Tapioko moka

BLACKY30  

član od: 5.10.2008

sporočila: 246

tema odprta - 25. nov 2010 12:15 | ogledi: 15.892 | odgovori: 6

DAN.

Sem pred kratkim zasledila dober recept, ki vsebuje tapioko moko. Ker sem iz manjšega kraja, se je pri nas ne dobi. kupila sem jo v Leclercu. Pri nas pa sem med kitajsko prhrano zasledila riževo moko. Samo predvidevam, da to ni enaka stvar? Glede sestavin ... Mi lahko kdo da kak nasvet?

hvala

BLACKY30

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

25. nov 2010 12:44

tapioka je ena vrsta rastline, ki jo v tropskih krajih uporabljajo kot mi  krompir (podbna je casavi, jumi in podobnemu), moka iz nje je kot to, kar mi poznamo kot škrob (gustin na primer). Torej tapiokina moka ni enako kot riževa moka, uporabiš pa lahko obe za isti namen, tako kot naš gustin. Vse je škrob in namenjeno zgoščevanju omak ali da je kakšno testo bolj rahlo.

 

Mamamia

mamamia

BLACKY30  

član od: 5.10.2008

sporočila: 246

25. nov 2010 20:26

HVALA, mamamia. saj tako nekako sem si tudi jaz razlagala po tem kar sem prebrala na netu. Je pa nekdo pri eni jedi napisal, da če namesto tapioko moke uporabiš navadno ali riževo, čisto spremeni okus. Zadnjič sem delala ene sirove brazilske kruhke, pa so bili odlični. me je pa zanimalo, kaj uporabit,ko mi zmanjka moke. Hvala še enkrat BLACKY30

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

26. nov 2010 17:17

Glede spremembe okusa težko kaj rečem, ker s tapiokino moko nisem toliko delala, pri meni doma je vedno riževa moka na zalogi.

Pa tudi - morda je razlika, a bistvena po moje ne.

Fino kuhaj, mamamia

mamamia

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

30. nov 2010 13:47

med riževo in tipiokino moko je zelo velika razlika riževa moka zgosti po mojih izkušnjah malo manj kot navadna moka ali pa gustin, tipokina moka pa hrano zelooo zgosti, in hkrati naredi sluzasto, bolj tako kot v kitajski, jaz tipiokino moko dosti uporabljam za zgoščevanje kitajskih omak, vendar previdno ,ker jo je treba uporabiti bolj malo, drugače nastane poc kot en "gost smrkelj". pa omake tudi ne naredi tako "mokaste" http://irenina-kuhinja.blogspot.com/ http://www.kulinarika.net/album.asp?hash=v6kk8zq5yta0j9

sonic  

član od: 1.3.2006

sporočila: 319

30. nov 2010 17:02

Kje jo ponavadi prodajajo v trgovinah? Tam s kitajsko exotiko ali kje pri mokah...?Enkrat sem jo sicer kupil in potem porabil, ampak se nikakor ne spomnim kje?

sonic

ferda  

član od: 1.10.2003

sporočila: 280

30. nov 2010 19:40

samo ne delaj kakih palačink iz nje, ker se jih neda jest, tolk so gumijaste....za zgoščevanje je pa super, samo res v malih količinah.....ker fuuuuuuuul gosti....

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti