdo zgražal, ampak prepričana sem,da so bili tisti golobi veliko bolj zdravi kot katerikoli današnji piščanec gojen v majhnih kletkah brez sončne svetlobe z dodatki antibiotikov in krmljen z bogve čim, pa jih vseeno jemo.

No, ko smo pa že pri perjadi bi rada vprašala, če je kdo v naših trgovinah že zapazil take male porcijske piščance, težke mogoče kake pol kilograma.. Vem da jih imajo na Tajskem,paše kje verjetno.

Lepo nedeljo želim vsem vam.

 

 

mejačka

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

12. dec 2010 14:19

Malo več informacij o golobih bi bilo dobrodošlih Nikita predvsem me zanima kje so te ptice pred svojo smrtjo živele . gre za domače golobe iz golobnjaka ali pa jih loviš kar po mestu in so torej "proste reje" ? Takih ne bi glih jedel bi pa z veseljem domače, gojene z naravno hrano. Golobi so izjemno okusni in slastni in v bistvu zelo zdravi. Mejačka, take male piščance sem že videl pri nas, imajo pa jih tudi povsod v Italiji. Tam dobiš tudi ptiče pa faraonke pa kure pegatke in še kaj bi se našlo. lp hedonist

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

12. dec 2010 17:20

No, Hedonist, potrudi se, pa hvala že vnaprej.

mejačka

ninti  

član od: 20.4.2010

sporočila: 13

12. dec 2010 17:37

Ja kar dejmo vse popapcat-prašiče, piščance, konje, krave, zajce, srne, le paziti moramo, da je bio! In sploh ne vidimo, da se najbolj žremo med sabo. V vseh pogledih. No ja, vsi nekaj jemo, in vsacga nekaj žre.. ninti

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

13. dec 2010 1:04

In kaj žre tebe, ninti? Mogoče pomanjkanje vzgoje in tolerance do soljudi??

Nasja

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

13. dec 2010 8:26

Kako je Slovenski narod omejen, na vseh področjih.

Mene tudi zanima več o reji.

Commis débarrasseur

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

13. dec 2010 8:45

Ninti iz tvoje izjave veje nek poseben vegi duh bi rekel. Multivitamin in Mejačka- mislim , da sem jih enkrat dobil v Eleclerku, pa še enkrat v enem od Mercatorjevem mega centru (Lj- ob Celovški v Šetvidu - oziroma ne vem če ni to že Šiška). V slednjem imajo tudi vedno na zalogi domače piščance vzrejene na naravni način, cena pa če sem si prav zapomnil je bila tam nekje 8 evrov za kilo. Svetujem vama , da vzameta telefon v roke in preverita. lp hedonist

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

13. dec 2010 10:35

Ninti, še nikdar se nisem zgražala nad vegetarianci. Pač vsak po svoje : ti s skledo solate, jaz s kosom mesa, pa smo lahko še vedno prijazni drug do drugega.

 

Hedonist hvala, zelo si prijazen

mejačka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

13. dec 2010 10:41

mejačka je napisal/a:

No, ko smo pa že pri perjadi bi rada vprašala, če je kdo v naših trgovinah že zapazil take male porcijske piščance, težke mogoče kake pol kilograma

mejačka

Prav majhne (ne vem pa, kolikšne) najdeš v Hoferju.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti