Piškoti iz kozarca

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

18. nov 2010 21:30

Opala, dobra ideja. Lani sem podarjala mešanico za kavo&dodatki, pa je bilo dobro sprejeto. Ta ideja pa se poda v letošnje leto kot naročena.

F r i n a

_tmickena_  

član od: 20.6.2006

sporočila: 293

18. nov 2010 21:36

To je pa Supertop! _tmickena_

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

18. nov 2010 23:55

Palačinka hvala za link! Točno tele sem delala, le da sem jih premerila za naš kozarec! Blog mi je pa tudi sicer zelo simpatičen, in sem ga rada spremljala, samo kaj ko se izgubil s sesutjem računalnika... Pa tudi Kotarca, tvoj link mi mogoče pride še prav, je zanimiv! Mislim, da jih iz te mase, ki sem jaz napisala, pride tam za tri pekače. Pomoje okrog 40 piškotov. So pa res dobri, jaz za doma naredim brez M&M bombonov- to je bilo bolj za v kozarec, da je bolj pisano- drugače pa samo s kapljicami. In še ena pripomba- če boste delale več teh darilc, priporočam, da kapljice nabavite v Pekarni Vrhnika- imajo 1 kg za ceno se mi zdi da 6€, v trgovini pa če se prav spomnim, je 100 g kapljic okrog 2€. Je pa res prikupno darilo, jaz bi še kar delala, ampak kaj ko sem že lani- za ženske so bili kozarci, za moške pa marmelada in paketek že pečenih različnih piškotov *Alisha*

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

19. nov 2010 10:06

Joj, kaka dobra ideja! Hvala za objavo. Sweetie

ringarajcek  

član od: 25.6.2008

sporočila: 9

26. nov 2010 22:46

Živjo. Kakšne oreščke dodajate med sestavine? Orehe, mandlje, lešnike? Kaj najbolj paše? In a jih nasekljate? Morda še kakšna ideja, kaj bi lahko bilo namesto M&M bonbonov, da bi bilo barvno-pisano, pa z manj e-jev? Hvala. ringarajcek

Petya  

član od: 8.1.2006

sporočila: 591

26. nov 2010 22:49

Ringarajcek, kaj pa suho sadje? Sicer še teh piškotkov nisem delala, samo ideja ...

Petya

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

27. nov 2010 16:42

ringarajcek je napisal/a:
Živjo.

Morda še kakšna ideja, kaj bi lahko bilo namesto M&M bonbonov, da bi bilo barvno-pisano, pa z manj e-jev?

Hvala.

ringarajcek

Kandirano sadje? Narezani žele bonboni?

lp

cervus

ringarajcek  

član od: 25.6.2008

sporočila: 9

27. nov 2010 16:48

Sem naredila eno poskusno serijo v malem kozarcu s polovično količino brez bonbonov. Piškoti so zelo okusni, le presladko mi je vse skupaj. Če zmanjšam količino sladkorja in namesto tega dodam več kosmičev, se bo testo sprijelo ali bo presuho? ringarajcek

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

27. nov 2010 17:17

V navodilo zapiši eno jajce več - ali pa malo mleka več.

lp

cervus

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

28. nov 2010 19:30

Jaz ne bom nobeno jajce več zapisovala, ker sem jih naredila že vsaj 20x, pa ni nikoli bilo premalo, niti meni in niti kateri od dobitnic darilca in niti tistim, ki so potem priosile za recept in ga še večkrat uporabile... Pa tudi v originalnem receptu na blogu je tako zapisano. Mleka pa itak ni v receptu, edino če je to letelo na kak drugi recept, jaz pa tukaj pametujem za brezveze ringarajcek, jaz ponavadi dam lešnike, se mi zdi da super pašejo. Če jih ni zmletih pri roki, pa pač kaj drugega, za moje pojme ni nič slabše. Jaz sem enkrat po pomoti dala samo rjav sladkor, na belega pozabila, tako da je bilo manj sladko, ampak naredilo se je isto lepo. Tako da komot samo na pol daš sladkor. Za nadomestek bonbonov pa ne vem... večinoma dam notri samo kapljice, bonbone sem samo v darilca dala. Pisane stvari so itak več ali manj vse z e-ji *Alisha*

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti