Jetrni encimi

danaja5a  

član od: 19.3.2010

sporočila: 2

tema odprta - 10. dec 2010 15:06 | ogledi: 15.990 | odgovori: 4

POZDRAVLJENI!

Pred 2 meseci sem bila laporoskopsko operirana. Odstranjen mi je bil žolčnik, zaradi žolčnih kamnov. Takoj po operaciji nisem imela nobenih težav. Potem so se začele bolečine v želodcu in opravila sem gastroskopijo, ki pa je bila bp. Problem pa je v tem, da imam povišane jetrne encime. S-AST 0.78, S-ALT 1.56, S-GGT 0.99, po sedmih dneh sem imela ponovno kontrolo in izvidi za jetrne encime so še slabši S-AST 1.34 S-ALT 2.64 S-GGT 1.06.

Bi mi lahko kdo povedal o svojih izkušnjah?

Hvala za odgovor!

danaja5a

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

10. dec 2010 20:19

danaja5a, nimam lastnih izkušenj s tem. Ampak kakšno naključje, pred 1 uro sem gledala na TV oddajo o nekomu, za katerega bi prisegla, da je imel enake simptome kot ti. Ob prvem napadu so mislili, da ima infarkt, ker pa se je izkazalo, da srce normalno deluje, so to misel opustili in ga poslali domov. Ob naslednjem napadu je bruhal, odpeljali so ga na urgenco, kjer so ugotovili, da mu ne deluje žolčnik in ga takoj operirali. Po operaciji je imel še vedno ob vsaki zaužiti hrani velike težave, naredili so mu gastroskopijio, ki ni pokazala nič. Nato so ugotovili, da ima povišane jetrne encime. Napravili so mu punkcijo jeter, ugotovili pa, da ima v krvi nenormalno povišano količino železa. Enake težave so se pojavile tudi pri njegovem sinu, čeprav ne tako izrazite. Oba, oče in sin sta bila redna krvodajalca, kri sta darovala vsake 3 mesece. Kadar sta darovala kri, se je količina železa v njuni krvi malce znižala, čeprav - sinovo kri so zavrnili, se mi zdi, da zaradi povišanih jetrnih encimov ( ne vem, če sem si razlog zavrnitve prav zapomnila ), oče pa je po operaciji kolena ni več daroval in takrat so se začele njegove težave. Skratka, ugotovili so, da kri ( zelo laično napisano ) srka preveč železa iz hrane. Terapija je bila:puščanje krvi, mislim da 12 tednov 2x na teden po cca pol litra, poleg tega pa dieta brez živil, ki vsebujejo ( veliko ) železa. Zavedam se, da je tole, kar sem napisala, zelo laično, ker je pač na podlagi ene Tv oddaje. Ampak morda ne bi bilo narobe, če to omeniš svojemu zdravniku. Ja, pa še to: ta bolezen naj bi bila sicer precej redka. rosie

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

10. jan 2011 14:36

Bolezni se sicer reče hematokromatoza.

Administrator Jernej - V življenju potrebuješ le + +

Ebonlass  

član od: 25.8.2002

sporočila: 242

11. jan 2011 20:19

Ko so meni odstranili žolčnik laparoskopsko, sem imela vsaj pol leta še povišane jeterne encime, sploh GGT, po tem času se je pa umirilo. Ebonlass

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

11. jan 2011 21:08

Pri moji mami je bilo isto - par mesecev po operaciji so jetra norela. Ampak vseeno se raje ne zanašaj, bodi sitna in naj ti tvoj zdravnik razloži vse, kar te zanima, pa če ne bo nič naredil, ti naj tudi pojasni, zakaj. Naj se ti zdravje čimprej vrne, Sonja Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti