Goveja pečenka?

tema je zaklenjena

donCORLEONE  

član od: 23.9.2008

sporočila: 2

tema odprta - 22. nov 2010 12:11 | ogledi: 7.679 | odgovori: 3

Pozdralvjeni. Sem ljubitelj govejih steakov, zdaj pa bi se rad sam lotil še tega na malo drugačen način. Pri mesarju ne bi vzel že narezanih kosov mesa, ampak recimo cel del pljučne, jo popekel v pečici in nato na krožniku narezal na NE-skozi preprečene zrezke. Kako naj spečem, da bo meso znotraj ostalo rdeče? potrebujem termometer za meso?

se priporočam za kak dober nasvet oz. recept. hvala!

donCORLEONE

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

22. nov 2010 14:42

Takole smo ga mi naredili:

Meso posoliš in popopraš ter po možnosti v litoželezni posodi na precej vročem ognju popečeš z vseh srani. To ti bo vzelo skoraj 10 minut in in naredilo kuhinjo lepo zakajeno.

Meso zaviješ v alu folijo in pustiš da "počiva" 10 minut.

Potem ga daš v pečico pri 120 stopinjah in pečeš, do željene temperature. Priporočam, da nabaviš termometer.

Spet zaviješ v folijo, pustiš, da počiva vsaj 15 minut, da se sokovi umirijo.Razrežeš in ponudiš. Vedeti moraš, da meso ne bo imelo po celotni dolžini iste temperature. Ampak, le redko so vsi jedci za mizo mahnjeni na enako pripravljeno meso.

 

Da se meso popeče, preden ga daš v pečico je za okus in ne zato, da manj sokov izteče in ostane kos mesa težji.

Vanja

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

22. nov 2010 15:00

Obstaja kar nekaj tem o steakih, moje mnenje pa je, da ne kompliciraj s celim kosom in speci steake na ponvi/žaru, kot je rekla Vanja, lahko ustrežeš vsakemu članu pojedine posebej. Meni pljučna ni všeč kot steak, ponavadi to v naši družbi je nežnejši spol v obliki kakih medaljončkov.

Commis débarrasseur

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti