Pomoč pri peki kruha

Boris1  

član od: 14.3.2006

sporočila: 78

9. feb 2012 15:04

Dodajte kruhu še nekoliko ocvrte čebule, ne bo vam žal, seveda tisti, ki jo marate!

 

piki-poki

Boris1  

član od: 14.3.2006

sporočila: 78

9. feb 2012 15:21

MBrando:

Kruh prvič pustim pokrit okoli 20 min do pol ure, potem ga pomesim z nekaj moke, ker je zelo mehak, nato naredim 500 gramske hlebčke in pokritega vzhajam še cca pol ure, sicer pa je kruh dovolj vzhajan takrat:

- ko ga s prstom potipaš, mora ostati vdolbinica v njem, če pa se vdolbinica zmanjša, oziroma je testo še preveč prožno, je premalo vzhajan. Jaz ga v službi zaradi velike količine samo posujem z nekaj moke, ker če bi šel 30kg kruha mazat z jajci, bi mal preveč jajc porabu. No preden ga posujem, v vsakega naredim 3 zareze z zelo ostrim nožem, da zgleda bolj dekorativno.

Sej, če bi vedu kako, bi še kako slikco tle objavu ;-)

Probaj, enostavno in sigurno je, tudi počit potem ne sme v pečici.

piki-poki

Boris1  

član od: 14.3.2006

sporočila: 78

9. feb 2012 15:36


Rebecca:

Nekateri ajdovo oziroma koruzno moko prej poparijo, jaz preprosto neko količino bele moke zamenjam z tisto, kakršen kruh hočem, ponavadi je to nekje razmerje 1:2, se pravi 1 del koruzne ali ajdove moke in 2 dela bele moke, ostalo ostane isto, kar se tiče maščobe, vode in soli, le s to razliko, da olivno olje nekak dajem samo v navaden beli kruh ali pa makovemu.

tburgar

Kolikor je meni znano, ni kruh hikoli preveš pomešen, zgolj premalo, kot si že sama omenila, probaj na moj način, zagotovo bo ratal, pa še nekaj, probaj pruh delati (mesiti) od samega začetka samo z rokami, brez kakršnihkoli pripomočkov, saj bo roka že sama začutila, da testo ne bo prehladno ali pretoplo. Mesi na svoj način, mešaj, mečkaj kakorkoli se ti bo zazdelo, da je zate najboljše in najenostavneje, vsak si najde nek svoj sistem, ki ga potem še naprej izpopolnjuje. Jaz sem sicer s svojim zelo zadovoljen, pa tudi v službi nočem uporabljati stroja, ampak delam vse z rokami večkrat po max 7kg moke, ker več pa tudi jaz naenkrat ne morem mesiti

Probaj pa še testo na sledeč način;

1kg moke

cca 15dag masla ( raztopljenega, vendar ne vročega

6-7dcl mleka mlačnega

1 kvas fala

1 zravnana jušna žlica soli

Jaz mu pravim kar maslen kruh ker pečen noro lepo diši po maslu, še posebej slastne so žemljice

Prijetno peko vam želim!!!!

 

 

 

piki-poki

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

10. feb 2012 21:46

Kako dobim tako fajno zapečeno skorjico na kruhu? Še vedno velja fora z skodelico vode pod kruhom?
Obožujem tržo skorjo, da fajn hrska, ko je domača marmelada zgoraj in zraven pijem kneip kavo! NOM NOM

MBrando

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

10. feb 2012 21:58

MBrando, poglej moj recept in se drži navodil, pa boš imel trdo skorjico. Brez vode v skodelici.

beli kruh - hlebec

Izgledati mora tudi tako kot je na moji sliki.

 

Migla

 

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

10. feb 2012 22:06

Hvala lepa Migla. Naslednjič sprobam. In to bo kar v nedeljo ali pa že morda jutri, trenutno pa se en hlebec že peče :D
Sem kliknil na tebe in šel v tvojo bazo receptov! SUPERCA!! Sem se spomnil, da sem že večkrat po tvoji bazi brskal, ker imaš res raznoliko in bogato ponudbo receptov. Všeč mi je, ker je za vsakogar nekaj. Pa tudi bolj takšne, extra zadevce se najdejo. Da se naredijo in nesejo na zabavo ter pofotkajo ;)

Drugače pa glede na to da že pečem zadevo, priporočaš vodo pod kruh? Ko sem nazadnje delal sem dal mislim da noter vodo, pa da je bila skorja hrustljava.

Ali kar pustim, pa se bo itak zapeklo fajn

MBrando

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

10. feb 2012 23:19

Brez vode. Glavno je, da je pred peko kruha pečica s pekačem segreta na visoko temperaturo, ki jo po 20 minutah peke znižas. Skorjica je zagotovo narejena. Izgleda kot kruh iz krušne peči.

Lahko noč,

 

Migla

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

11. feb 2012 6:10

Boris 1, po internetnem bontonu pomenijo velike črke kričanje. Rimljanka te je samo lepo opozorila, ker ta pravila veljajo po vsem svetu in spletu.

kleo

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

11. feb 2012 7:04

Migla in vsi: HVALA LEPA!! Derem se zato, ker hočem da me vsi slišijo. Ok, da pa bo še po bontonu, pa pošiljam par

Lepo trdo skorjo sem dobil, pol pa sem lepo dal vlažno krpo čes in je prišlo SUPER.

Sedaj pa RUNDA2, oz. MBrando proti Kulinariki ;). Nato pa me čakata še 2 borbi! Jap, danes bo LEPO DIŠALO in prijetno TOPLO bo po stanovanju. Juhuuuu, gremo veselo na delo!

MBrando

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

11. feb 2012 18:59

Boris1 to je moj najboljši kruh do sedaj! THE BEST, res hvala za enostaven ampak najboljši recept.

Sicer se mi je zdelo veliko preveč tekočine, ampak sem rekla da bom poizkusila, glede na to, da si napisal, da bolj je pocast boljši je (in da si "od foha"). In je res fenomenalno sočen, mehak. Hvala, da si recept delil z nami. 

To bo odslej moj kruhek

tamara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti