Domači jušni rezanci

Čarli08  

član od: 4.1.2010

sporočila: 275

13. sep 2011 6:58

Sem si kar dvakrat pogledala link ...

Čarli08

martina_1x  

član od: 15.11.2009

sporočila: 19

13. apr 2014 14:35

Drage kuharice in kuharji, a lahko eno  vprašanje? Ali se mogoče kdo ukvarja z izdelavo in prodajo domačih rezancev? Mene zanima kolko je cena za kg domačih rezancev, mogoče jih katera kupuje ali prodaja na kakšni kmečki tržnici? Izdelani morajo biti iz svežih domačih jajc in običajne bele moke.

Hvala za odgovor.



martina_1x

Sporočilo je spremenil(a) martina_1x dne 13. 2014 15:22

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

13. apr 2014 14:59

Jaz jih tudi delam sama in ne vem kakšna je cena.

Lahko pa konec tedna pogledam na naši tržnici po koliko jih prodajajo.

 

 

irena

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

13. apr 2014 15:29

Rezance lahko prodajajo samo tisti, ki so registrirani za tovrstno prodajo, ker inšpekcija to zelo nadzira.  Cena za eno vrečko je bila nazadne 2, 5 eura pri določenih še več. Jaz jih po ňovem zato delam sama.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

martina_1x  

član od: 15.11.2009

sporočila: 19

13. apr 2014 17:06

Irena hvala, res bom vesela, če se pozanimaš in mi sporoćiš. 

Ja Trixi, imela sem v mislih registrirane proizvajalce, saj sem omenjala tržnico. Drugače pa mislim, da še veliko kmetijskih in živilskih proizvodov gre mimo inšpektorjev. Še vedno je veliko ljudi, ki se oglasijo pri kmetu na vasi in tam nabavijo njegove izdelke, ker vejo kaj kupijo in kaj dobijo za tisti denar. Mislim, da tudi "domači rezanci" pa razno razne skute, pa domači siri, pa jajca in mleko še v edno najdejo  ovinke mimo inšpektorjev. In kolikšna količina rezancev je za tisti denar??

 

martina_1x

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

14. apr 2014 6:42

Jaz jih dobim za 3€, mislim, da je pol kile, široke in ozke. Pač taka vrečka.

marjja

martina_1x  

član od: 15.11.2009

sporočila: 19

14. apr 2014 18:56

Hvaia za odgovore, ta cena  3 € za pol kile se mi zdi kar nizka.

martina_1x

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

14. apr 2014 19:57

Cena je odvisna od različnih dejavnikov. Naredi kalkulacijo: toliko jajca, toliko moka, toliko je vredno moje delo, toliko vrečka, toliko štant, na katerem bom stala, toliko bencin do kraja prodajanja. Ponudbe in povpraševanja tudi ne moreš zaobiti. Če bo tvoja cena višja, ni rečeno, da boš po taki prodala, če bo imela soseda podoben izdelek in nižjo ceno in jih bo tisti dan veliko, ki bodo prodajale enako robo. Ali pa vsaj težje. Meni se sicer zdi cena 3 eure za pol kg doma narejenih rezancev v redu. Če jih prodaš doma, pa še bolj v redu.

Dopuščam, da se tudi motim. A v tem primeru vidim, da kar veliko prihranim, ker jih delam sama in me stanejo toliko kot stanejo jajca in nekaj moke. Itak se pa pri nas nič ne splača. To misel pa večkrat izrečem, pa ponavadi prizadeti ne ploskajo.

 

naor

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

14. apr 2014 20:15

Tudi meni se zdi cena npr. 6 € za kg kar v redu - računaj 7 jajc + cca 85-90 dkg moke - kar znese - kupljeno pri sosedu cca 2 €, ostalo predstavlja delo, vrečka in še kakšni drugi stroški in dobiček pa seveda cca 0,05 € DDV. Z enim kg res ne obogatiš, toda ob prodaji toliko in toliko kg mesečno je to lahko kar spodobna plača.

Sama rezance, pa krpice za jušno zakuho, pa večje krpice, pa včasih tudi kakšne široke rezance za boljše priložnosti, pa testo za lazanjo skoraj vedno naredim sama, saj moji trdijo, da je juha veliko boljša z domačo zakuho kot z kupljeno. Ravno včeraj sem naredila rezance in krpice za juho iz 14 jajc - zamesil je multipraktik, valjala Ampia, jaz pa zrezala še tisto, kar moja pomočnika nista. Sedaj imam spet na zalogi jušne zakuhe za kar lep čas. Če računam je strošek surovin majhen napram temu, kar bi plačala v trgovini ali pa na tržnici - je pa seveda treba zavihati rokave riskirati razmetano kuhinjo.

Lep večer še naprej

tedyka

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

14. apr 2014 21:12

Jaz sem jih do nedavnega kupovala pri branjevki, ki je imela registriraňo dopolnilno dejavnost. Ni pa smela prodajati rezancev, ker spadajo pod drugo kategorijo.... Njena cena za 300 g rezancev je bila 2,5 eura. Saj so prišli prav, samo je tako velika razlika med njenimi kot mojimi, da jih ne kupim več.  prvič  pomebna so jajca, drugič razmerje moke in katere , tretjič tankost testa pr valjanju....pa ne sme biti premokasto, ko valjaš, ker zapacaš juho...

Tu pri nas v trgovini imajo domače rezance po. 2.70 pa ne grejo v promet...



Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 14. 2014 21:22

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti