Sardele v limoninem soku

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

tema odprta - 29. okt 2003 9:46 | ogledi: 5.664 | odgovori: 3

Ob novem receptu v bazi sem se spomnila sardel iz Dalmacije, za katere pa žal takat nisem zapisala recepta (saj si bom zapomnila, seveda).

Očiščene sardele se skuha v široki posodi, v vodo se dajo začimbe (lovor, poper ipd.). Samo da zavre. Potem se ribe očisti, filira. Fileje se zlaga v široko posodo v eni plasti, na debelo zalije z limoninim sokom in pusti. En dan, dalj? Potem se po plasteh zloži v posodico, vmes zaliva z olivnim oljem, vendar ne na debelo, ker postreženo ni bilo mastno. Še kakšne začimbe? Dobili smo kot predjed, ni mastno, prijetno kislo. Gotovo kdo tole pozna, kakšen je točen recept?

Moji doma ne jedo rib, jaz bi jih rada. Recept mi je všeč, ker takšne sardelce v hladilniku stojijo teden dni, kar pomeni, da jih lahko naredim samo zase.

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

15. jan 2004 7:28

Hvala, drugače sem sigurna, da je tista gospa sardele kuhala, vendar v široki posodi in malo vode.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti