Soda bikarbona

kajzar  

član od: 28.2.2010

sporočila: 39

6. dec 2010 23:53

Sam imam težave s želodčno kislino. Vse mogoče sem preizkusil, vendar pa mi najbolj pomaga soda bikarbona. Ko se pojavi pekoča bolečina (ne zgaga), spijem dva deci vode z eno žličko sode. Bolečine v momentu ni več, čez nekaj minut pa se začne "izločanje" zraka ( to bo najbrž CO2) zgoraj in malo kasneje še spodaj. Potemtakem soda deluje tudi na vsebino v črevesju. Če tega ne bi opažal pri sebi, bi tudi jaz verjetno pritisnil "delete", ko sem dobil to pošto o zdravljenju raka. -da so naši organizmi zakisani, tudi medicina pritrjuje -da se zakisanost "zdravi" s pravilno prehrano (presno sadje, zelenjava) bo tudi medicina pritrdila -da soda bikarbona nevtralizira kisline, je tudi res Ne vem pa, če je res, da uživanje sode razkisa organizem, ne vem, če je res, da rakave celice živijo v kislem okolju,... In na to bi rad dobil odgovore. kajzar

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

7. dec 2010 6:18

Kot sem že maloprej razložila: zdrav organizem vzdržuje pH plazme, medceličnine in celične vsebine v s pomočjo kompliciranih homeostatskih mehanozmov (ponovi, kaj je homeostaza) v točno določenih mejah. Medicina (če je s tem mišljena kolikor je mogoče z znanstvenimi dokazi podprta veda o človekovem telesu, boleznih in zdravljenju) nikjer ne govori o tem, naj bi bili naši organizmi "zakisani" in da naj bi bil to razlog za raka. Acidoza (pomik pHja navzdol) je posledica in ne vzrok nekaterih bolezni ali bolezenskih stanj (diabetes, ledvična odpoved, dihalna stiska), zdravi se jo vzročno, kadar postane tako huda, da jo normalni homeostatski mehanizmi ne obvladujejo več, lahko celo začasno (v okviru intenzivnega zdravljenja, ki je namenjenu reševanju življenjsko nevarnih zapletov) z dovajanjem bikarbonata v infuziji (ker se pri uživanju sode zgodi natančno to, kar si opisal). Celice rakastih tumorjev so pogosto zares metabolno iztirjene iz teh ali onih razlogov (velikokrat tumorji dobivajo premalo kisika, ker tumorske celice rastejo prehitro, da jim rast žilne strukture ne more slediti ) in kurijo glukozo v anaerobnem ciklu, ki povzroča nastanek mlečne kisline, ampak spet je to posledica bolezenskega stanja in ne njegov vzrok, na pHju plazme pa se pozna takrat, ko so organi in organski sistemi, ki sodelujejo pri urejanju pHja že tako prizadeti, da se tako raku kot njegovemu gostitelju slaba piše. V glavnem bi ti rada dopovedala tole: delovanja človeškega telesa se ne da opisati z nekaj preprostimi stavki nič bolj kot delovanja televizije tako, da rečeš "napajalni kabel mora biti v vtičnici in power knof na ON, potem pa pritisneš na daljinec in na ekranu se prikaže slika" ali delovanja banke tako, da "grem na šalter, pokažem bančno kartico in dobim denar/kredit ali pa tudi ne". Lepo je, da vsaj poskušaš razmišljati vzročno-posledično, ampak začeti moraš pri temeljnih pojmih, naučiti se moraš veliko stvari, preden začneš vsaj približno zaznavati celotno sliko; druga stvar, ki jo moraš vedeti, je to, da imajo tisti, ki ti hočejo prodati nauk o življenju, vesolju in sploh vsem (v kar spada tudi medicina) v nekaj stavkih, ponavadi kakšne skrite namene (navadno prevara ali prodaja nečesa s pomočjo prevare). lp, proxima

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

7. dec 2010 11:40

Bravo, proxima.  Ne samo zaradi vsebine, ampak tudi zaradi načina pisanja

Nasja

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

7. dec 2010 11:42

Aja, kajzarju bi pa mogoče le svetovali gastroskopijo in kakšna konkretna zdravila. Morda je pa problem vnetje želodca zaradi helicobacterja?

Nasja

kajzar  

član od: 28.2.2010

sporočila: 39

8. dec 2010 13:43

Hvala vsem za trud z odgovori in hudomušnimi pripombami/nasveti! lp kajzar

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

10. dec 2010 11:30

Bravo, spet ste me nekaj naučili!

AnaFlis  

član od: 30.10.2011

sporočila: 12

20. mar 2012 10:50

Sama nisem ravno navdušena nad uporabo sode bikarbone za zdravljenje, jo pa uporabljam kot deodorant, dodatek k zobni pasti, pa tudi kot pralni prašek in za pomivalni stroj. Večino odličnih nasvetov za uporabo sem našla tukaj: soda bikarbona za čiščenje in higieno

AnaFlis

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

20. mar 2012 11:17

ana, zakaj pa ne? Me res zanima kaksna je razlika ce si z njo peres zobe ali pa popijes.

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

20. mar 2012 11:42

Hehe, nekaj je pa mogla napisat, da lahko spet reklamira stran, a ne

 

lp

mzm

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti