Nakup masla v večjih količinah

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

tema odprta - 26. nov 2010 17:44 | ogledi: 7.372 | odgovori: 15

Zdaj ko se bliža božično-novoletna peka, se spomnem sebe iz prejšnjih let, kako sem non stop prinšala iz trgovin paketke in paketke masla (5 kg je 20 paketkov..pa 5 kg mimogrede porabiš). Nisem še zasledila, da bi katera od naših mlekarn prodajala maslo 'na kile' .

Ima morebiti kdo kakšne vzpodbudnejše podatke?

alibaba

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

26. nov 2010 20:18

Meni je pa maslo kar ok tako po paketkih kupovat, že zaradi odmerjanja za posamezen recept (sploh tisti so ok,ki imajo na ovitku črtice za posamezne količine narisane), pa tudi shrnajevanje je lažje, jih razmestim po vsem hladilniku, medtemko bi kak kilogramski kos težje shranila.

Ali pa bi ti iz kakšnega drugega razloga raje imela rinfuzo?

Mamamia

mamamia

kafetarca  

član od: 30.9.2009

sporočila: 277

26. nov 2010 22:43

Smisel velikega "maslenega" XXL pakiranja vidim le kot morebitni prihranek v ceni, sicer razmišljam podobno kot mamamia. Poleg tega običajno pred uporabo maslo malo temperiram na sobni temp. in velik kos bi se na koncih že skoraj topil, ko bi bilo "jedro" še trdo kot kamen. Jaz bom najbrž, ko bo peka bolj aktualna, maslo kupila kar v Eurospinu. Cena je okoli 1 eura, kar se mi zdi ugodno. Med letom sicer kupujem enkrat eno drugič drugo maslo, kakor nanese. V kolikor ne gre za maslo I vrste jaz ne opazim kakšne bistvene razlike . kafetarca

Argojuhica  

član od: 15.4.2009

sporočila: 32

26. nov 2010 22:57

Torej ni nobene razlike med masli? Vedno pečem samo z našimi, enkrat sem kupila maslo v Italiji, pa je bilo na sredini, trše, bolj vodeno,v plasteh skratka ni bilo kompaktno in mastno kot naše. Nisem nič konkretnega ustvarjala z italijanskim, tako, da ne vem, kaj bi na koncu nastalo. LP Argojuhica

kafetarca  

član od: 30.9.2009

sporočila: 277

26. nov 2010 23:04

Ne vem, ne upam preveč pametovat, ker nisem ekspert. Je pa tako, da obstaja zakonodaja, ki opredeljuje tržne standarde za mazave maščobe, min. količino mlečne maščobe, max. delež vode,... Za maslo I kvalitete so posebne zahteve, za ostalo pa kakor vem ne . Moje izkušnje pri maslu načeloma niso slabe. kafetarca

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

27. nov 2010 6:37

Italijansko maslo zal res ne vzdrzi primerjave z ostalimi, predvsem severnimi evropskimi drzavami. Vzrok je tehnika obdelave, imenovana "affioramento". Pri tem postopku se pridobi vec sira, kar je ugodno za industrijo predelave sira, maslo pa zaradi "pocivanja" zelo izgubi tako na okusu kot na kvaliteti. Ce ze kupujete maslo v Italiji, vam svetujem Granarolo, ki je med testiranimi znamkami(podatki so iz raziskave Instituta za prehrano) edina rahlo nad zahtevanim standardom, pa se vedno dalec od nekaterih nordijskih izdelovalcev. lp lučka

Argojuhica  

član od: 15.4.2009

sporočila: 32

27. nov 2010 11:12

Že očitna razlika v barvi nakazuje razliko med našim in italijanskim maslom. Naše je veliko bolj rumeno. Mislim, da ni bilo maslo, ki ga omenjate gospa lucka52, če me spomin ane vara je bilo lateria friulana ( piše še buro puro :)). Ne vem, že od nekdaj sem mnenja, da kvaliteta peciva je odvisna prav od maščobe. Bom poskusila z maslom affioramento, ravno danes gremo v italijo. Lp Argojuhica

kafetarca  

član od: 30.9.2009

sporočila: 277

27. nov 2010 11:25

Ravno danes sem bila v Špinčku in kupila nemško maslo za o,99 eur (bavarsko maslo iz pasterizirane smetane z najmanj 82% m.m.). Vsak zase najbolj ve, je pa pomemben tudi namen - za peko, kuho, direkt na kruh,... Zadnjič je kuhar Damjan lepo rekel, da za kuho ne gre petiravati s kakovostjo oljčnega olja (vsekakor ekstra deviško, ne pa ta' boljše ta' "domače"...). Če si lahko "privoščiš" super, ni pa "nujno". kafetarca

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

27. nov 2010 11:31

Argojuhica, "affioramento" je izraz za obdelavo masla, ni znamka. Znamke so Granarolo, Latterie Friulane, Galbani itd. Se pa dobi tudi V Italiji dobro maslo in sicer v manjsih lokalnih mlekarnah. Industrijskega jaz ne bi kupovala-mislim, da imamo Slovenci veliko boljse... lp lučka Sporočilo je spremenil(a) lucka52 dne 27.nov 2010 11:33

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

27. nov 2010 11:36

alibaba je napisal/a:
Zdaj ko se bliža božično-novoletna peka, se spomnem sebe iz prejšnjih let, kako sem non stop prinšala iz trgovin paketke in paketke masla (5 kg je 20 paketkov..pa 5 kg mimogrede porabiš). Nisem še zasledila, da bi katera od naših mlekarn prodajala maslo 'na kile' . Ima morebiti kdo kakšne vzpodbudnejše podatke?alibaba

Na tržnici bi verjetno lahko dobila tudi večje pakete, zlasti, če bi se s prodajalcem vnaprej dogovorila.

 

Cila

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

27. nov 2010 13:19

Če katira slučajno ve, ker se sama ne spoznam dovolj. Jaz kupujem pri sosedu. Eden je z njihovo znamko in mislim, da je 1,47 € drugi je cenejši in piše zraven generik.Kaj to točno pomeni. Sicer sta oba slabše kvalitete kot tisti , ki so okoli 2 €, ampak glede na to koliko tega res porabin , kupujem cenejšega. Če prištejem še torkov popust in 6 % popust pridobljen s pikami mi je pri sosedu najceneje.

Kolikor vem , je od Lj.mlekarne v njihovi prodajalni naslo okoli 1,6€ -naj me kdo popravi , če je drugače, v trgovini mislim da je 2,4 €.

Meni bi prišla prav informacija ali je res v diskontni trgovini Tuš nekje blizu Lj. obvoznice nakup stvari za peko precej ugoden. Informacijo mi je dala gospa, ki ima kmečki turizem.

Hvala.

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti