Zakaj mi krema na torti razpoka

ajna  

član od: 7.12.2002

sporočila: 38

tema odprta - 19. nov 2010 8:01 | ogledi: 8.468 | odgovori: 6

Kadarkoli naredim torto dekorirano z stepeno smetano, mi le-ta več ali manj razpoka. Torto pustim v hladilniku čez noč, drugi dan so po površini in straneh razpoke. Isti problem imam pri torti Nutela. Če popravljam razpoke, se poznajo madeži. Ker nimam veliko prakse in znanja, vas prosim za nasvet in pomoč.

Hvala vnaprej

Dragan

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

19. nov 2010 8:10

Uporabljaš rastlinsko smetano? To se je tudi meni dogajalo. Potem sem jo zamenjala.

Lp, Asja

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

19. nov 2010 8:12

Običajno se to zgodi, če je torta premalo navlažena in če je smetana preveč stepena.

Jaz sem smetano vedno stepala le toliko, da se je dalo z njo okraševat. Ker bisvit vpije tekočino iz smetane, jo izsuši in tako, le ta razpoka.

Pozdravček

 

MM

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

19. nov 2010 10:09

Meni se tudi s smetano še ni zgodilo tako, za okraševanje mi je najbolj všeč rastlinska, ki jo stepem tako kot morska medvedka. Se mi pa zadnje čase dogaja, da mi popoka maslena krema, ki mi včasih ni. Je mogoče, da ta popoka zaradi preveč navlaženega biskvita? Ker je to edino, kar delam drugače kot včasih- da še zgornji biskvit navlažim *Alisha*

citamax  

član od: 4.10.2010

sporočila: 5

19. nov 2010 21:45

Pozdravljena glede na to da sem imela podobne tezave poskusila vse mi je mami na koncu svetovala navadna smetana in vrecka kremfixa.... navadno na pol litra navadne smetane das dve vrecki kremfiksa to pomeni da lahko dodas smetani tudi nutelo ali katero koli drugo zadevo smetana bo pravsnja za na torto...navadna smetana pa zato ker kremfiks vsebuje okus in je malo sladek...PREIZKUSENO in super deluje citamax

ajna  

član od: 7.12.2002

sporočila: 38

20. nov 2010 5:43

Najlepša hvala vsem za nasvete. Uporabljam navadno smetano, ker se pri nas rastlinska, kakor tudi alpska smetana ne dobi. Citamax, če pravilno razumem, lahko dodam v smetano kemfiks in Nutelo? Ali je še vedno priporočljivo navlažiti - premazati z marmelado - zgornjo površino torte? Še enkrat hvala in lep pozdrav Dragan

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti