Trikotna zelena sladica

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

tema odprta - 9. dec 2010 22:47 | ogledi: 9.864 | odgovori: 22

Dobila sem zadolžitev, da za neko večerjo pripravim trikotno zeleno sladico. Začelo se je kot hec, vendar bi res rada pripravila tako sladico.

Hvaležna bom za vsako inovativno idejo. Jedci so zahtevni.

Mimika

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

9. dec 2010 23:43

Za znotraj bo kdo drug kaj predlagal (pistacije pozelenijo biskvite), predvsem bi ti pa za obliv predlagal kakšen kivije sok, ki ga zmešaš z lističi želatine, da dobiš zelen žele. Sama ponavadi naredim neke "običajne" zadeve, za barvno "ven metanje" pa uporabljam samo različne sadne sokove s katerimi naredim žele. Predlagam ti, da se malo pozanimaš kako so ti tvoji jedci kaj z barvanjem jedi, meni osebno pa še marsikomu domnevam, nekako ne sedejo biskviti, kričeče pobarvanimi z barvami za živila. Ne zato, ker bi se preseravala, da to ni zdravo, ampak nekako biskvit je zame rumen/rjav/rahlo zelen po pistacijah, ne pa kak divje moder itd., da se počutim kot marsovec, če bi ga jedla Viva Meier

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

10. dec 2010 4:41

Zeleno barvo da tudi dobro domače bučno olje. V biskvitu nisem še poskušala, sem ga pa dodala kruhu in je bil tako "pomladno" zelen - zanimiv,  okus pa mene malo spominja na orehe. Veljalo bi poskusiti, da bi pri kakšnem biskvitu kjer se dodaja olje tega zamenjali z bučnim oljem. Tak biskvit z oljem je sigurno jogurtni biskvit ali pa biskvit pri jafa kockah po moje.

Sama bi to stvar izpeljala tako, da bi bil biskvit rahlo zelen (podobni pomisleki kot pri moji predhodnici), krema precej zelena (jaz bi zrele kivije zmiksala, po potrebi dodala malo pomarančnega soka, zavrela in dodala malo gustina, sladkorja, mogoče limonine lupinice in vanilije - podobno kot za višnjevo torto), ob straneh premazala z zeleno obarvano smetano in na vrhu obložila z rezinami kivija in polila z želejem v zeleni barvi.

Lahko pa tudi vse oblečeš v zeleno obarvano tičino maso.

Čakamo tvoje slikce.

tedyka

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

10. dec 2010 7:02

Sama sem najprej pomislila, da naredim pana cotto, jo obarvam zeleno, vlijem v ustrezen kalup (ki ga seveda nimam, ampak bi improvizirala), narežem na dovolj debele rezine, da bodo v pokončnem stanju lepo stale. Druga možnost, da kupim pistacijin sladoled ali sladoled z okusom zelenega jabolka, ga predenem v ustrezen model, ki ga še vedno nimam. Pomisleki: 1. Kot viva meier nisem ljubiteljica umetno pobarvanih jedi. Metin ekstrakt me doslej še ni prepričal, razen, če bi dobila super dobrega; kje?! 2. Kot vem iz kulinarike, kivi ni najbolj kompatibilen z želejem. 3. Sladoledna zadeva ne bi bila pravo avtorsko delo. Ideja z bučnim oljem mi je strašno všeč in vem, da bi bila naša druščina zelo zadovoljna. Mogoče bi dober vanilijev sladoled zmešala z bučnim oljem in ga spravila v ustrezno obliko. lp Mimika

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

10. dec 2010 7:15

Načeloma nisem ravno ljubiteljica pobarvanih zadev, sem pa enkrat uporabila mein ekstrakt (mislim da je bil Etolov), za barvanje marcipana. Barva ok. Kivi ne želira najbolj.... jst bi se odločila za bučno olje in vanili sladoled, sicer pa bi poleti šlo (po mojem) bolje se kosmuljami, super želirajo :) Saša

DanD  

član od: 2.4.2008

sporočila: 20

10. dec 2010 7:56

Mimika, pa panakoto obarvaj zeleno in jo vlij v plastične lončke, ki jih pred serviranjem prerežeš in ustrezno postrežeš sladico. DanD

iri  

član od: 12.11.2001

sporočila: 247

10. dec 2010 8:22

Ne boš verjela, ampka "kvadratno" zeleno sladico sem jedla včeraj :)), sodelavka je imela RD. Bila je narejena iz zmletih pistacijev. Lp. Iri

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

10. dec 2010 8:57

Ena od opcij je morda torto pavlova (meni osebno ena najokusnejših tort), ki se jo speče v kvadratnem pekaču in razreže na trikotnike, obloži pa v skladu z originalnim novozelandskim oz avstralskim (se še niso dogovorili čigava je:) receptom z rezinami kivija. Okusna sladica s poreklom in zgodbo! magnolija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. dec 2010 10:13

Originalna pavlova je z jagodami, ne s kivijem, pravi zgodovina. Mamamia

 

Če ne maraš premočno obarvanega biskvita, dodaš v testo samo malo barve iz tube, se sploh ne okusi. Morda smetano ali kremo obarvaš malo bolj zeleno, lahko se pa odločiš za kremo z okusom po meti in za barvo ina romo dodaš nekajkapljic etolove barve z okusom mete (nekaj v stilu after eight).

Ali pa belo čokolado obarvaš z zeleno barvo in preliješ biksvit, v katerega dodaš pistacije, ki ga bodo malo zelenkastega naredile.

 

Še najvolj enostavna je pa panna cotta, obarvana zeleno, jo daš v trikotne modelčke, okrasiš pa s kivijem (ki se z želatino ne skalda najbolje, kot pri ananasu so ptoblemi s strjevanjem). Pa krhelj mandarine na sredino, da razbiješ malo zeleno barvo ...

 

Mamamia

 

 

mamamia

sensia  

član od: 17.4.2009

sporočila: 98

10. dec 2010 11:10

Pred leti sem bila tudi sama sprovocirana, da so pa pri men jedli že vse živo sam še nič trikotnega in zelenega.Seveda jaz ne bi bila jaz, če jim ne bi zavezala jezičke in naredila tudi zeleno trikotno sladico.Oločla sem se za panna cooto v stilu after eight.Naredila sem jo po osnovnem receptu in dodala mentolov liker, jo vlila v ozek pravokoten pekač in vanjo po kapljicah vlila raztopljeno čokolado za kuhanje.Ko se je sladica ohladila sem jo narezala na debelejše kvadrate te pa prerezala počez, da sem dobila trikotnike.Servirala na krožnike za preliv dodala stopljeno čokolado po kateri sem potrosila malo suhe mete in "voila"željam in "provokacijam" sem ugodila.Dobili so nekaj mehkega zelenega in trikotnega. sensia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti