Božična okrasitev doma!

ribica3373  

član od: 19.12.2005

sporočila: 20

tema odprta - 1. dec 2010 10:31 | ogledi: 15.570 | odgovori: 34

Pozdravljene,

mene pa zanima kako boste letos okrasile vaš dom za božič in novo leto. Lansko leto sem tu našla načrt za izdelavo zvezdic in papirja, ki sem ga posredovala naprej in sem ga letos na veliko žalost zgubila. Če katera ve kako narediti čisto enostavne zvezdice iz več delov, ki se zlepijo skupaj naj se oglasi.

Veliko prijetnih ustvarjalnih uric želim!

ribica3373

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. dec 2010 10:43

Na mizi v kuhinji adventni večkek (zeleno srebrna kombinacija), na mizah v dnevni sobi in jedilnici božična zvezda, v kotu sobe pa lutka, oblečena v rdeče, z belo brado in belo kapo z lučkami, ki utripajo ... lutka je izložbena za obleke, pravzaprav samo torzo, pa potem kak jošk tu in tam ven pokuka ...

S stropa nam niče ne visi, se mi zdi,d a je dovolj to, kar je na mizi.

 

Aja, pa na vhodnih vratih venček, pa lučke na nadstrešku pred hišo in zudi na aranžmaju, ki visi ob vhodnih vratih.

 

Lučke so bele, nič barvne, bi le bilo preveč.

 

No, takoje pri nas. Bo pa drevešček zelo velik, tako kot vedno, kaka dva metra, samo še ne vemo, v kakšni barvi ga bomo letos okrasili, verjetno nekaj na bakreno temo ali srebrno temo.

 

mamamia

 

mamamia

ribica3373  

član od: 19.12.2005

sporočila: 20

2. dec 2010 19:19

vilma s najlepša hvala za zvezdice! Mamimia, ti imaš pa full okrašeno! Tudi jaz bi imela tako veliko smrekco pa je nimam kam dat. Mora bit pa lepo pri vas doma! Upam na kake fotke ribica3373

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

2. dec 2010 19:34

Pri nas imamo načeloma malo okrašeno v tem času. Manjkati ne sme zelen adventni venček  brez okraskov s štirimi svečkami tako velikimi, da zdržijo pri gorjenju štiri tedne-da ne bo pomote , se vsak dan prižge samo za čas , ki ga pač potrebujemo. Na  vhodnih vratih je venček z rdečega listja in zlatim trakom, potem imamo še en venček na kljubski mizi pri sedežni.

Sem pa že večkrat na glas rekla, da letos pa nimam božične zvezde, pa se možu še ni (posvetil)

Smrekico postavljemo dva dni pred božičem skupaj z jaslicami in na vsakem od teh gorijo ene lučke.

Zunaj pa nimamo nič osvetljeno.Mi nekako ne gre, da bi imela v tem hladnem času odprto okno za kabelj, zunanje vtičnice pa še nimamo montirane.

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. dec 2010 19:54

Jaz sem na božično zvezdo pozabila, pa mi je eno kupila tašča, eno mama. Kaže,mizarka, da je tvojmož malo gluh???

Drevešček stoji v predosbi, postavljamo oziroma krasimo ga tik pred božičem, tako da je okrašen, ko se pred večerjo na sveti večer pod njim naenkrat znajdejo darila.

 

Aja, letos je mož dal še pšenico v vodo, da bo malo zelenja,je rekel. Zdaj čakamo, kaj bo iz tega nastalao, če sploh kaj.

No, jutri pa še piškote začnem peči ...

 

Mamamia

 

mamamia

ribica3373  

član od: 19.12.2005

sporočila: 20

3. dec 2010 9:18

Jaz pa imam na vratih veneček iz mahu, ki sem ga sama delala, ravno tako v kuhinji na mizi v zlati barvi oba. Pa na klubski mizici v dnevni narejenega iz lupine kokosa in v sredini eno veliko svečo. Kak dan pred božičem postavimo smrekco in jaslice. Letos me je "presenetil" sneg in nimam mahu, tako da bodo jaslice letos bna suhem, tako rekoč. Sem pa tudi možu pojamrala, da nimam božične zvezde in je tudi gluh na prošnje! Očitno si jo bom mogla sama kupit hehe! Jutri pa tako kot mamamia začnem s peko piškotov. Rada bi pa letos naredila tudi medeno hiško pa me je malo strah, da mi ne uspe! ribica3373

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

3. dec 2010 11:23

Včeraj sem po mailu dobila slikco zanimivega venčka; prej bi rekla, da je holesterolni, ne adventni

vencek

LP, V.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. dec 2010 12:58

Ali ežojev?

 

Mi je lep, ta venček, zelo, zelo ...

mamamia

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

3. dec 2010 13:07

No, po enem zaresnem kidanju snega, recimo, bi kar šlo................. pa kak  zraven, za boljšo prebavo.

rimljanka

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

3. dec 2010 13:59

Pri nas doma na enem vhodu venček, na drugih vratih več zelenih vej povezanih skupaj na katere sem dala okraske. V hiši na mizi adventni venček, v dnevni pri tašči božična zvezda, ki sem ji jo kupila. Komaj pa čakam 15. december, ko pri nas okoli hiše obešam lučke na 3 veliiiiike ciprese (tako da skoraj dol padem če me ne držijo ko obešam lučke), pa rudi in njegove sanke ne smejo manjkat (paketa mi žal ni uspelo dobit), pa po celem balkonu veriga pisanih lučk, z višjega balkona pa zavesa iz lučk. Notri pa smrekica običajne velikosti (ta bo nekje 20. decembra postavljena) s pisanimi balončki, žal tašča nima pisanih lučk. Pri meni pa vse pisano - lučke + balončki. Lp mina20

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti