Dimljeni sir

martn  

član od: 6.8.2009

sporočila: 58

tema odprta - 4. dec 2010 7:48 | ogledi: 13.485 | odgovori: 5

Zopet potrebujem vaš nasvet dragi kulinariki. Dobil sem hlebček 1,5-2kg dimljenega sira, zanima me kako bi ta sir uporabil za recepte ,saj mi kot samostojna hrana ne odgovarja najbolj, pa tudi preveč ga je.Če kdo ve, hvala za odgovor.

martn

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

4. dec 2010 8:58

ZVITKI IZ JAJČEVCEV Z DIMLJENIM SIROM, MOZZARELLO IN BAZILIKO SESTAVINE 1 velik jajčevec 45 ml / 3 žlice olivnega olja in še malo za pokapljanje (po želji) 170 g dimljenega sira, narezanega na rezine 100 g mozzarelle 2 paradižnika, vsak narezan na kose par velikih listov bazilike limona (po želji) sol, sveže zmlet črni poper origano timijan asafetida (po želji) 1) Jajčevec po dolgem narežemo na 10 tenkih rezin, zunajni dve zavržemo. Rezine posolimo in pustimo stati 20 minut, nato jih oplaknemo in osušimo s papirnato brisačko. 2) Segrejemo žar in rešetko obložimo s folijo. Osušene jajčevce položimo na mrežico in jih močno premažemo z oljem. Pečemo 8-10 minut, da se zmehčajo in zlato opečejo. Vmes jih enkrat obrnemo. 3) Jajčevce vzamemo z žara. Na sredino vsakega položimo kos dimljenega sira, kos mozzarelle, kos paradižnika in list bazilike, origano in timijan ter posolimo in popopramo, po želji dodamo malo asafetide. Oba konca jajčevca prepognemo čez nadev, nato jajčevce položimo s prepognjeno stranjo obrnjeno navzdol na žar. Pečemo, da se začne sir topiti. Po želji jih pokapljamo z olivnim oljem in limono. To se lahko naredi tudi v pečici oz. v voku. TESTENINE Z DIMLJENIM SIROM V SOLATI Sestavine za 4 osebe: 250 g kratkih testenin 200 g dimljenega sira 1 skodelica zamrznjenega graha 2 korenčka 1/4 gomolja zelene sol in poper 4 žlice majoneze 1 žlica jabolčnega kisa Priprava: 1. Sir narežemo na kockice. Korenček in zeleno olupimo in zrežemo na kockice. V loncu zavremo vodo za kuhanje testenin. Ko zavre, solimo, dodamo grah, na kockice narezano zeleno in korenček ter kuhamo 5 minut. 2. Nato dodamo še testenine in kuhamo toliko časa, da so testenine kuhane, vendar pod zobmi še čvrste. Vodo odlijemo ter testenine in zelenjavo splaknemo s hladno vodo in dobro odcedimo. 3. Testenine, kuhano zelenjavo in kockice sira stresemo v skledo, solimo in popramo po okusu. Dodamo majonezo, poškropimo s kisom in dobro premešamo. LP mina20

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

4. dec 2010 15:49

Huh, dober dimljeni sir, Ponavadi se jedem dodaja kot dodatek, tako da boš tako količino na ta način res težko porabil. Zato povabiš družbo, pa je!;-) strelka

teddy  

član od: 26.11.2007

sporočila: 130

14. jan 2012 22:43

Ali mogoče kdo pozna postopek priprave dimljenega sira? Mora biti ta iz ovčjega mleka ali je lahko tudi iz kravjega? Vnaprej hvala za odgovore.

teddy

SlavicaJ  

član od: 24.4.2011

sporočila: 158

15. jan 2012 11:57

Jaz pa dam sir v skrinjo. Narežem na primerne kose.Po 100g ali koliko pač za določeno jed rabimo in zvečer vzamem ven in se lepo odtaja ter ga drug dan porabimo. Tako prakticiram že dolgo pa se obnese.

SlavicaJ

lesnik  

član od: 9.10.2006

sporočila: 294

17. jan 2012 7:31

Dimljen sir ni nič kaj dimljen v komori z bukovim dimom, ampak lepo potunkan v tekočino, ki se ji reče umetni dim, pa je. Delam sir, pa vem, kako je. Smo ga pa res poskusili doma dimit klasično, kakor klobase, a je izredno težko ujeti pravi čas dimljenja. Takoj je preveč. 

lesnik

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti