Nakup stanovanja- mors

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

tema odprta - 25. nov 2010 19:10 | ogledi: 6.505 | odgovori: 6

Pozdravljeni.

Saj sem vprašala tudi na bolj strokoven forum, ampak moram še vas, ker kot opažam se le tu dovolj krešejo mnenja, da človek izve vse minuse in pluse in za nas neizkušene je to zlata vredno.

Gledam eno dražbo stanovanj, ki jo je objavil MORS in me zanima naslednje:

- kolikšen je strošek vpisa etažne lastnine in v zemljiško knjigo? približno...

- ker je stanovanje prazno že daljši čas, na kaj moram najbolj pazit? Mogoče ve kdo tudi za okviren strošek ponovnega priklopa elektrike?

- kakšen nasvet ali izkušnja?

Hvala!

Staša

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

26. nov 2010 6:06

Najbrž ti na Elektro povedo natančen znesek. Takole pravi eno od podjetij.

Če malo poguglaš, dobiš tole.

rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 26.nov 2010 06:08

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

26. nov 2010 10:27

Zapiši si številko enote (tisto, kar so označili na GURS) in potem to enoto preveriš na GURS spletni strani. V Tam potem dobiš tudi katarstrko občino, vložek in številke parcel. Na zemljiški knjigi (lažje je, če ta vpogled naredijo notarji) dobiš ZK izpis, tako da vidiš, kdo je ZK lastnik in ali so plombe, bremena, ali drugi zaznamki. Če je Mors že vpisan na etažni lastnini, bo potem vpis novega lastništva čisto enostaven, če pa to še ni, bo treba zložiti celo verigo prenosov in dokazil, da so bili davki plačani.

Vpis stane kakih 50 EUR plus potem še ZK hoče svoje takse (če gre samo za vpis novega lastnika). Če ej pa kako drugače, je pa stvar dražja.

Vendelina jr.

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

26. nov 2010 19:15

Saj sem vedela da se lahko zanesem na vas... HVALA! zdaj pa veselo brskat dalje glede na vaše nasvete... Staša

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

26. nov 2010 19:20

Evo, mam že novo vprašanje: po preverbi sem na GURS spletni strani dobila podatek, da je lastnik zemljišča RS in pod Podatki o lastnikih in upravljavcih' je napisan MORS. Zgradba nima ZKV, ampak tole je že dober znak ali se motim? Staša

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

26. nov 2010 19:37

MORS in MNZ imata stanovanjski sklad posebej, ampak še vseeno vse paše pod RS. Ostale ima čez MJU.

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti