Trikotna zelena sladica

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

10. dec 2010 13:59

Iri, boš povprašala za kvadratno pistacijevo sladico? mimika

Prah  

član od: 1.2.2009

sporočila: 11

10. dec 2010 15:30

Zelo lepo zeleno barvo se da dobit tudi z japonskim zelenim čajem v prahu (matcha), je res živo zelen. Meni krasno paše v razne biskvite, verjetno bi se ga dalo dat tudi v panno cotto. Prah

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. dec 2010 19:04

Če boš mešala bučno olje s sladoledom, bo postalo bolj rjavkaste barve.

A si že kdaj poskusila pasirano jabolko v kombinaciji s pasiranim avokadom? To ponavadi ostane zelo zelene barve.

Jaz bi naredila takole: spodaj bi dala rjav biskvit (čekiraj recept za R torto, tam je napisano, kako se dela podlaga z veliko čokolade in  brez moke.

Potem bi dala čez eno plast želiranih papaj (vzameš tiste suhe kocke v mercatorju) in potem zadevo malo želiraš, toliko, da stvar stoji skupaj, več ni treba. Potem daš pa na vrh zeleno avokado-jabolko pasirano kremo (teoretično se da tudi to želirati s želfixom). In če se zadeva lepo počasi dela, nastanejo čisto spodobne kocke ali pa rezine, pa še v profilu imaš zelo intenzivno barvo situacijo. Plus, papaja je tako sladka, da bo avodako-jabolko lepo osvežilo.

Vendelina jr.

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

10. dec 2010 21:20

Kar je meni znano, se encimi v kiviju, ki preprečujejo "sožitje" z želatino, s kuhanjem uničijo in posledično zadeva želira. Pred veliko leti smo v šoli delali kivijevo strjenko, ki je bila posebna ravno zaradi tega.

Sicer pa lahko narediš biskvit v pravokotnem pekaču, ga razrežeš na trikotnike - enkrat počez in nato diagonalno, čez pa enostavno poliješ led - mleti sladkor zmešaš s precejenim kivijevim sokom. V bistvu ga naneseš na biskvit, ki ga prej navlažiš s kivi likerjem, recimo. To je taka, hitra in preprosta varianta.

 

peter

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. dec 2010 11:16

Ali pa še nekaj idej:

- kombiniraš papajo, kokosovo moko, banano in kar je še tega sadja s kakšnim rižem, da vse skupaj nastane ena gmota, ki se jo da intepretirati kot plnilo. In potem sto polnilo zaviješ v tiste alge za suši in potem tudi serviraš kot sadni suši

- pa lahko delaš bolj vzhodnjaški kao tiramisu, samo namesto mascarponeuj dodaš zeleni čaj in kokosovo maščobo in stvar zelo zeleno pride

- pa npr,bisvkti nastane zelo zelene barve, e dodaš v maso pasiran grah in špinačo

Vendelina jr.

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

12. dec 2010 21:37

Prah, kje kupiš japonski čaj v prahu? Imajo v Čajni hiši? Vendelina, super hvala za idejo o avokadu. Imam ga zelo rada, vendar ga uporabljam zgolj v "klasičnih" avokado jedeh. Ampak če je avokado sadje, potem bi se ga dalo uporabiti tudi v sladicah. je pa z njim ena tažava, in sicer ta, da zelo hitro oksidira. Lp mimika

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

13. dec 2010 5:15

Na vsak način se izogivaj etolovim stekleničkam, če v tvojo idejo ne spada barva+aroma, če rabiš samo barvo potem barvaj z jedilnimi barvami. Meni so kombinacija barve in arome včasih zelo moteče (npr pri breskvicah, ko diši rdeči del po jagodi ali višnji, zeleni po mentolu in rumeni po kakšni hruški.

l.p.

tedyka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. dec 2010 7:17

Mimika, pokapaj z limetinim sokom, da bo šlo  oksidiranje počasneje.

 

Če pa uporabiš jabolka, ki si jih poprej skuhala (kot za kompot), potem fino odcedila (in posula s sladkornim posipom, da je še več vode odteklo in pustila to v hladilniku kakih 8 ur), pa sploh ne bodo "oksidirala"....hočem reči, v doglednem času bo barva ostala enaka.



Vendelina jr.



Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 13.dec 2010 09:22

Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 13.dec 2010 09:22

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

13. dec 2010 7:25

narediš tiste bele penice - vsaj mislim, da se penicde imenujejo. sama sem jih enkrat z ekstraktom v roza barvi delala, tak da bi z zelenim ekstraktom tudi lepe dobla. klavdija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti