Piškoti iz kozarca

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

9. dec 2010 20:25

*Etka prav imaš, sem mislila 900 g. V glavnem navaden kozarec za vlaganje. Jaz sem jih imela od marelične marmelade od Podravke, ampak še stara embalaža. Sedaj so malo manjši, ampak lepši, če bom še kdaj delala tole, bom v te nove podravkine zapakirala. Katarinak, saj pri nas se tudi kdaj spomnimo da bi jedli piškote pa ni doma kapljic, gre tudi s sesekljano čokolado zelo lepo. Jelenckova, jaz sem tudi iz originalnega recepta (ki je bil v angleških enotah in za večji kozarec) premerila moj kozarec pa potem preračunala sestavine glede na prostornino. *Alisha*

petruska81  

član od: 7.5.2010

sporočila: 50

14. dec 2010 16:23

A ima kdo zmerjeno koliko cca česa gre v to mešanico za kavo, za kakšen majhen kozarček?? Jih imam več vrst oz mer!! Oz je kdo to dal za darilo? Hvala za odgovore petruska81

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

20. dec 2010 7:14

Pozdravljeni! Tudi mene ste navdušili s temi darili. Naredila bom kozarce s piškotki, imam pa vprašanje oz. če imate kakšno idejo za kozarce z enolončnico Hvala za odgovore.

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

20. dec 2010 11:42

Naredila sem kozarce s piškoti (720 ml, večji so preveliki za navedene količine) in sem seveda eno rundo sama spekla, saj sem želela videti, kaj bom podarjala. Sladkorja je v receptu odločno preveč, piškoti so bili tako sladki, da jih nihče ni spravil po grlu. Zato sem količino zmanjšala na vsega skupaj 90 g, pa še bi ga bilo lahko manj. Ampak potem pa ne bi bilo več lepo :) zato sem ostala pri 45 g belega in 45 g rjavega sladkorja. s0ncek*

sweets  

član od: 16.8.2008

sporočila: 796

20. dec 2010 22:57

Xsara, mogoče bi kozarce napolnila s suhimi stročnicami za skuhat ričet. V bazi je recept, mislim da, ričet s krompirjevo polento ali nekaj takega, poglej. sweets

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

21. dec 2010 15:46

Tole sem pravkar spekla, pa moram reči, da so odlični piškotki! Res so sladki, ampak mene to niti najmanj ne moti. Sem jih spekla brez vaniljin sladkorja.

Jelenckova

mufin  

član od: 19.11.2004

sporočila: 259

21. dec 2010 21:20

Tale Alishina mešanica je definitivno za 720 ml kozarec. Jaz sem kupila 1000 ml steklenice s širokim vratom, ker niso imeli nobenih kozarcev za vlaganje in si preračunala recept na ta volumen. Ampak mi je prišlo malo čez polovico sestavin. Potem sem gor nasipala še moko in ovsene kosmiče v količinah navedenih v originalnem receptu ter malo rozin in nalistanih mandljev. Sladkorja nisem več dodajala, ker se mi je zdelo, da bo 140 g povsem dovolj za 235 g moke in 140 g ovsenih kosmičev. Sploh, ker so M&M bonboni ful sladki, pa še čokolada in rozine so noter. Zdaj pa ne vem koliko masla in jajc naj napišem na listek. Bo 160 g masla (75 kot v originalu + 85 po mojem izračunu) in 2 jajci dovolj? mufin

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

21. dec 2010 22:13

Jaz sem dala sestavine v navaden kozarec za vlaganje, mu bom jutri izmerila prostornino, po moje je 900 ml. Na koncu sem pač dodala več lešnikov. Tudi moj je pohvalil piškote, res so dobri.

Jelenckova

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

22. dec 2010 7:29

Enolončnico za rićet sem si zamislila nekako takole bel fižol, ješprenj,rdeč fižol, malo petršilja, suho čebulo in nekaj suhih gob zgoraj, za dekoracijo pa zraven eno suho klobaso ali korenček v "mašno" Imam še rdečo in zeleno lečo-tukaj bi še kaj dodala zaradi barv (kaj belega)? Čičeriko, kake testenine bi tudi nekam vključila? Za dekoracijo bi dodala korenje in kolerabo? Bega me predvsem čas kuhanja različnih sestavin-če vse skupaj vsuješ v lonc in kuhaš da potem ena stvar čisto razkuhana druga pa surova. Hvala za mnenja in ideje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti