Cepjenje proti hpv

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

24. nov 2010 16:32

Zdaj me pa vse skupaj malo spominja na tisto: "Kako lahko rečeš, da ni res, če sem pa prebrala v časopisu?!" s0ncek*

ko69  

član od: 31.10.2007

sporočila: 20

24. nov 2010 16:45

Tudi sama imam enajstletnico,ki sem jo dala cepit, ( v njenem razredu so se cepile štiri)pa čeprav je zaščita samo 75%,si saj ne bom očitala,da ji nisem dala možnosti.Sem se pa tudi jaz pozanimala pri pediatru,kaj si misli o tem in mi je lepo povedal,da nobena zaščita s cepivom ni 100% in je treba kljub temu hoditi na redne preglede,da pa je vsa stvar v svetu že kar nekaj let in kakšnih večjih stranskih učinkov ni bilo.Če pa je prišlo,do zapletov je bilo pogojeno s kakšno drugo boleznijo.. Imam pa vse tri otroke cepljene proti klopnemu menigitisu(kjer je zaščita 95-97%),pa je najmlajša vseeno zbolela. ko69

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

24. nov 2010 17:10

tudi mi smo našo enajstletnico dali prejšnji mesec cepiti. Sama sem se pred tem dobro pozanimala pri nekaj zdravnikih (dr. Pušenjak, dr. Pirnat na med.over.netu in še nekaj drugih). Da sem se odločila za cepljenje hčere, je močno vplivalo tudi to, da sem sama imela že dvakrat strganje spremenjenih celic z materničnega vratu, kljub temu, da ne jaz ne mož nisva imela prej drugih partnerjev. V hčerinem razredu se je cepilo 8 deklet od 15. V drugih dveh pa po 3-4. Resno razmišljam, da bi dala cepiti tudi starejšo hči - 14 let. http://www.mojalbum.com/tajda

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

24. nov 2010 17:28

anaeva je napisal/a:

Nikakor ne moreš reči"ni res",če sem pa o tem govorila z zdravnico.

Seveda pa je pri vas lahko drugače.Tam kjer sem se jaz pozanimala so mi povedali tako.

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

 

Hja, če zdravnica daje takšne izjave, je jasno, da se cepi samo tu in tam kakšna...

Nasja

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

24. nov 2010 17:36

To je odločitev vsakega posameznika.Je tako, eni zdravniki priporočajo drugi odsvetujejo.Kaj je pravilno bo pokazal čas. Ravno v času mojega spočetja so dajali ena zdravila proti slabosti nosečnicam.In čez čas so se pokazali stranski učinki,rodilo se je dosti invalidnih otrok.Je bilo potem dokazano,da so bila ta zdravila vzrok in so jih umaknili.In še danes sem hvaležna mami,da ni jemala teh zdravil. Tako,da kar se teh stvari tiče je tudi v stroki tako,nekaj za nekaj proti.Je pa na nas,da se odločimo kako in kaj. Priznam sama se nekako odločam na podlagi stroke,izkušenj drugih.Je bila dilema operirati dojenčka zaradi kile.Eni so rekli čakat do enega leta starosti-zdravniki,drugi takoj.No ,ker je bilo kar hudo sem se odločila takoj in je bilo vse dobro in brez komplikacij. Želim vse najboljše,kakršna že bo odločitev. dari

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

24. nov 2010 18:01

Zdravilo se je imenovalo talidomid (Contergan); v takratni Jugoslaviji ga ni bilo na razpolago na tržišču. Zgodba o talidomidu je tragična in tudi poučna; ena od njenih pozitivnih posledic so bili poostreni kriteriji glede testiranja teratogenosti in mutagenosti vseh zdravil pred registracijo, prav tako pa glede predpisovanja zdravil v nosečnosti. Nanjo se kaže spomniti tudi, kadar nam pod načelom marketinške svobode ponujajo prosto dostopnost najrazličnejših prehranskih dodatkov, ki ne potrebujejo žegna komisije za zdravila, ali silijo v širitev kriterijev za prodajo OTC zdravil (zdravil, ki se jih ne predpisuje na recept, ampak se dobijo v prosti prodaji); v državah, kjer je bil talidomid na listi zdravil, ki se jih predpisuje le na recept, je bilo število okvar pri novorojenčkih izredno majhno. Slovenija ima k sreči zelo konzervativno republiško komisijo za zdravila, upam, da tako še dolgo ostane. lp, proxima

eta  

član od: 27.3.2008

sporočila: 406

24. nov 2010 20:00

Oooo, ste me presenetile- nisem pričakovala toliko odgovorov...hvala vsem, predvsem Proximi za razlago. Tudi jaz imam izkušnjo zavračanja cepiva s strani kar nekaj zdravnikov, tako je odločitev še težja...uf eta

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

28. sep 2011 18:51

Kako se boste odločile glede cepljenja mame šestošolk letos? Sem v precejšnjih dvomih med ja in ne in se ne morem nikakor odločiti. Toliko dvomov glede enega in drugega je na spletu, pa tudi med ljudmi, da res ne vem kako bi se odločili. Hčerka sama pravi, da bi bila rada cepljena, ker ne bi rada nekoč dobila raka - čeprav cepljenje ni garancija, nekaj je pa le. Sama sem pa v dvomih, saj so lahko kakšne posledice če jo damo ali pa ne.

kleo

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

28. sep 2011 20:15

Dvomim, da je o posledicah cepljenja kulinarika kaj prida poučena. In v slabem letu kakih posebnih novih spoznanj najbrž tudi ne more biti, tako da ne vem, kaj pričakuješ. Na internetu lahko resnično pobereš vse (saj smo komaj dali skozi informirano vodo..... in informacije istega ranga krožijo tudi o cepljenju proti čemur koli pač že). Torej: vprašaj zdravnike, recimo hčerinega šolskega zdravnika pa še svojega ginekologa, pa mogoče še katerega - ker kvalificirano mnenje je le malo več vredno kot pa razglabljanja sosedove Micke, ki je nekje nekaj slišala. Pa nimam nič proti sosedam in Mickam, ampak večina na kulinariki ima o cepljenjih pač samo svoja načelna prepričanja in mickasto znanje.

Sonja

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

28. sep 2011 20:59

Svojo štirinajst letnico sem dala cepit in ravno pred kratkim je dobila zadnjo dozo cepiva. Kar je letnik 97 je odpadla pri obveznem cepljenju. Za cepljenje smo plačali malo manj kot 400€ za vse tri odmerke, kar je sicer veliko, ali pa nič, glede na to, da je to cepivo edino, ki prepreči raka. Če bi imela hčerko staro 11 let, sploh ne bi premišljevala. Jaz sem za JA.

karnak

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti