Zamrznjene palačinke

martn  

član od: 6.8.2009

sporočila: 58

tema odprta - 28. nov 2010 8:42 | ogledi: 10.989 | odgovori: 6

Prebral sem,če nam palačinke ostanejo, jih damo v alufolijo in zamrznit. Zanima me kakšen je postopek, ko jih vzamemo iz zmrzovalnika? Ali se odtajajo na sobni temperaturi saj jih drugače ne moremo namazati z nadevom, odnosno kako jih potem pripraviti za na krožnik? Hvala

martn

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

28. nov 2010 9:00

Sicer nisem še nikoli, ampak po moje jih odmrzneš na sobni temperaturi ter pokrite s folijo pogreješ v pečici. Samo po moje niso primerljive s svežimi palačinkami. Če pri nas slučajno ostanejo, jin napolnim s skutinim nadevom, zložim v pekač in zmrznem. Ko jih vzamem ven, jih samo gratiniram v pečici ...

katjushka

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

28. nov 2010 10:48

Večkrat prakticiramo, ko jih pridne babice napečejo za celo vas. Mala dva zjutraj velikokrat izrazita željo po palačinkah, ampak kdo jih bo pekel ob 6.00 zjutraj...

Pakiram po 4, ravne, v vrečkah za živila. Odtajam v mikro. Če jih zamrzneš posamično, ločene s plastjo folije za živila, jih lahko na hitro popečeš v ponvi in so skoraj kot sveže.

Odlično se obnesejo za polnit, npr. šunka-sir, v tem primeru jih pač odtališ na sobni temperaturi in nato pripraviš po želji...

čoko

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

28. nov 2010 12:04

Mi zmrznjene palačinke večkrat kupimo, ko je sila in so okoliščline pač take, da jih me moremo peči sproti. Tudi v službi smo si jih že privoščili za malico. Roko na srce: ne morejo se primerjati s sveže pečenimi naravnost iz ponve. Ampak ravno tako roko na srce: čisto v redu so za pojest. Tako da ni panike, čisto v redu bodo. Lep pozdrav Sonja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

29. nov 2010 14:53

Jih vedno delam na zalogo, med posamične dam prozorno folijo. In po pravici povedano, meni se odtajane ne zdijo prav nič slabše od svežih.

Loni Makaroni

martn  

član od: 6.8.2009

sporočila: 58

30. nov 2010 5:48

Hvala lepa za nasvete bom poizkusil. V trgovini pa še nisem zasledil narejene zmrznjene. martn

banana130  

član od: 22.12.2009

sporočila: 228

30. nov 2010 9:48

Martin, Pečjak jih prodaja, tako, da jih le naredi na zalogo.

banana130

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti