Družba 5 razred

bozjakova  

član od: 7.12.2009

sporočila: 60

tema odprta - 6. dec 2010 17:49 | ogledi: 12.261 | odgovori: 18

Sina imam v 5 razredu devetletke.Do sedaj je bil priden in uspešen....letos,pa kod strela z jasnega pri predmetu družba,naravoslovje in tehnika se je popolnoma ustavilo.Lepo bi prosila,če ima katera kakšna uprašanja iz kontrolnih nalog iz teh dveh predmetov,ker sem jaz obupala .najlepša hvala,želim vam lepe praznike.

bozjakova

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

6. dec 2010 18:34

Pri nas se sin uči kar vse po vrsti iz knjige in zvezka. Tako, da ne vem kaj sploh misliš s temi vprašanji. Je pa res, da morajo v petem kar precej več delat sproti. Mislim da nekateri tega še niso osvojili (tudi moj ne) in se učimo pospešeno pred kontrolkami.

andreja č.

petra30  

član od: 28.8.2009

sporočila: 46

6. dec 2010 18:53

Tudi moj sin je peti razred pa hvalabogu nimama težav,kar se pa testov tiče pa vse po vrsti iz knjige in zvezkov.Pr nas mi povečini kr test prnese v podpis,se doma ne uči nekaj velik,tak da iz šole veliko odnese in si tudi zapolne.Veliko učnih uspehov želim vsem. petra30

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

6. dec 2010 19:02

Morda si lahko pomagaš s spletno stranjo otroci.org chappy

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

6. dec 2010 19:33

bozjakova je napisal/a:
Sina imam v 5 razredu devetletke.Do sedaj je bil priden in uspešen....letos,pa kod strela z jasnega pri predmetu družba,naravoslovje in tehnika se je popolnoma ustavilo. ...

Daj malo preverit, če ni žrtev kakšnega maltretiranja. To, da je kar naenkrat blokiral, se mi ne zdi čisto normalno. Sicer možno, če ga je prehod na predmete zmedel. Kdaj zdaj začnejo z ločevanjem?

Razen tega dvomim, da bo z dodatnimi nalogami kaj pridobil. Mogoče bolje manj in tisto trdno. Sta se kaj probala skupaj učit in pogovarjat o snovi?

Sergej

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

6. dec 2010 19:38

S piflanjem vprašanj ne bo prišel nikamor, ker so to stvari, ki jih je treba povezovati in razmišljati, pa še čedalje težje bodo postajale. Raje se dogovori s svetovalno službo na šoli za en sestanek, pa ugotovite, za kaj pri nenadno nastalih učnih težavah sploh gre. In v mojih časih smo boljši sošolci slabšim pomagali pri učenju (zlasti je bila to dobra pretveza, da ni bilo treba po pouku takoj domov). lp, proxima

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

6. dec 2010 21:18

proxima je napisal/a:

In v mojih časih smo boljši sošolci slabšim pomagali pri učenju (zlasti je bila to dobra pretveza, da ni bilo treba po pouku takoj domov).

Taki časi še trajajo, morda res ne povsod, marsikje pa.

Bozjakova, prava pot je na govorilne ure k učiteljici tega predmeta, morda še k razredničarki, da izveš, kako in kaj je pri ostalih predmetih (ne  mislim le in predvsem ocen, ampak ostalo). NIHČE tule, niti profesionalke, ti ne morejo svetovati, ne da bi poznale tvojega sina v šolski situaciji. Vse ostalo je pač zbiranje mnenj.

Res najslabše bo, če se bo(sta) učil(a) po vprašanjih. To NI ZNANJE, to je piflanje, mehansko učenje, memoriranje in skrajno slaba naložba za vnaprej. Tako se učijo le pesmice, ki jih pač moramo znati na pamet. Pa še tu je treba besedam dati pomen, čustva,...ne gre le za mehansko govorjenje redosleda besed. Za vse ostalo pa je nujna osnova RAZUMEVANJE. Tega pa s piflanjem ne pridobiš. To mi lahko verjameš.

Največ boš naredila za sina, če se skupaj z ustreznimi ljudmi v šoli lotite problema tako, da bo sin (on!) razvil strategije spopadanja s problemom. Moje mnenje je, da bo treba razviti metode učenja, pa brzčas tudi poslušanja in sledenja snovi v šoli.

Skratka, ČIMPREJ pot pod noge in v šolo. Uspeh ne more izostati.

ps.: samo ne sporočaj mu, kar si nam: JE BIL priden in uspešen do letos. Očitno je ša, samo tu mu škripa. Pazi, da ne bo izgubil veselja do šole, vsak ima lahko tudi probleme, z njimi se pač mora(te) spospasti.


rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 06.dec 2010 21:20

petra30  

član od: 28.8.2009

sporočila: 46

6. dec 2010 21:46

Zelo lepo povedano rimljanka,se strinjam. petra30

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

6. dec 2010 22:04

rimljanka, se podpišem pod tvoj post.

Balenka

bozjakova  

član od: 7.12.2009

sporočila: 60

7. dec 2010 9:01

Najlepša hvala vsem za res dobre nasvete,predvsem pa tebi rimljanka,ko si mi odprla oči,mogoče sem prestroga in še vedno mislim,da se bo sin lahko učil sam,kod do danes,res je ne bo šlo več na pamet kod pesmice,je preveč...najlepša vam hvala mislim,pa da sem spoznala drugo veliko stvar.da se otroci spreminjajo,včasih tudi na malo slabše,vendar je še vedno moj zlati sin...neglede na dužbo in naravoslovje.upam,da nisem napisala prepocukrano,vendar,resnično vam HVALA!!!!!!! bozjakova

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

7. dec 2010 9:04

Bozjakova, tvojega sinčka verjetno tudi že puberteta voha...

 

Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti