Božična okrasitev doma!

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

10. dec 2010 11:19

Tudi po naših krajih/mailih so te jaslice krožile. Teh mesnih pošt je precej- dobila sem še ene tri "dedce za požret", najbolj njami je bil videt tisti iz suhih reberc, klobas, salam... Mogoče še ena zanimiva stran: http://www.moillusions.com/2008/06/carl-warners-food-lan

Pa da se vrnem na božično okrasitev; kaj naredite, da se iglice s smrekovih vejic čim kasneje osujejo? Jaz sem jih nasprejala z lakom za lase, pa so se vseeno v dobrem tednu že osule

LP, V.

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

10. dec 2010 11:38

To je del naravnega procesa. Sem tudi jaz mislila,da sem odkrila Ameriko, ko sem ga dnevno špricala z vodo, pa se po 10 dneh vseeno osiplja. Malčica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

10. dec 2010 12:10

Če bi bila smreka sveže odsekana, pri temperaturi vsaj 10 st.C, potem bi jo doma takoj dali v mlačno vodo, bi se iglice osule bistveno kasneje. Vsaj nekja vode bi taka smreka črpala iz posode in ostajala živa. Tako pač ni, zato se iglice lahko osujejo skoraj takoj potem, ko smo smreko postavili v sobo. Bolje se obnesejo jelke, najbolje pa kakšne tuje vrste, ki se sploh ne osujejo. Ampak, to je vrstna lastnost in s tem se je treba sprijazniti.

Pa še to, včasih niso imeli teh problemov. Razloga sta dva. Smreko so postavili 24. 12. in jo pospravili po 6. januarju, no, nekateri po svečnici, 2. 2. Ampak, stanovanja so bila kurjena drugače in smreke zanesljivo niso imeli ob krušni peči. Pravzaprav je sploh niso imlei, imeli so le jaslice (in morda malo bolj okrašen bohkov kot).

rimljanka

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

10. dec 2010 12:57

V knjigi Vse ob pravem času sem prebrala, da naj bi božično drevesce posekali tri dni pred enajsto polno luno in ga do božiča hranili na hladnem. Baje zelo dobro obdrži iglice (tudi več let).

To luno smo letos že zamudili (navadno je novembra), morda pa kdo poskusi naslednje leto.

sara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti