Nakupi v italiji

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

1. dec 2010 15:08

@Jelenckova: ce ste v Torri d'Europa ostali razocarani, vas tudi trgovski center Montedoro Free Time ne bo prav posebno navdusil. Ta trgovski center se nahaja na (stari) cesti iz Kopra proti Trstu, takoj po mejnem prehodu Skofije. @priv: res ne vem, kaj bi lahko tu pri nas kupili takega, cesar v Sloveniji nimate. Oblacila dobite lahko v Sloveniji enako lepa in enako dobra kot pri nas. S cevlji je problem: Pitarello ima veliko izbiro in ugodne cene, cevji pa so (zelo) nizke kakovosti. Visoka kakovost pa stane povsod enako. Potem nastane problem parkirisca. V srediscu mesta se parkiranje avtomobila seveda placa. Samo v Montedoro Free Time je parkirisce zastonj, v vseh ostalih trgovskih centrih v Trstu pa je treba parkiranje placati. Ce k temu dodamo se, da so prodjalke v Trstu praviloma izredno neprijazne (zgleda, da ti delajo uslugo, ker so tam v sluzbi), res ne vem, zakaj bi hodili v Trst po nakupih. ribica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

1. dec 2010 15:42

ribica, pa saj ja veš, da je pri sosedovih vse boljše.

rimljanka

osiris  

član od: 14.6.2010

sporočila: 48

1. dec 2010 17:26

Mene pa zanima če kdo ve kje v Italiji pa se da kupiti cenejša oblačila in obutev kot pri nas? Saj se pri nas odpira vedno več trgovin z italijansko robo in če so tukaj cene čevljev okrog 20-25€, morajo biti tam še kar precej cenejši, da imajo prodajalci tukaj še vedno dobiček. Če slučajno kdo ve, bi bila zelo vesela odgovora osiris

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

1. dec 2010 17:58

@ osiris: ce nekaj stane 20 - 25 evrov v Sloveniji, ni receno, da stane v Italiji manj. Prozivajalci imajo dolocene strategije pri prodiranju na (novo) trzisce. Te strategije se lahko kazejo tudi v nizji ceni, ki jo ima proizvajalec v tuji drzavi. Meni se je npr. ze zgodilo, da so bile obleke Benetton v Ljubljani bolj poceni kot v Trstu ali v Gorici. Istocasno pa se je dogajalo, da je bilo npr. Lasko pivo bolj poceni na Opcinah (Trst) kot v Sezani. ribica

osiris  

član od: 14.6.2010

sporočila: 48

1. dec 2010 18:27

ribica: ena znanka kupuje stvari v Italiji in sedaj ima v načrtu odprtje nove trgovine. Tam kupi npr. rute za 30 centov, kavbojke za 4€, majice za 2€... in jih bo nato prodajala dražje. (seveda noben lastnik trgovine ne pove kje kupuje poceni stvari in jih nato drago prodaja ) Večkrat namreč vidim čisto enako majico, hlače, jakne..., ki stanejo v mb bistveno več kot pa npr. v kakšni privatni trgovini v Gornji Radgoni, Ljutomeru...) Gre pa za čisto iste stvari Zato me pač zanima če kdo ve kje nabavljajo te stvari, saj so nekatere stvari zelo lepe, vendar se velikokrat vidi, da so cene zelo "nabite" osiris

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

1. dec 2010 19:33

Mene pa zanima če kdo ve kje v Italiji pa se da kupiti cenejša oblačila in obutev kot pri nas? Saj se pri nas odpira vedno več trgovin z italijansko robo in če so tukaj cene čevljev okrog 20-25€, morajo biti tam še kar precej cenejši, da imajo prodajalci tukaj še vedno dobiček. Če slučajno kdo ve, bi bila zelo vesela odgovora kolkor jaz vem, lahko za tak denar dobiš edino pri Kitajcih čevlje, da je malo nižja cena.( 15-20e). Kvaliteta je pa vemo kakšna, dvomim, da dolgo zdržijo. pa če sešteješ tvojih 20e, pa še potne stroške do IT, se ti zagotovo ne splača po čevlje v IT. Če ne pa v vseh trgovinah v Trstu ni čevljev po takih nizkih cenah. No vsaj jaz jih nisem vidla, pa sem vsak dan tam. Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) Katarina K dne 01.dec 2010 19:36

osiris  

član od: 14.6.2010

sporočila: 48

1. dec 2010 20:45

Katarina K hvala za odgovor saj najbrž res kupujejo v Italiji pri kitajcih in nato pri nas drago prodajajo sem pa mislila, da v Italiji obstajajo kakšne poceni trgovine/tržnice, kamor se splača iti kupovat (tako kot smo včasih hodili na Madžarsko) osiris

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

1. dec 2010 21:06

A ni bila enkrat na Kulinariki že tema, ko so ene pupe pisale, da hodijo v Trst v neko skladišče kupovat obleke in jih potem tukaj prodajajo?

 

Hja, zakaj hoditi v Trst v šoping? Pa tako malo na izlet:) Meni je fajn se šetati tam po centru, pa zaviti v kako trgovino, spiti kak kapučin, pojesti sladoled,... Prodajalke so po mojih izkušnjah prijazne, v eni trgovini sem si kupila Kipling torbico, malo tudi zaradi tega, ker je prodajalka govorila slovensko, čeprav sem jo ogovorila po italijansko. Ampak očitno je slišala najin pogovor z možem, sem bila zelo pozitivno presenečena.

Jelenckova

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti