Zamrznjene klapavice - rok trajanja?

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

tema odprta - 2. dec 2010 11:57 | ogledi: 11.942 | odgovori: 3

Pozdravljeni!

Pred cca 3. meseci sem kupila zamrznjene klapavice in jih dala v skrinjo. Zanima me če še se užitne, oziroma koliko časa imajo rok trajanja in po čem bom vidla, da so še užitne ali ne več?

Hvala

Teka

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

2. dec 2010 12:19

Da niso več užitne boš videla po tem, da bo tisti,ki jih bo jedel dobil kakšno drisko....no, šalim se, ne zameri. Zdaj pa zares- sam osebno ne bi nikoli jedel zmrznjenih školjk ampak vidim, da se to danes prakticira in le prov pomislim, boljše sveže zamrznjene kot pa sveže-stare. Školjke so občutljiva zadeva ampak saj to verjetno že veš in ti ne bol utrujal s tem. Po moje so tvoje še užitne .Skuhaj pa potem poročaj. lp hedonist

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

2. dec 2010 12:34

Pred časom me je prodajalka v ribarnici opozorila, da naj školjke vedno kupujem zamrznjene- sploh pa kapesante. Namreč sveže školjke takoj zamrznejo pri posebno nižjih temperaturah -nižjih kot jih imajo običajni zamrzovalniki (okoli 40 stopinj). Če jih nisi med transportom domov malo odtalila potem menim, da bi morale biti ok, drugače jih raje zavrzi. Predvsem boš pa videla med kuho v kakšnem stanju so. Tiste, ki se ne odprejo so itak zanič- če imaš takšne v lupini. Pa če izgubijo barvo in niso čvrste jih tudi ne svetujem. Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 02.dec 2010 13:00

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

3. dec 2010 13:01

No tole ne bo povsem držalo . Sveže školjke se med kuho odprejo ker so pred tem še žive. Močno dvomim, da bi to bile potem, ko jih ohladimo na ene minus 40 kot si ti napisala. Videl sem , da zmrzujejo školjke ki imajo samo polovico lupine (pedoči, kapesante,...) zato tisto o odpiranju lupine tukaj ne bo držalo. Zdej če ti je prodajalka v ribarnici svetovala nakup le zamrznjenih školjk bolj malo ve o kvaliteti morksih sadežev ali nima sveže robe, to pa je slabo. Je pa to eno zavajanje ponujati zmrznjeno robo kot bolj kvalitetno kot svežo. To je moje mnenje in ponavljam, zmrznjenih školjk nikoli ne jem in jih tudi v prihodnje ne bom. lp hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti