Piškoti iz kozarca

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

22. dec 2010 9:51

Jaz pa mislim, da je pri stročnicah problem, ker se morajo ene namakati, ene pa ne. Poleg tega se kuhajo različno dolgo. Jaz bi morda naredila tako, da bi v male kozarčke dala sestavine za lečino enolončnico. Mislim, da se leča ne namaka, imaš jo pa vsaj v 3 barvah! Zraven vsipaj še ječmejn, tisti, ki ga ni potrebno namakati. Eurospin ima takega. Ali pša male testenine. Pač si izmisliš nek svoj recept. Pa tudi tista klobasa zraven je super ideja!

Obstaja pa v trgovinah v vrečkah mešanica za gorsko enolončnico ali nekaj takega. Samo nikoli nisem gledala navodil ali se tisto kaj namaka. Imaš pa notri lečo in fižol. Po moje se vse to naenkrat kuha.

Jelenckova

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

22. dec 2010 19:09

Danes sem v trgovini prebrala navodila za gorsko minštro-vse skupaj stresi v vodo in kuhaj 70 min, obstaja pa še neka druga druga mineštra pa se sedaj ne spomnim imena, notri pa je leča in grah, ta pa naj se kuha 20 min. Hvala vsem za pomoč, nekaj bom že skupaj zmešala, malo pa si bom pomagala z vrečkami, po nasvetu rebecce. Še eno vpašanje ali se čičerika namaka oz.koliko časa se kuha-s čim bi jo kombinirala? Hvala in lp

Leyla_  

član od: 22.8.2008

sporočila: 164

23. dec 2010 7:49

Še ideja za koga, ki mu mogoče pride prav. Jaz sem letos darila zapakirala v plastične posode za testenine, ker kozarčkov enostavno nisem dobila v pravi velikosti. Vsi so bili navdušeni :) Za fanatika lešnikov sem natresla različne vrste v posodo, za punce rožico, bonbončke in kamenček iz Ahata, za otroke pa plišasto igračo in bonbone. Voščilo in navodila za kamenčke sem natisnila na papir, ki je na eni strani potiskan z novoletnim motivom in naredila tako zvezdico: http://www.origami-resource-center.com/origami-s Kamenček sem pa dala v zvezdico. Lepo in enostavno :) http://ajrina.blogspot.si/

Alfica  

član od: 5.3.2006

sporočila: 59

14. dec 2011 9:00

Tole je sicer lanska tema, a bi se jo splačalo oživeti. Iskala sem recepte za doma narejena darila, ker sem se naveličala vsako leto podarjati piškote in našla tole krasno temo. Ob vaših idejah za juhe v kozarcu sem prišla na idejo za rižoto iz kozarca. Moram še malo premislit in mogoče enkrat preizkusit recimo rižoto iz suhih gob, da vidim, koliko bi morala dodati jušne osnove (v prahu), da ne bi pršlo preslano.

Ne vem pa, kakšen drug okus rižote iz kozarca bi še lahko delala. Kakšna ideja?

Alfica

Zimt  

član od: 12.6.2009

sporočila: 83

14. dec 2011 10:02

Mogoče s suhim paradižnikom, česnom v prahu, timijanom? To mi je super kombinacija.

Zimt

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

19. dec 2011 20:59

Ker sem želela podariti letos tele piškote iz kozarčka, sem seveda recept preizkusila najprej sama. Ko sem zamesila testo, se je le ta obarval od barv na bombonih M&M in tudi ko so bili pečeni so tile bomboni v piškotih izgledali katastrofalno, zato bom naredila mešanico brez bombonov. Razmišljam pa še o varianti polnozrnatih piškotov za tiste, ki imajo radi zdravo prehrano.

 

LENČA http://lencaa.moj-album.com/album/15731661/

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

20. dec 2011 1:22

V bistvu lahko vzamem skoraj katerikoli recept od tu, ne rabim iskat po angleških straneh, če se ne motim. Jaz tudi ne vem kaj letos enim podariti, pa sem že vlagala orehe, mandlje in lešnike v med, zdaj pa tuhtam, da bi še to foro s kozarci za vlaganje uporabila. Sem pa istega mnenja z Lenčo, polnozrnati so super ideja... konec koncev bo prek preveč tistega bolj kaloričnega (manjzdravega) peciva

yulchi

neny111  

član od: 29.10.2007

sporočila: 358

20. dec 2011 9:44

Letos sem se odločila, da moj "ženski svet" dobi lonček in mešanico za vročo čokolado, moški pa sestavine za kuhano vino, skupaj z receptom in piskrčkom. Kot pravi Julči, za piškote iz kozarca bi lahko uporabili marsikateri recept (npr. za malinove zalogajčke), mogoče bi dodali še kozarček domače marmelade.

neny111

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti